Najlepsze seriale z dzieciństwa

18/11/2017

 

Jako dzieci oglądaliśmy bardzo dużo bajek i seriali. Produkcje dla dzieci to przeważnie delikatne i zabawne historie, których celem jest nauka i niesienie przesłania. Oto najlepsze seriale, jakie oglądaliśmy w dzieciństwie.

Zagubieni z lotu 29

 

To serial, o którym śmiało możemy powiedzieć, że jest to wersja „Lost” tylko dla dzieci. Na bezludnej wyspie rozbija się samolot, którego pasażerami byli nastolatkowie. Grupa ocalałych próbuje przetrwać w trudnych warunkach i muszą radzić sobie z tęsknotą za domem i rodzinami. Żeby przeżyć muszą nauczyć się ze sobą współpracować i lepiej się poznać. Wspólnie zmagają się z przeciwnościami, które z czasem tylko się mnożą. Czy udało się im wrócić do domu? Kto oglądał ten wie. „Zagubieni z lotu 29” to spokojny i niezwykle sympatyczny serial dla młodzieży. Posiada wciągającą fabułę i barwne postacie. Powstały 3 sezony, które łącznie liczyły 30 odcinków. Serial był emitowany w latach 2005-2007.

 

H2O Wystarczy Kropla

 

Tajemnicza wyspa Mako i nasze kochane bohaterki: Emma, Cleo i Rikki. W wyniku dziwnego zbiegu wydarzeń, dziewczyny trafiają na wyspę Mako. Emma i Cleo znają się od dziecka, natomiast Rikki dopiero niedawno się przeniosła do miasteczka i zupełnie różni się od swoich towarzyszek. Dziewczyny próbują wrócić do domu. Znajdują grotę oraz „magiczne” jeziorko. Po kilku godzinach odnajduje je straż przybrzeżna. Wydaje się, że na tym etapie ich historia się zakończy. Jednak następnego dnia odkrywają, że feralnej nocy stało się coś dziwnego. Gdy tylko dotkną wody, zmieniają się w syreny. Wspólnie postanawiają, za wszelka cenę ukrywać swój dar przed światem i stają się najlepszymi przyjaciółkami. Jednak skrywanie takiej tajemnicy nie przychodzi im łatwo, muszą mierzyć się z wieloma przeciwnościami i zupełnie zmienić swoje dotychczasowe życie. Ten serial to przede wszystkim opowieść o wielkiej przyjaźni. Dodatkowo wielką zaletą tej produkcji są przepiękne krajobrazy. Podwodne zdjęcia na długo zapadają w pamięć, ale również piękne, piaszczyste plaże i dzika Wyspa Mako robią ogromne wrażenie na widzach.

 

Gwiazda od zaraz

 

Czyli perypetie zwariowanej Jude Harrison, amerykańskiej nastolatki, która niespodziewanie wygrywa konkurs popularnej wytwórni G Major i po pewnym czasie nagrywa swój debiutancki singiel. Ze zwykłej nastolatki, szybko staje się gwiazdą. Wkracza w świat muzyki, producentów, wytwórni, tras koncertowych. Zawsze o tym marzyła i w końcu osiągnęła swój cel. Jednak rzeczywistość okazuje się być zupełnie inna niż ta, którą sobie wyobrażała. Jude na swojej drodze napotyka wiele przeciwności i musi mierzyć się z problemami. „Gwiazda od zaraz” emitowana była w latach 2004-2008.

 

Degrassi: nowe pokolenie

 

Ten serial jest kontynuacją popularnej serii „Degrassi” stworzonej w 1979 roku przez Lindę Schuyler i Kita Hooda. Produkcja poruszała chyba wszelkie możliwe problemy sercowe, rodzinne i szkolne. Główni bohaterowie to uczniowie, którzy uczęszczają do szkoły Degrassi. Szkoła z pozoru niczym nie różni się od innych, zwykli uczniowie, zwykli nauczyciele, pospolite sale. Wydaje się, że wszystko jest takie spokojne i poukładane. Jednak pozory mylą. Między uczniami pojawiają się problemy, o których pojęcia nie mają ani rodzice, ani tym bardziej nauczyciele. Nasi bohaterowie przechodzą trudny okres dojrzewania, sprawiają problemy, powoli szykują się do dorosłego życia. Ta produkcja bardzo dobrze oddziaływała na młodzież. Uczyła szacunku do homoseksualistów i osób różnych wyznań. Przedstawiała, że nawet najlepszy przyjaciel może okazać się wrogiem i nikomu nie wolno ufać w stu procentach, a tym bardziej nie osobom, które znamy krótko. Serial uczył również tego by z największymi problemami od razu iść do rodziców, bo z czasem może być tylko gorzej. Pierwszy odcinek został wyemitowany w 2001 roku, natomiast serial zakończył się w 2015 roku.

 

Zwariowany świat Malcolma

 

Pamiętacie Malcolma i jego zwariowaną rodzinkę? Historia tej rodziny bawiła nas do łez. Czterej bracia, którzy w żaden sposób nie umieją się ze sobą dogadać, oraz rodzice, którzy za wszelką cenę próbują okiełznać swoich zbuntowanych synów. Niby byli rodziną, ale każdy z nich diametralnie się od siebie różnił. Mieli zupełnie inne charaktery, inne poglądy, dlatego mieli spore problemy z komunikacją. Ich życie jeszcze bardziej się skomplikowało, gdy okazało się, że Malcolm jest geniuszem. Sitcom był niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych, uznany za jednej z lepszy serial komediowych dla młodzieży w latach 2000- 2006. W Polsce pierwszy odcinek został wyemitowany 30 grudnia 2001 roku. „Zwariowany świat Malcolma” oglądać mogliśmy na stacji Polsat, TV4, Comedy Central Family i Comedy Central.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska