Najpopularniejsze gry przeglądarkowe ostatnich lat – czy warto zagrać?

 

W ostatnich latach gry przeglądarkowe zdobywają wielką popularność zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Klasyczne gry przeglądarkowe umożliwiają stworzenie fikcyjnych postaci, za którymi stoją realni gracze. W ten sposób użytkownicy gier jeszcze bardziej wcielają się w bohaterów, którzy pokonują kolejne poziomy akcji fabularnej.

Elvenar – baśniowa podróż po świecie ludzi i elfów

 

 Czy warto poświęcić czas? Z całą pewnością!

 

 Czy gra uzależnia? Niestety tak! Ale to jej zaleta, nie wada.

 

 Czy oprawa wizualna cieszy oko? Graficy komputerowi zatroszczyli się o każdy szczegół w grze.

 

Do grona najpopularniejszych gier przeglądarkowych należy m.in. Elvenar, która przenosi każdego gracza do niesamowitego świata osadzonego w tematyce fantastycznej. Użytkownicy mają możliwość wybrania swoich postaci – elfa bądź człowieka,  które będą zmagać się z przeciwieństwami losu w trzech światach: Arendyll, Winyandor oraz Felyndral. Wcielenie się we władcę elfów lub ludzi oznacza, że zadaniem gracza jest zbudowanie własnej osady, która w późniejszym czasie przeobrazi się we wspaniałe miasto. Jeśli jesteś fanem tajemniczego świata elfickich stworzeń, przed tobą stoi możliwość stworzenia pięknych i nieziemskich budynków, które są napędzane za pomocą potężnej elfickiej magi. Jeśli natomiast pragniesz zobaczyć, jak rasa ludzi walczy z mitycznymi stworzeniami o swoje miejsce w magicznej krainie, możesz zbudować solidne mury, które będą strzec Cię przed wszelkimi niebezpieczeństwami. W Elvenar każdy gracz tworzy konto z fikcyjną postacią, która staje się jego tajemniczym alter ego. Gdy będzie doskwierać Ci nuda i będziesz chciał porozmawiać z innymi graczami, możesz wstąpić do dowolnego bractwa. Wstąpienie do jakiejś grupy wiąże się m.in. ze stałą komunikacją na czacie, walką w turniejach oraz sezonowych zmaganiach.

Źródło: Archiwum prywatne Klaudii Stępień

 

Rozbudowa osady w Elvenar polega na ulepszaniu budynków. Może być to np. rezydencja, która stale rozbudowywana powiększa liczebność osady, a także warsztaty, które produkują niezbędne do ulepszania innych budynków narzędzia. To właśnie te budynki w głównej mierze decydują o wydajności produkcyjnej oraz upiększaniu krajobrazu całej osady. Jeśli zabraknie Ci niezbędnych surowców do zbudowania reszty budynków, wszystkie transakcje handlowe możesz wykonać u Sprzedawcy, którego otrzymujemy na początku gry.

 

Każdy gracz może również podjąć się ekscytujących zadań na mapie świata, na której znajdują się osady innych graczy. Odkrycie pozostałych miast umożliwia zdobycie cennych artefaktów np. reliktów, które mogą posłużyć do wyprodukowania magicznych zaklęć. Stałe powiększanie się miasta doprowadza niestety do spadku kultury, dlatego też pamiętaj o zakupieniu pomników kultury, które podwyższają poziom produkcji. Do ich odblokowania jest niezbędne wykupienie kolejnych technologii, w zakładce „Zbadaj”. Dzięki temu odblokowujemy kolejne poziomy ścieżek technologicznych. Każdy poziom charakteryzuje się innym stopniem zdobycia umiejętności oraz wykorzystaniem niezbędnych surowców.

 

Grepolis – powrót do starożytnych czasów antyku

 

 Czy warto poświęcić czas? Oj warto, warto…

 

 Czy gra uzależnia? Jasne, że tak!

 

 Czy oprawa wizualna cieszy oko? Grepolis posiada piękną wizualizację.

 

Historia nie jest najmocniejszą stroną dla wielu uczniów, którzy borykają się z jej zrozumienia. Dlatego też uważam, że niektóre gry przeglądarkowe o zarysie historycznym umożliwiają poznanie zapomnianych kart historii. Do takich gier należy wyżej wspomniana Grepolis, która zaprasza każdego nowego gracza do niesamowitej przeprawy przez starożytne czasy antyku. Gra jest dostępna w darmowej, internetowej wersji, która umożliwia granie z przeglądarki internetowej, systemu operacyjnego Android oraz Microsoft Windows.

 

Akcja fabularna gry jest osadzona w świecie antyku, w którym każdy użytkownik gry ma za zadanie zbudowanie silnego miasta, które będzie mogło konkurować z innymi polisami, czyli greckimi miasteczkami. Użytkownicy przekształcają swoje niewielkie polis w ogromne metropolie, które staną się samowystarczalne. Podobnie jak w Elvenar, każdy grać musi zdobyć odpowiednie surowce, aby wybudować 13 różnorodnych budynków i 8 monumentów. W budynku Akademii znajdują się także nieodkryte technologie, które należy odblokować. Zawieranie potężnych sojuszy z innymi graczami, umożliwia przeprowadzenie odpowiednich ataków na inne słabe polis. Świat antyku jest mściwy, ale i sprawiedliwy.

Źródło: Archiwum prywatne Klaudii Stępień

 

Planowanie wspólnych ataków z lądu i morza wiąże się ze stałym utraceniem sił wojsk bojowych. Należy więc pamiętać o zdobyciu przychylności greckich bóstw  Zeusa, Posejdona, Hery, Ateny i Hadesa, którzy w znacznym stopniu umożliwiają pokonywanie dalszych poziomów. Łaska bóstw bywa niezastąpiona w trudnych czasach! Drugą opcją jest także stałe budowanie floty, rekrutowanie armii i kupowanie mitycznych jednostek, które są w stanie uporać się z najstraszniejszymi potworami starożytnej Grecji. Do mitycznych stworzeń należą m.in. hydry, pegazy, a także mantikory. Pamiętaj o tym, że możesz wziąć bóstwo opiekuńcze polis, które będzie cię strzegło przed złymi wyborami. Jedno z najważniejszych bóstw, czyli Hera – siostra i żona Zeusa  umożliwi zwiększenie produkcji w Twoim polis, a Posejdon – potężny władca mórz i rzek – osłabi flotę nadciągającego przeciwnika. Rozwój miasta może być przyspieszony za pomocą licznych transakcji handlowych, które umożliwiają zdobycie niezbędnych surowców – drewna oraz kamienia, a także srebrnych monet i łaski boskiej. Twoje polis musi być rozbudowywane równomiernie, dlatego też pamiętaj o zatrudnieniu nowych pracowników, gdy pozostali nie posiadają wystarczających sił.

 

Forge of Empires – wędrówka po wszystkich epokach historycznych

 

 Czy warto poświęcić czas? Błędem byłoby nie spróbować…

 

 Czy gra uzależnia? Jak każda z witryny InnoGames GmbH.

 

 Czy oprawa wizualna cieszy oko? I to jeszcze jak.

 

Z całą pewnością Forge of Empires jest jedną z ciekawszych i znakomitych gier strategicznych online. Gra została wyprodukowana i wydana przez niemieckie studio InnoGames, a do pierwszej połowy 2017 roku wygenerowała 250 milionów euro przychodu. Każdy użytkownik decydując się na Forge of Empires, powinien pamiętać o tym, że musi pokonać niebezpieczną i brutalną rzeczywistość z epoki kamienia. Kilka tysięcy lat temu wszystko było inne. Ludzie nie skupiali się w wielkich osadach, a środki pieniężne decydowały o chwale przywódców klanów. Użytkownik musi więc sprostać wszelkim wymaganiom i wcielić się w rolę wodza niewielkiej osady, która stopniowo zacznie funkcjonować jako wielka osada.

 

Z upływem czasu będzie musiał przebrnąć przez wszystkie epoki rozwoju cywilizacji, a więc starożytności, średniowiecza, renesansu i nowożytności. Historia i jej bohaterowie będą stale pomagać graczowi w pokonaniu wszelkich przeciwności losu. Zdobycie wszelkich osiągnięć umożliwia zdobycie miano przywódcy oraz pokonanie coraz wyższych szczebli gry. Na samym początku otrzymasz jedynie kilka namiotów, które w późniejszym czasie staną się jeszcze bardziej rozwinięte.

Źródło: Archiwum prywatne Klaudii Stępień

 

Forge of Empires to fantastyczna podróż po wszystkich kolejnych epokach historycznych. Gracz rozpoczyna swoją przygodę w epoce kamienia łupanego, gdzie ludzie tworzyli prymitywne narzędzia, a spojrzenie na świat znacząco różniło się od dzisiejszego światopoglądu. Oczywiście każdy użytkownik musi bronić swojego terytorium, dlatego też musi stale powiększać swoją wioskę i pokonywać przeciwników. Walczy przy tym z wrogami, którymi mogą być inni gracze lub przeciwnikami sterowanymi przez komputer. Użytkownicy stale potrzebują dostępu do coraz lepszych obiektów oraz wojsk, które mogą odblokować w obszernym drzewie technologicznym, które zawiera aż 270 różnych technologii w 15 epokach rozwoju. Z czasem stare budynki tracą na wartości, a ich wygląd nie zmienia się wraz z kolejnymi epokami. W tym celu użytkownik potrzebuje zakupić nowe budynki, które będą bardziej wartościowe. Niestety, autorzy gry nie wbudowali schowka, który umożliwia czasowe przetrzymywanie wybranych przez nas budowli. Brak odpowiedniej ilości działki skutkuje z naszym zastojem gry. Drogi odgrywają znaczącą rolę w Forge of Empires, ponieważ dostęp do nich zezwala na stawianie i rozbudowywanie budynków.

 

Wszystkie trzy gry, które dla Was wybrałam, zostały wyprodukowane przez niemieckie przedsiębiorstwo InnoGames, które na swoim koncie ma również wiele innych gier. Choć każda z nich różni się tematyką oraz oprawą wizualną, wzajemnie korzystają z dorobku autorów gier. Dzięki nim każdy użytkownik może zapomnieć o swoich problemach i choć na chwilę przenieść się do innego świata, który jest tajemniczy i nieposkromiony.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska