Najpopularniejsze koreańskie boysbandy - część 2

 

K-pop jest obecnie jednym z największych rynków muzycznych, który tworzy niezwykle interesujących artystów z własnym spojrzeniem na świat. Azjaci są bardzo wymagający, dlatego też niektórym wykonawcom tak trudno wybić się ze spośród wszystkich. Jeden z najchętniej słuchanych gatunków muzycznych doprowadza niektóre gwiazdy do wielkiej sławy, innych do załamania nerwowego, a w końcu śmierci…

Zobacz także: Najpopularniejsze koreańskie boysbandy

 

BTS – jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych pochodzących z Azji

 

Zespół odniósł ogromny sukces na rynku muzycznym. Południowokoreański zespół k-pop może pochwalić się niesamowitym zainteresowaniem w mediach, gdzie bije kolejne rekordy popularności. W 2017 roku zespół uplasował się na 5. miejscu zestawienia najbardziej wpływowych osobistości w Korei, który sporządził „Forbes”. Już rok później muzycy znaleźli się na szczycie tej listy. BTS jest siedmioosobowym boysbandem, w skład którego wchodzą: Jin, Suga, J-Hope, RM, Jimin, V oraz Jungkook. Głównym liderem formacji jest Rap Monster, który jest odpowiedzialny za godne reprezentowanie grupy oraz wytwórni. W 2018 roku podczas „Dream Still Lives”, Rap Moster wygłosił sześciominutową przemowę w języku angielskim na temat samoakceptacji, a także kampanii zespołu „Love Myself”. Najmłodszym członkiem grupy jest Jungkook, który z tego względu jest nazywany „maknae”. Najnowszym teledyskiem BTS jest „Boy With Luv”, który pobił wszelkie rekordy YouTube'a. Potwierdzono, że teledysk osiągnął najlepszy wynik w historii serwisu internetowego i może pochwalić się największą liczbą wyświetleń w ciągu 24 godzin od premiery.

 

 

Zespół z Korei Południowej rządzi obecnie sercami milionów słuchaczy na całym świecie. BTS to prawdziwy azjatycki fenomen, który został zagwarantowany dzięki talentowi piosenkarzy, raperów oraz tancerzy wchodzących w skład grupy. Fani oraz członkowie Army, czyli międzynarodowego fandomu BTS, pilnie śledzą losy członków koreańskiego boysbandu. Liczebność fanów stale powiększa się, a każdy hit formacji podbija listy przebojów. Nazwa zespołu formowała się od początku kariery chłopaków. Grupa została odkryta przez wytwórnię Big Hit Entertainment, która zatwierdziła również nazwę zespołu. Zanim zadebiutowali na scenach, myślano o nazwie, która wyrażałaby odwagę tkwiącą w młodości. BTS stanowi skrót od koreańskich słów - Bangtan Sonyeondan, które oznaczają kuloodporni skauci. Dla członków formacji muzycznej nazwa BTS ma niemal symboliczne znaczenie. Celem grupy jest pokonywanie wszelkich przeszkód, które stoją na ich drodze - stereotypów, krytyki i oczekiwań. Dzięki walce i niepokornej postawie, kuloodporność odbija od siebie wszystko, co posiada w sobie pierwiastek zła.

 

BIGBANG – jedna z bardziej utalentowanych i nagradzanych grup muzycznych

 

Południowokoreański zespół muzyczny został utworzony przez YG Entertainment w 2006 roku. Na samym początku w skład zespołu wchodzili G-Dragon, T.O.P, Taeyang, Daesung oraz Seungri. Ostatni członek zespołu postanowił ogłosić odejście z zespołu przez skandale dotyczące jego osoby. W marcu 2019 roku agencja postanowiła zerwać kontrakt z piosenkarzem. BIGBANG jest jednym z koreańskich zespołów muzycznych, którym udało się sprzedać największą liczbę albumów w rodzimym kraju. Od samego początku zespół zaskakuje swoich fanów, którzy wspierają ich we wszystkich podejmowanych decyzjach. Amerykańskie czasopismo „The Hollywood Reporter” nazwało formację muzyczną „największym boysbandem na świecie”. Muzyka zespołu jest połączeniem hip-hopu i R&B z elementami elektroniki, czego najlepszym przykładem jest utwór „Fantastic Baby”. Członkowie BIGBANG zwracają uwagę na samodzielne opracowywanie tekstów utworów oraz na dobór odpowiedniej warstwy instrumentalnej do swoich piosenek. Głównym liderem zespołu jest G-Dragon, który wyróżnia się indywidualnym stylem muzycznym. Sukces grupy rozpoczął się wraz z wydaniem minialbumu „Always” w 2007 roku. Płyta utrzymała się na pierwszym miejscu na koreańskich listach przebojów przez siedem kolejnych tygodni. Wydanie następnych albumów zagwarantowało dalszy sukces formacji muzycznej.

 

 

Grupa BIGBANG jest jedną z najpopularniejszych w Korei Południowej, dlatego też często jej członkowie są nazywani królami k-popu. W 2011 roku Seungri, najmłodszy z zespołu, rozpoczął karierę solową. Rok temu piosenkarz zadebiutował kolejną płytą „The Great Seungri”, która okazała się hitem w Korei Południowej, Japonii i na Tajwanie. Razem z zespołem piosenkarz wydał trzy albumy po koreańsku i pięć płyt w języku japońskim. Na całym świecie sprzedali ponad 160 milionów egzemplarzy. Gdy fani dowiedzieli się o nielegalnej działalności jednego z członków, byli zaszokowani jego postępowaniem. Seungri próbował bowiem pozyskiwać prostytutki dla klientów poprzez czat grupowy. Umieszczano na nim nielegalnie utworzone filmy erotyczne z udziałem kobiet. Cały proceder miał odbywać się w nocnym klubie piosenkarza w Seulu. A co o samym skandalu powiedział piosenkarz? Seungri napisał w mediach społecznościowych, że jest nazywany… „zdrajcą kraju”. Ciągłe przesłuchania i ściganie przez organy śledcze doprowadziły do zrezygnowania przez piosenkarza z występów w BIGBANG, natomiast wytwórnia YG Entertainment wystosowała oświadczenie o zerwaniu kontraktu z Seungrim.

 

Ikon – jedna z najbardziej rozwijających się formacji muzycznych

 

Ikon został założony przez YG Entertainment w 2015 roku. Formacja muzyczna zadebiutowała w siedmioosobowym składzie: B.I, Jinhwan, Yunhyeong, Bobby, Donghyuk, Junhoe oraz Chanwoo. Członkowie grupy stali się bardzo rozpoznawalni dzięki unikatowemu wizerunkowi oraz prezentowanym utworom. Jako grupa po raz pierwszy wystąpili w programie typu survival show „WIN: Who Is Next” na stacji Mnet w 2014 roku, gdzie walczyli o wygraną ze stażystami z YG Entertainment. Natomiast na scenie muzycznej zadebiutowali 15 października 2015 roku z piosenką „My Type” (Warm-up Singiel), a w tym samym miesiącu wydali album „Welcome Back”. Rosnąca popularność zaowocowała powstaniem fanklubu, który przybrał nazwę iKONIC. Dyrekcja wytwórni zgodnie ustaliła, że obecnym kolorem fandomu jest perłowa czerwień, jednak wiele fanów TVXQ wielokrotnie ukazywało swoje niezadowolenie z powodu skopiowania tej barwy.

 

 

W ostatnim czasie formacja muzyczna Ikon zdobyła jeszcze większą popularność za sprawą takich hitów jak „I’m OK” oraz „Killing me”. Niestety sukcesy grupy zostały przyćmione przez lidera formacji – B.I, który został oskarżony o próbę zakupienia narkotyków. Wiadomość o poczynaniach jednego z najlepiej zapowiadających się raperów k-popu doprowadziła do wykluczenia go z grupy. Mimo że raper dopuścił się tego czynu w 2016 roku, dopiero niedawno temu dowiedział się o tym cały świat. Kilka miesięcy temu B.I stworzył interesujący utwór z koreańską piosenkarką Lee Hi, w którym zaprezentował się bardzo ciekawie. Jego występ stał się atrakcyjnym dopełnieniem całego utworu. Zarzuty związane z narkotykami mocno odbiły się na wizerunku Ikon, jednak pozostali członkowie grupy postanowili się nie załamywać. W końcu to właśnie oni kreują nowe trendy oraz style muzyczne w koreańskim popie!

 

Zobacz także: 5 propozycji, od których powinieneś zacząć swoją przygodę z anime

 

Koreański pop szturmem podbija świat. Obecnie grupy muzyczne pochodzące z Azji stają się wielkimi muzycznymi fenomenami. Wielką popularnością cieszą się zarówno boysbandy, jak i girlsbandy. Każdy z ich członków musi jednak przestrzegać wiele zasad, które panują w wytwórniach muzycznych. Wielu przeciwników k-popu nie potrafi zrozumieć, jak bardzo koreański ten rynek nie znosi wszelkich „odstępstw od normy”.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska