Najlepsze seriale HBO, które warto obejrzeć

22/09/2018

 

HBO, podobnie jak Netflix, słynie z dobrych seriali. Z tej stacji pochodzą produkcje takie jak kultowa „Gra o Tron”, „Rodzina Soprano”, „Figurantka” czy „Prawo ulicy” – to te najbardziej znane i najlepiej reklamowane. Jednak platforma oferuje dużo więcej. Oto kolejna część najlepszych seriali HBO.

Westworld

 Fotografia: YouTube/SagMaj 528491


Ta produkcja nie tylko przedstawia ciekawą i nietypową historię, ale przede wszystkim pojawiła się w telewizji w jednym z najlepszych momentów. Od kilku lat moda na science fiction kwitnie. Obecnie każdy serial w tym gatunku odnosi mniejszy lub większy sukces, więc nic dziwnego, że „Westworld” cieszy się takim uznaniem. Akcja toczy się w futurystycznym parku rozrywki, gdzie ludzie mogą spełniać swoje wszelkie pragnienia, szczególnie te najmroczniejsze. Głównym bohaterem jest Robert Ford, wybitny naukowiec, w którego wciela się jeden z najlepszych aktorów dzisiejszych czasów – Anthony Hopkins. Ford oraz jego pomocnik, Bernard Lowe, wspólnie analizują teraźniejszość oraz snują rozważania na temat dalszego losu cywilizacji. Przyszłość to temat dość oklepany, jednak w „Westworld” zobaczycie go w zupełnie innej odsłonie. O tym serialu można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że jest banalny i zwyczajny.

 

Zobacz także: Najlepsze seriale HBO, które warto obejrzeć


Wielkie kłamstewka

Fotografia: YouTube/Previamente Cultura Pop


To bardzo intrygujący serial ze skomplikowaną fabułą. Przedstawia historię wielkiej, a przy tym bardzo trudnej przyjaźni. Od pierwszych minut mamy wrażenie, że stało się coś złego, lecz nikt nie mówi o tym wprost. Niepokój i mroczna aura nie opuszczają nas ani na chwilę, a spokój i odpowiedzi na wszystkie pytania pojawiają się dopiero w momencie rozstrzygnięcia zagadki. Dzięki tej produkcji szybko uświadamiamy sobie, że mimo zmieniającego się świata, postępu technologicznego i rozwoju cywilizacji głęboko zakorzeniona natura ludzka pozostaje wciąż taka sama. Życie trzech przyjaciółek przewraca się do góry nogami po pewnym zajściu w szkole, w którym brały udział ich dzieci. Kobieca więź zostaje wystawiona na próbę, a z pozoru niegroźny incydent daje początek serii mrocznych zdarzeń.

Więzienie Oz

Fotografia: pexels.com


Akcja toczy się w amerykańskim więzieniu o podwyższonym rygorze. Widzowie zostają wprowadzeni do świata pełnego kryminalistów i strażników. Szczerze mówiąc, chwilami ciężko odróżnić jednych od drugich. Wszystko skupia się na pewnym eksperymentalnym oddziale tego więzienia. Serial miał swoją premierę w 1997 roku i do 2003 roku nieprzerwanie gościł na platformie HBO.

 

Zobacz także: Najlepsze seriale 2017 roku
 

Rzym

 Fotografia: YouTube/Leszek G


Fantastyczny serial, który szczególnie dał się we znaki jeśli chodzi o budżet. Powstały dwa sezony, niestety tylko dwa. Producenci chcieli jak najlepiej pokazać widzom starożytny Rzym i to im się nawet udało. Jednak by uzyskać upragniony efekt, trzeba było słono za to zapłacić. Na scenografię przeznaczono niewyobrażalne sumy, a co gorsza, pod koniec 2. sezonu na planie wybuchł pożar. Spora część dekoracji została doszczętnie zniszczona, a stworzenie nowych najzwyczajniej w świecie się nie opłacało. Mimo wszystko te odcinki, które powstały, są naprawdę godne polecenia. W serialu wszystko starannie dopracowano – mamy tu ciekawą historię, dobrą grę aktorską, fantastyczne dekoracje i wyjątkowe stroje. Być może kiedyś jakaś stacja zdecyduje się na stworzenie dalszych odcinków. Niejednokrotnie już się zdarzało, że do niektórych seriali producenci powracali po latach przerwy. Pozostaje nam wierzyć, że jeszcze zobaczymy nowe odcinki „Rzymu” i ktoś prędzej czy później dokończy tę historię.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska