Medycyna estetyczna - zalety i wady zabiegów w profesjonalnym gabinecie

07/11/2018

 

Każda kobieta chciałaby mieć idealną cerę i sylwetkę. Takie marzenia często wymagają wielu poświęceń i czasu. Naprzeciw temu wychodzi medycyna estetyczna, która cieszy się coraz większą popularnością. Pomaga w zachowaniu młodego wyglądu i jest o wiele mniej inwazyjna niż chirurgia plastyczna. Jednak jak wszystko ma ona swoje wady i zalety.

Zalety medycyny estetycznej

 

Mała inwazyjność zabiegów

Główną zaletą medycyny estetycznej jest o wiele mniejsza inwazyjność od chirurgii plastycznej. Efekty mogą być naprawdę podobne, a nie wiążą się z bolesnym gojeniem i bliznami. Celem zabiegów medycyny estetycznej jest pozbawienie kompleksów i dodanie pewności siebie. Najmniej ingerencyjne są zabiegi kosmetyczne. Przebarwienia i zmarszczki można usunąć laserem lub domięśniowymi zastrzykami. Jednym z takich zabiegów jest wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Jest to łatwe i skuteczne. Wstrzyknięty kwas w dno zmarszczki wypchnie ją i sprawi jej spłycenie lub usunięcie. Kwas ten dobrze nada się także do modelowania ust, czy nawilżenia skóry.

 

Szybkie efekty

Kolejną zaletą jaką oferuje medycyna estetyczna jest krótki czas oczekiwania na efekty. Niektóre mankamenty urody można zniwelować w oszałamiającym tempie. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej, klientki od upragnionego efektu dzieli czasami tylko kilka dni. Jednym z takich zabiegów jest botoks, czyli iniekcja toksyną botulinową. Polega on także podczas leczenia nadpotliwości. Toksyna botulinowa blokuje nerwy odpowiedzialne za gruczoły potowe. Zabieg trwa około pół godziny, efekt pojawia się już od siódmego do czternastego dnia. Jest on wykonywany w różnych profesjonalnych gabinetach, posiada go w swojej ofercie także klinika medycyny estetycznej Medicor z Krakowa.

 

Zabiegi bez bólu

Niewątpliwym atutem medycyny estetycznej jest to, że są bezbolesne i nie trzeba przechodzić po nich skomplikowanych rehabilitacji. Przykładowo do zabiegu Linerase, nie stosuje się znieczulenia, ewentualnie dla bardzo wrażliwych pacjentów jest to znieczulenie w kremie. Sam zabieg ma na celu poprawę kondycji skóry. Pomaga w redukcji rozstępów, blizn i zmarszczek. Oferuje go każdy profesjonalny gabinet medycyny estetycznej. Innymi przykładowymi zabiegami nie wymagającymi znieczulenia są, np. botoks, depilacja laserowa, czy mezoterapia bezigłowa.

Zabiegi te są mało inwazyjne, co łączy się z niewielką szansą na powikłania po wykonaniu zabiegu. Czasami występują drobne uczulenia na dany preparat, nie jest to jednak tak drastyczne, jak w przypadku chirurgii plastycznej.

Bogata oferta zabiegów

Medycyna estetyczna jest bardzo bogata i zróżnicowana pod względem swojej oferty. Proponowane są zabiegi od usunięcia zbędnego owłosienia, czy zmarszczki, po redukcję tkanki tłuszczowej. Jednym z ciekawszych zabiegów jest rewitalizacja i ujędrnienie biustu. Wiotką skórę ujędrnić więc można bez użycia skalpela, co jest niewątpliwym plusem dla medycyny estetycznej. Innym ciekawym zabiegiem jest redukcja tkanki tłuszczowej. Polega on na podaniu lipolizy iniekcyjnej bezpośrednio do tkanki, co pomaga wymodelować sylwetkę.

 

Wady medycyny estetycznej

 

Cena zabiegów

Jak wszystko, medycyna estetyczna także posiada swoje wady. Za piękne ciało i nieskazitelną cerę kobiety są w stanie zrobić i dać od siebie naprawdę wiele. Niestety jedną z wad zabiegów medycyny estetycznej jest ich cena. Sama konsultacja dermatologiczna wynosi około dwustu złotych. Cena samego zabiegu waha się ona od kilkuset do kilku tysięcy złotych i zależy od jego rodzaju. Przykładowo mezoterapia igłowa kosztuje około trzystu złotych, a leczenie nadpotliwości kosztować będzie niecałe dwa tysiące złotych.

 

Ilość zabiegów w serii

Kolejną wadą jest powtarzalność zabiegów. Aby terapia przyniosła efekty często należy wykupić kilka sesji, co znów wiąże się ze wzrostem ceny. Niestety oferowane zabiegi nie utrzymują swojego efektu na zawsze, dlatego trzeba powtarzać je co jakiś czas. Regularność bywa tutaj często kluczem do sukcesu i piękna. Przykładowo efekt zabiegu Linerase utrzymuje się na około dwanaście miesięcy, zabieg mezoterapii igłowej do około pół roku, a zabiegu soft lifting od roku do dwóch.

 

Trudności w znalezieniu gabinetu godnego zaufania
Problemem może okazać się wybór odpowiedniego miejsca. Gabinet medycyny estetycznej, w którym zostanie przeprowadzony zabieg powinien być czysty, a specjaliści profesjonalni. Należy pamiętać o tym, że cena powinna być proporcjonalna do rodzaju zabiegu.  Brak opinii i niska cena nie świadczy dobrze o salonie. Kiedy do gry wchodzi zdrowie, warto poświęcić trochę czasu i poszukać informacji o potencjalnym miejscu zabiegu.

 

Najważniejsze jest zdrowie

 

Piękno i brak kompleksów jest bardzo ważne, lecz najważniejsze jest zdrowie. Zdrowy rozsądek jest kluczem do sukcesu. Kiedy chęć pozbycia się jakiegoś mankamentu urody spędza sen z powiek, warto pomyśleć o medycynie estetycznej. Sprawdzi się wtedy, kiedy myśl o skalpelu i bliznach sprawia ciarki na ciele. Szybkie efekty i brak bólu to ogromne zalety, jakie oferuje medycyna estetyczna.

Należy jednak pamiętać, że wszystko ma swoją cenę, więc czasami na zabieg trzeba się przygotować także finansowo.  Medycyna estetyczna może okazać się rozwiązaniem wielu problemów, ale nie powinno się zapominać o tym, aby zabiegi wykonywać w profesjonalnych gabinetach i pod okiem fachowców.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska