Najlepsze filmy na wiosnę. Te produkcje warto obejrzeć

 

Nadchodzi wiosna! Nadchodzi wielkimi krokami, jak można by wnioskować po słońcu, którym raczy nas ostatnio pogoda za oknem. A jak wiosna, to i wiosenne filmy. Sezon oscarowy dopiero się zakończył, kina nie oferują już tak wiele ciekawych propozycji, ale właśnie dlatego wiosna to doskonały czas na nadrabianie starszych produkcji. Przychodzę do was z – moim zdaniem – najciekawszymi filmami w sam raz na początek marca!

Captain Fantastic (2016)

 

 źródło: https://www.youtube.com/user/FilmFestivalVideos/videos

 

Komediodramat o ojcu, wychowującym swoje dzieci z dala od wszelkich przejawów zachodniej cywilizacji. To film o tym, jak czasem poglądy osobiste i wizja świata ściera się z pragnieniami i potrzebami osób dla nas najważniejszych. Nie jest to jednak ciężki, przytłaczający kawał kina, a raczej słodko-gorzka opowieść przyozdobiona pięknymi krajobrazami i doskonałą grą aktorską. W roli głównej Viggo Mortensen, nominowany w tym roku do Oscara za rolę w „Green Book”

 

Zobacz także: Podsumowanie filmowe 2018 roku. Jakie filmy warto nadrobić?

 

Once (2006)

 

 źródło: https://www.youtube.com/user/oldhollywoodtrailers/videos

 

Mała produkcja prosto z Irlandii. Niesamowita dawka dobrej muzyki, pięknych głosów, interesujących dialogów i nieoczywistej miłości dwojga zupełnie przypadkowych osób: czeskiej kwiaciarki i irlandzkiego naprawiacza odkurzaczy. To bardzo ciepły, subtelny i delikatny film o miłości, która jednak z góry jest skazana na porażkę. Produkcja nie narzuca żadnej interpretacji, nie dzieje się tam za dużo, a jednak każda scena ma jakieś znaczenie. Idealny film na nieśmiałe początki wiosny.

 

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął (2013)

 źródło: https://www.youtube.com/user/KinoSwiatPL/videos

 

To nieprawdopodobna historia mężczyzny, który ucieka z domu w swoje setne urodziny, żeby wreszcie zrobić wszystko, co kiedyś mu się nie udało. Ten film jest nietypową komedią drogi ze świetnym, nieszablonowym humorem sytuacyjnym. Jako film szwedzki, może stanowić także dobrą odskocznię od przesyconego amerykańskimi produkcjami rynku filmowego. Przypomina starą prawdę, że warto podążać za marzeniami – w sam raz na pierwsze ciepłe wieczory.

 

Zobacz także: Styczniowe premiery kinowe. Na te filmy warto iść do kina

 

Lady Bird (2017)

 

 źródło: https://www.youtube.com/user/A24Films/videos

 

Jedyna typowa młodzieżówka w tym zestawieniu. Ale za to jaka młodzieżówka! Historia jednego roku z życia nastolatki (w tej roli świetna Saoirse Ronan) uczącej się w katolickiej szkole. Niewiele się tu dzieje, nie ma gigantycznych buntów i zgrzytania zębów. Są za to autentyczne emocje, dobra gra aktorska, piękna i trudna relacja matki z córką. To film dla wszystkich nastolatków i wszystkich, którzy kiedyś nimi byli. Dobrze zrealizowana historia o dorastaniu, dająca nadzieję – idealnie na marzec.

 

Carol (2015)

 

 źródło: https://www.youtube.com/user/movieclipsTRAILERS/videos

 

Piękna historia trudnej miłości dwóch kobiet w latach 50. Ten film to melodramat o uczuciu niemożliwym, z powolną, ale jednocześnie pełną napięcia akcją, wszystko przy udziale świetnych kadrów i współgrających z nastrojem kolorów ziemi. To bardzo kameralna opowieść, gdzie relacje między bohaterkami widoczne są w gestach i spojrzeniach, niekoniecznie w dialogach. Zmysłowa Cate Blanchett w futrzanym płaszczu i partnerująca jej Rooney Mara są świetnym wyborem na pierwsze podrygi wiosny.

 

O północy w Paryżu (2011)

 

 źródło: https://www.youtube.com/user/CinemaCityPoland/videos

 

Paryż widziany oczami bohaterów Woody’ego Allena jest dobry na każdą porę roku. A już szczególnie stylizowany na wymarzone przez głównego bohatera lata 20 ubiegłego wieku. Film zabiera widza w magiczną podróż po wcześniejszych epokach i daje mu możliwość obcowania z wielkimi postaciami świata sztuki minionych epok. To solidna dawka dobrego aktorstwa, świetnych wyborów scenariuszowych, wspaniałej muzyki i dobrego humoru, wszystko na tle niesamowicie klimatycznego, romantycznego Paryża.

 

Mała Miss (2006)

 

 źródło: https://www.youtube.com/user/BigBeachFilms/videos

 

Film śledzi podróż busem nietypowej rodziny małej Olive, która postanawia wygrać konkurs na miss. Komediodramat, zostawiający widza właściwie bez słów – wszystko już zostało wypowiedziane. Ten film to również historia miłości rodzinnej – miłości trudnej, ale stałej i bezwarunkowej. Czarny humor, nieoczywiste rozwiązania fabularne i genialnie skonstruowane charaktery postaci sprawiają, że nie można przejść obok tego filmu obojętnie i bez emocji. Kawał dobrego, nienachalnego kina, który przypomina, że w życiu też w końcu nadchodzi wiosna.

 

Zobacz także: Kogel Mogel – 7 ciekawostek o ulubionej trylogii komediowej Polaków

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska