Muzyczne ewolucje: Beyoncé

15/10/2017

 

Z nieśmiałego dziecka, które bało się pokazać swój talent, stała się jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Wspaniała piosenkarka, aktorka, producentka oraz autorka tekstów. Oto jak wyglądały początki jej kariery.

Muzyczny talent Beyoncé przejawiał się już od najmłodszych lat. Miała ogromne poczucie rytmu i interesowała się muzyką. Była bardzo nieśmiałym dzieckiem, chociaż teraz ciężko w to uwierzyć. Długo ukrywała swoją pasję i talent. Pierwszy raz zdecydowała się zaśpiewać i pokazać ludziom swój głos dopiero w wieku 7 lat. Wzięła udział w szkolnym konkursie piosenki i zaśpiewała utwór Johna Lennona pt. „Imagine”, oczywiście wygrała i uzyskała owacje na stojąco. Właśnie tego dnia postanowiła zostać wokalistką. Lokalna gazeta „Houston Chronicle” napisała o jej wygranej oraz zapowiedziała nominację do nagrody „The Sammy”. Rok później, wraz z Kelly Rowland, założyła mały zespół o nazwie Girl's Tyme. Występowały w wielu konkursach, w tym w bardzo znanym konkursie młodych talentów „Star Search”, jednak odniosły tam dotkliwą porażkę. Ojciec Beyoncé postanowił pomóc córce i jej koleżance, powiększył więc zespół o jeszcze dwie osoby. Zrezygnował też z własnej pracy, by zająć się ich karierą i promocją. W 1996 roku grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Columbia Records i zmieniła nazwę na Destiny’s Child. Nagrały płytę z kilkoma przebojami, dzięki którym stały się sławne w cały Stanach Zjednoczonych. Ich piosenki zostały wykorzystane w takich filmach jak „Faceci w Czerni” czy „Aniołki Charliego”. Destiny’s Child ostatecznie nagrały trzy płyty, wszystkie odniosły sukces i sprzedały się w wielu egzemplarzach. Zespół zaczęły jednak męczyć wewnętrzne konflikty, które w 2002 roku ostatecznie doprowadziły do rozpadu grupy, a każda z dziewczyn zajęła się karierą solową.
 

 

Beyoncé początkowo śpiewała z innymi artystami, a także grała niewielkie role w kilku filmowych produkcjach. W karierze pomagał jej obecny mąż Jay-Z, z którym wspólnie nagrała utwór pt. „'03 Bonnie & Clyde”. Chwilę później nagrała jeszcze kilka innych utworów, ale żaden nie zapewnił jej prawdziwej sławy. Dopiero nagranie płyty „Dangerously in Love” wzbiło ją na wyżyny popularności. To właśnie z tego albumu pochodzą piosenki, takie jak: „Crazy in Love” oraz „Baby Boy”. Wtedy o Beyoncé mówili już wszyscy. Koncertowała po całych Stanach Zjednoczonych i nagrywała kolejne płyty. Kariera piosenkarki jednak jej nie wystarczała więc postanowiła powrócić do aktorstwa. Zagrała w wielu filmach i do większości z nich układała ścieżkę dźwiękową i piosenki promocyjne. W 2006 roku została nominowana do Złotych Globów dla najlepszej aktorki w musicalu lub komedii, a także dla najlepszej oryginalnej piosenki. W 2008 roku nagrała kolejny album o nazwie „I Am... Sasha Fierce”, z którego pochodzą kolejne bardzo znane utwory, takie jak: „If I Were a Boy” i „Single Ladies (Put a Ring on It)”. To właśnie z tej płyty pochodzi najbardziej znana piosenka artystki „Halo”.
 

 

Muzyka Beyoncé była romantyczna i spokojna, chwilami nawet melancholijna. Jednak w późniejszym etapie przeszła pewną zmianę. Nagrała kilka szybkich i rytmicznych piosenek, jednak to właśnie te stonowane i delikatne są dla niej charakterystyczne. Obecnie na swoich płytach stara się przeplatać jedne z drugimi, by mogły dotrzeć do szerszej publiczności. Gwiazda pracuje wyjątkowo ciężko, godzi życie piosenkarki z karierą aktorską. Ponadto jest również autorką niemal wszystkich tekstów swoich piosenek, do większości z nich sama układała ścieżkę dźwiękową. Wydaje jedną płytą za drugą i odbyła wiele międzynarodowych tras koncertowych. Mimo wszystko ciągle ma czas by grać w filmach i musicalach. Małżeństwo z Jayem-Z zapewniło jej jeszcze większy rozgłos. Są jedną z najbardziej znanych i najbogatszych par w show-biznesie. Wiele osób twierdzi, że ich związek istnieje tylko na papierze, a tak naprawdę są ze sobą przez ogromny majątek i wiele wspólnych inwestycji. Beyoncé nawet nie próbuje ucinać plotek na te temat. Nagrała kilka piosenek, w których sugerowała, że jej mąż ją zdradza i ona doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Czy to prawda, czy tylko kolejny chwyt reklamowy, żeby jeszcze bardziej się wzbogacić? Tego pewnie się nie dowiemy.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska