Napar z mięty – dlaczego warto go pić?

 

Będąc na wakacjach czy urlopach nierzadko będziemy narażeni na zjedzenie różnych ciężkostrawnych potraw. Na przykład podczas spaceru natkniemy się na uroczą grecką restaurację, w której podają przepyszne, lokalne dania, albo idąc ruchliwą chińską ulicą co dwa kroki będziemy przystawać, żeby spróbować tzw. street food. No jak sobie tego wszystkiego odmówić, skoro właśnie po to wybraliśmy się na wycieczkę? Z pomocą przychodzi nam mięta, choć i ona posiada znacznie więcej dobroczynnych właściwości.

Kiedy oczy chcą, ale brzuch mówi nie

Napar z mięty może i nie jest typowym środkiem odchudzającym, ale na pewno pomaga przy problemach żołądkowych. Wystarczy zaparzyć kilka listków świeżej mięty, żeby móc cieszyć się jej właściwościami. Mięta pieprzowa ułatwia trawienie, więc warto pić ją po większych posiłkach. Ponadto łagodzi skurcze, zwalcza wzdęcia, działa przeciwwymiotnie. Olejek miętowy posiada działanie przeciwbólowe, ale pamiętajmy, że jego nadmierna ilość może podrażniać układ pokarmowy. Nawet sam zapach parzonej mięty sprawia, że nasz apetyt powoli słabnie. Co ciekawe wypicie miętowego naparu zwalcza u nas chęć na słodkie!

Fotografia: pixabay.com

 

Zobacz także: Napary ziołowe, które czynią cuda

 

Kiedy w pracy szef znów wyprowadzi cię z równowagi

Mięta ma działanie relaksujące. Samo wąchanie liści mięty sprawia, że stajemy się istną oazą spokoju. Nawet kolejne polecenia szefa nie sprawią, że wyjdziemy z siebie i staniemy obok. Podczas stresujących sytuacji w naszym ciele podwyższa się poziom kortyzolu, co skutkuje zaburzeniami metabolizmu – trudniej nam się odchudzać. Łapmy więc miętę, lećmy do kuchni!

Fotografia: pixabay.com

 

Zobacz także: Sposoby na przyśpieszenie metabolizmu. Produkty, które przyśpieszają spalanie tłuszczu

 

Przygotowanie naparu z mięty

Wystarczy zalać liście mięty wodą o temperaturze nie większej niż 80 stopni, bo w przeciwnym wypadku straci ona swoje właściwości. Zaparzyć 5-7 minut i gotowe! Można dodać też sok z cytryny bądź miód. 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska