Muzyczne ewolucje: Adam Lambert

16/07/2017

Znany z drastycznych występów i niebanalnych umiejętności wokalnych. Amerykański idol, który zaczynał śpiewając na statkach wycieczkowych. Adam Lambert muzycznie „dojrzewał” na naszych oczach, ciągle się zmieniając.

Nie od dziś wiadomo, że największą szansę na sukces mają ci, którzy zaczną najwcześniej. Tak było w przypadku Adama Lamberta. Już w wieku 10 lat uczył się śpiewu. W szkole średniej ciągle brał udział w konkursach wokalnych i musicalach, a w swoją pierwszą zagraniczną trasę wyjechał w wieku 19 lat. W 2005 roku wziął udział w amerykańskiej edycji Idola. Wtedy właśnie na dobre zaczęła się jego kariera, wszyscy byli zachwyceni jego głosem. Chociaż budził kontrowersje przez zamiłowanie do ekscentrycznych strojów i mocnego makijażu, ludzie go pokochali. Wraz z programem zaczęły się też pierwsze spekulacje odnośnie orientacji seksualnej Lamberta. Ostatecznie Idola nie wygrał, ale zajął drugie miejsce. Telewizyjne show było dla niego jednak trampoliną do odbicia się wyżej.

 

 

Cztery lata później ukazał się pierwszy debiutancki album Lamberta For Your Entertainment” i zajął 3 miejsce wśród najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych. Najpopularniejszym utworem pochodzącym z tej płyty jest „Whataya Want from Me”. Ta pop-rockowa ballada jest najbardziej znaną piosenką artysty. Lambert zaskoczył wszystkich, gdy po wydaniu pierwszego albumu pojechał w ogólnoświatową trasę. Dał ponad 100 koncertów na całym świecie. Był pierwszym uczestnikiem Idola, któremu udało się zrobić coś takiego. Zwykle artyści czekają trochę dłużej zanim zdecydują się na taki krok. W tamtym czasie Adam przejawiał jeszcze większe zamiłowanie do makijażu i czarnych strojów niż na początku kariery. Wyglądał strasznie, momentami wręcz upiornie. Czarny lakier na paznokciach, długa czarna grzywka – to właśnie najbardziej się nam z nim kojarzy. Przypominał niedojrzałego, zbuntowanego nastolatka. Oprócz śpiewania zajmuje się również aktorstwem. W 2012 roku wystąpił w „Pretty Little Liars i kilku innych znanych serialach. 

 

 

 

Prawdziwa zmiana zarówno w wyglądzie, jak i muzyce Lamberta, zaczęła się od współpracy z zespołem Queen w 2011 roku. Po raz pierwszy wystąpili razem na MTV Europe Music Awards 2011 i przedstawili fanom formację Queen + Adam Lambert. Wspólnie wyruszyli w kolejną trasę koncertową, w ramach której wystąpili również w Polsce. W lipcu 2012 roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zjawiło się ponad 30 tys. osób, aby posłuchać efektów ich współpracy. W tym samym czasie ukazała się druga płyta Adama Lamberta pt. „Trespassing” i zajęła pierwsze miejsce w notowaniu Billboard 200. Po raz pierwszy w historii osoba jawnie przyznająca się do homoseksualizmu osiągnęła taki sukces.

 

 

Kolejną płytę nagrał 3 lata później. W 2015 roku ukazał się album „The Original High” i tu już każdy zauważył zmianę Lamberta. Muzyka stała się spokojniejsza, a przez to lepiej odbierana. Mocny makijaż zniknął, stroje przestały budzić kontrowersje, nawet fryzura zaczęła wyglądać „normalnie”. Ze zbuntowanego nastolatka zmienił się w dojrzałego, przyjemnego mężczyznę.

 

 

Korekta: Aleksandra Borkowska, Katarzyna Leszczyńska

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska