Najlepsze śmieszne filmy. 10 produkcji na poprawę humoru

 

Czasami potrzebujemy czegoś, co pozwoli nam oderwać się na moment od rzeczywistości, zapomnieć o trudach dnia codziennego. Z pomocą przychodzą nam filmy lekkie, pełne żartu lub te, które poprawiają nam humor swoją przewidywalnością, ale to nie sprawia, że te filmy są gorsze czy nie warte naszej uwagi. Takie produkcje też są potrzebne. A zatem, jeśli masz doła, obejrzyj jeden z tych filmów, a znów zaczniesz patrzeć na świat nieco łaskawszym okiem.

„Tylko mnie kochaj”
Tego filmu chyba nie trzeba przedstawiać. Każdy z nas zna uroczą Michalinę (Julia Wróblewska), która wkracza w życie niepotrafiącego ustatkować się architekta Michała (Maciej Zakościelny). Komedia urocza, lekka i mająca w sobie to coś, co sprawia, że możemy oglądać ją raz za razem, nie czując znudzenia.

 

„Godziny szczytu”/„Rush Hour”
Chyba każdy z nas zna amerykańskiego detektywa Jamesa Cartera (Chris Tucker), który nie potrafi wytrzymać choćby minuty we względnej ciszy oraz powściągliwego detektywa Lee (Jackie Chan). „Godziny szczytu” to doskonałe połączenie komedii, kryminału i akcji pełnej humoru z zapierającymi dech w piersiach umiejętnościami sztuk walki. Oczywiście nie zabraknie gagów na końcu filmu, w których pełno jest śmiechu i niemal fizycznego bólu odczuwanego przy oglądaniu wygibasów Jackiego Chana – to chyba najbardziej charakterystyczny punkt wszystkich ekranizacji z jego udziałem.

 

„Kiler”
Polska komedia, która bawi nas do dnia dzisiejszego dzięki kultowym dialogom i grze aktorskiej. Chyba znamy powiedzonko takie, jak: „Twardym trza być, nie miętkim, Ryba”. Opowieść o Jerzym Kilerze (Cezary Pazura), który zostaje uznany za płatnego zabójcę – Kilera. Wiele sytuacji, w których bohater znajduje się całkiem przypadkowo sprawia, że nie potrafimy przestać się śmiać. 

 

„Nieoczekiwana zmiana miejsc”/ „Trading Places”
Bracia Duke postanawiają założyć się o to, czy środowisko ma wpływ na ukształtowanie człowieka i aby się o tym przekonać, posuwają się do bardzo radykalnych przedsięwzięć. Swojego pracownika wrabiają w defraudację pieniędzy i handel narkotykami, a na jego miejsce wrzucają żebraka, który wymyśla coraz to nowe sposoby wyciągania od ludzi kilku drobnych. Pamiętacie tę scenę z cudownym uleczeniem jego nóg? Założę się, że tak! Kiedy pracownik i żebrak zwietrzyli intrygę starych pierników, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i ukarać ich w najdotkliwszy dla nich sposób.

 

„Zróbmy sobie wnuka”
Świetna polska komedia opowiadająca o tym, że Maniek (Andrzej Grabowski) i Gienia (Joanna Żółkowska) Koselowie, nie mogąc doczekać się wnuków, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i poprowadzić swoje dzieci Zosię (Małgorzata Kożuchowska) i Janka (Paweł Deląg) przed ołtarz. Determinacja spragnionych wnuków Koselów prowokuje wiele zabawnych sytuacji i prześmiesznych dialogów. 

 

„Praktykant”/„The Intern”
Film o bardzo optymistycznym wydźwięku, choć nie jest komedią. Nie uświadczymy w nim scen wywołujących gromki śmiech, co nie znaczy, że wprawi nas w dobry humor. „Praktykant” opowiada o emerytowanym wdowcu Benie Whittakerze (Robert De Niro), który zmęczony jest ciągłym siedzeniem i nic nierobieniem. Postanawia wziąć udział w programie „praktyki dla seniorów” i trafia pod skrzydła bizneswomen Jules Ostin (Anne Hathaway), której firma ledwo się trzyma. Jeśli popatrzymy na tę inscenizację jako przyjemną opowieść na dobranoc, okaże się, że to naprawdę dobry film o przyjaźni, wsparciu i dążeniu do celu. 

 

„Sami swoi”
Opowieść o Kargulach i Pawlakach oparta na prawdziwych wspomnieniach współtwórcy filmu, wymieszana z elementami „Romea i Julii” i „Zemsty” stała się jednym z lepszych filmów w naszej polskiej kinematografii. Poruszono w niej m.in. przemiany społeczne powojennej Polski. Nasze przywary zostały przedstawione zgrabnie i przede wszystkim w sposób humorystyczny, co w połączeniu ze znakomitą grą aktorką zapewniają nam świetną rozrywkę. Czasem dobrze wrócić do przeszłości.

 

„Terminal”/„The Terminal”
W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć filmu, w którym Victor Navorski (Tom Hanks) przylatuje do Nowego Jorku. W tym samym czasie w jego państwie przeprowadzono zamach stanu, więc władze terminala nie uznają paszportu obcokrajowca. Zmuszony jest koczować na lotnisku do momentu, gdy jego państwo znów zacznie istnieć. Po spędzeniu w terminalu wielu tygodni na walczeniu z biurokracją, Victor w końcu zaczyna rozumieć prawa rządzące tym „lotniskowym światem”. Determinacja głównego bohatera czy jego honorowość pomaga mu zjednać sobie ludzi pracujących w terminalu. Pokazuje, że warto na moment się zatrzymać i zwrócić uwagę na kogoś, kto tak naprawdę jest niezauważany. 

 

„Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta”/„Hitch”
Film na wieczorne spotkanie z przyjaciółkami. Zabawny, lekki i przyjemny, który pokazuje, że w obliczu prawdziwej miłości wszystkie wyuczone sztuczki w uwodzeniu kobiet zawodzą jedna po drugiej.

 

„Diabeł ubiera się u Prady”/„The Devil Wears Prada”
Ekranizacja książki Lauren Weisberger o tym samym tytule. Film opowiada historię Andrei Sachs (Anne Hathaway) początkującej dziennikarki, która chcąc nie chcąc trafia do świata mody, w którym rządzi przerażająca Miranda Priestley (Meryl Streep). Dowcip i wspaniała gra aktorska skutecznie niwelują przewidywalność scenariusza. 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska