Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie

 

Magiczny czas świąt… cudnie pachnące pierniczki, pieczone kiełbaski i mięso, grzane wino, mieniące się kolorami tęczy, misternie wykonane ozdoby oraz czas, który każdy z nas pragnie spędzić z ukochanymi nam osobami. Przedstawiamy najciekawsze jarmarki bożonarodzeniowe, które w najbliższym czasie warto odwiedzić.

Praga – mnogość barw i wyjątkowych aromatów

Źródło: pixabay.com

 

Do jednych z największych i najpiękniejszych jarmarków świątecznych organizowanych w stolicy naszych sąsiadów, należą dwa, które odbywają się na Placu Wacława i na Rynku Starego Miasta. Zwiedzający  mogą zakupić jedyne w swoim rodzaju czeskie przysmaki i słodycze: pitny miód, grog – słodki napój z cytryną i rumem oraz trdelniki – tradycyjne czeskie ciasteczka. Świetnym wyborem dla łakomczuchów jest bramboráky, czyli wielki i gruby placek ziemniaczany. Bramboráky zawiera według uznania kapustę, ser lub boczek. Często są mocno doprawione czosnkiem i kminkiem. Otaczające plac kamienice są podświetlone za pomocą różnorodnych światełek i instalacji świetlnych. To piękne miejsce, w którym czas rządzi się własnymi prawami.

 

Wiedeń – miejsce urodzin austriackiego kompozytora

Źrodło: pixabay.com

 

Gdyby w naszych czasach żył Wolfgang Amadeusz Mozart, z pewnością stworzyłby symfonię sławiącą jarmarki wiedeńskie. Najpopularniejszy z nich co roku jest organizowany przed głównym Ratuszem. W małych, drewnianych domkach można odnaleźć cudowne upominki – pieczone kasztany, pierniki, gorące trunki z owocowymi aromatami, poncz oraz pieczołowicie przygotowane drobiazgi. Organizatorzy jarmarku nigdy nie zapominają o najmłodszych, ponieważ zawsze przygotowują dla nich świąteczne atrakcje, które wywołują na twarzach dzieci szerokie uśmiechy. Szczególną atrakcją dla zakochanych jest drzewo ozdobione serduszkami.

 

Colmar – tętniące życiem francuskie miasto

Źródło: pixabay.com

 

Jeśli pragniecie przenieść się do unikatowego miejsca, udajcie się do Colmar. Miasto od lat plasuje się w rankingu miejsc najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych. O wyjątkowości tego miejsca świadczy fakt, iż sprzedawcy oferują jedynie najwyższej jakości wykonane świąteczne produkty. Przeciwstawiają się one tanim fast foodom i podróbkom oryginalnych ozdób i przysmaków. Colmar to miejscowość z reprezentacyjnymi alzackimi zabudowaniami, będącymi świadectwem historycznych tradycji i zwyczajów. Popularnymi jarmarkami bożonarodzeniowymi są te, położone w dzielnicy La Défense w Paryżu, tuż obok galerii handlowej Les 4 Temps.

 

Zagrzeb  rozśpiewany i roztańczony jarmark

Źródło: pixabay.com

 

Na tle innych jarmarków świątecznych, chorwacka miejscowość wyróżnia się fenomenalną atmosferą, która przenika serca nawet najbardziej zatwardziałych niedowiarków. Po chodnikach i okolicznych ulicach rozlega się dźwięczny śpiew świątecznych piosenek, które zachęcają przybyłe osoby do uczestniczenia w celebrowaniu okresu Adwentu. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Zagrzebiu jest Plac Króla Tomislava. Przed świętami zamienia się w duże lodowisko, gdzie każda chętna osoba może spróbować swoich sił. Jeśli nie zdołacie przybyć do niego przed świętami, nie musicie się o nic martwić. Wiele z organizowanych jarmarków w Zagrzebiu trwa jeszcze aż do 10 stycznia.

 

Berlin – kraina pragnień i pogoni za marzeniami

Źródło: pixabay.com

 

Berlin to największe skupisko bożonarodzeniowych jarmarków, których jest tu około sześćdziesiąt. Każdy z nich przyciąga uwagę ludzi, którzy pragną zakupić czekoladowe słodycze, grzane wino czy drewniane zabawki dla swoich uciech. Popularnością cieszy się Jarmark Dzieciątka Jezus w Norymberdze, Berlińskie Boże Narodzenie przed Czerwonym Ratuszem oraz Potsdamer Platz w Berlinie. Prawdopodobnie najbardziej fascynującym jarmarkiem jest ten na placu Gendarmenmarkt. Uchodzący za najpiękniejszy plac w mieście, oferuje występy muzyczne i teatralne, zakup ozdób i zabawek świątecznych, a także degustację kulinarnych przysmaków i specjałów. Jarmarki stanowią nieodłączny element niemieckiej kultury i tradycji świątecznej, która co roku odgrywa wielką rolę dla społeczności niemieckiej.

 

Wchodząc na jarmark świąteczny przenosimy się do innej rzeczywistości, której aura nie jest dostępna w formie materialnej. Nikt nie jest w stanie skopiować i przetworzyć przedświątecznego klimatu, który jest wyjątkowy. Jest to forma oczekiwania i radowania się na przyjście Jezusa Chrystusa, która wypełnia nasze serca miłością i szczęściem.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska