Najlepsze seriale biograficzne

07/04/2017

 

Seriale biograficzne to przeważnie miniseriale. Zwykle dotyczą życia osób, które z jakichś powodów zapisały się w historii świata. Tematem mogą być również wydarzenia, wojny czy konflikty. Bardzo ciężko byłoby rozłożyć losy jednego człowieka lub przebieg bitwy na 20 odcinków, dlatego zaliczane są do „mniejszej wersji” seriali. To, że mają tylko kilka odcinków, wcale nie znaczy, że są gorsze. Są wyjątkowe i wybitnie interesujące, właśnie dlatego, że przedstawiają prawdziwe wydarzenia.

 

„Tutanchamon

 

 

Serial oparty na biografii egipskiego faraona Tutenchamona, który w wieku 9 lat przejął władzę nad państwem. Po śmierci faraona Echnatona odpowiedzialność za Egipt spada na jego małego synka. Ze względu na wiek Tutenchamon nie sprawował rzeczywistej władzy. Wyręczał go sztab doradców. Jednak gdy stał się dorosłym mężczyzną, postanowił przejąć władze absolutną. Odsunął od siebie wszystkie ważne osoby i został „prawdziwym Faraonem”. Niestety skupiał się wyłącznie na swoich wygodach, nie patrząc na dobro mieszkańców. Serial przedstawia całą historię władcy Egiptu, nie brakuje w nim wątków miłosnych oraz krwawych bitew i wojen. Swoją premierę miał w lipcu 2015 roku, do dziś cieszy się uznaniem i widzowie chętnie do niego wracają.

 

Anna German

 

Polski serial biograficzny. Przedstawia losy wyjątkowej piosenkarki – Anny German, która w latach 70. stała się sławna na całym świecie. W produkcji poznajemy ją w momencie, gdy nie była jeszcze piosenkarką, nawet nie myślała poważnie o muzyce. Szczegółowo odkrywamy jej historię od samych początków aż po światową karierę. Wielkim atutem serialu są detale, o które producenci dokładnie zadbali. Dzięki nim całość idealnie odzwierciedla realia epoki, przenosi widzów do innego świata. Obsadę stanowili Polacy i Rosjanie. Produkcja zdobyła ogromną popularność zarówno w Polsce, jak i za granicą. Oglądali to wszyscy, bez względu na wiek. „Anna German” okazała się wielkim sukcesem Telewizji Polskiej.

 

Wiktoria

 

Teraz przenosimy się do XIX-wiecznej Anglii, dokładnie do momentu, gdy w wieku 18 lat królowa Wiktoria wstępuje na tron. To wyjątkowa postać w dziejach tego kraju. Była jedną z najdłużej panujących zarówno wśród monarchów, jak i monarchiń w historii. Ze względu na wiek obawiano się, że nie podoła obowiązkom, że będzie podatna na wpływy. Jednak okazało się, że sprawowała swoje rządy samodzielnie, odsunęła od siebie nawet matkę, która nie do końca dobrze jej doradzała. Serial jest lekką i przyjemną produkcją, prostą w odbiorze. Posiada wyjątkową scenografię, piękne kostiumy – wszystko idealnie dopracowane. Premiera odbyła się w sierpniu 2016 roku, do Polski serial trafił na początku tego roku, jego emisja zakończyła się miesiąc temu.

 

 

Konflikt

 

O tym serialu mówiło się od dawna. Został dobrze rozreklamowany, ciągle pojawiały się nowe zapowiedzi. Było wiadomo, że będzie to coś wyjątkowego. Twórcy serialu: Ryan Murphy, Jaffe Cohen oraz Michael Zam zdecydowali się na niecodzienne rozwiązanie  produkcja zbudowana jest na zasadzie analogii. Czegoś takiego w serialu biograficznym jeszcze nie było. Każdy sezon będzie dotyczył zupełnie innej historii, każdy będzie miał inny tytuł. Ryan Murphy to wyjątkowa postać w amerykańskim kinie. Jego dzieła zawsze są zjawiskowe, mają genialną obsadę, świetną muzykę, zapadającą w  pamięć widzów na bardzo długo, i zawsze odnoszą sukces. Tak samo jest w przypadku jego najnowszej produkcji. Główne role grają Jessica Phyllis Lange i Susan Sarandon, obie aktorki w przeszłości zdobyły Oscara. Pierwsza część o nazwie „Konflikt: Bette i Joan” dotyczy jednego z najgłośniejszych konfliktów w historii Hollywood. Bette Davis i Joan Crawford rywalizowały ze sobą na polu zawodowym i prywatnym. Ich wzajemna nienawiść do siebie rosła przez kilkadziesiąt lat. Sytuacja drastycznie się pogorszyła, gdy spotkały się na planie tego samego filmu pt. „Co się zdarzyło Baby Jane?. O wydarzeniach zza kulis mówi się do dziś. Film zasłynął właśnie z powodu negatywnych relacji aktorek. Serial przedstawia historię obu kobiet, od początku ich znajomości. W Stanach Zjednoczonych pierwszy odcinek wyemitowany został zaledwie miesiąc temu. Od razu okrzyknięto go jednym z najlepszych seriali w 2017 roku. Wczoraj odbyła się premiera „Konfliktu w polskiej telewizji. Za emisję serialu w naszym kraju odpowiedzialne jest stacja FOX (słynąca z amerykańskich seriali). Premiera drugiego sezonu o nazwie „Konflikt: Charles and Diana” zaplanowana jest na 2018 rok i skupiać się będzie na relacjach między księciem Karolem a księżną Dianą.

 

 

Korekta: Monika Mroczek

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska