Majka Jeżowska obchodzi dziś 59 urodziny i nie zamierza zwolnić tempa

25/05/2019

 

Polska piosenkarka wykonująca takie hity jak „A ja wolę moją mamę” czy „Wszystkie dzieci nasze są” mimo swoich 59 lat wciąż czuje się młodo. Majka Jeżowska ma apetyt na życie, bo wie, że każdy nowy etap to nowe wyzwania.

Majka Jeżowska – piosenki dla dzieci są jej znakiem rozpoznawczym

 

Majka Jeżowska urodzona 25 maja 1960 roku to tak naprawdę Maria Zofia Jeżowska. Artystka znana jest głównie z utworów, które stworzyła dla dzieci. Mało kto jednak wie, że na początku jej twórczość oscylowała raczej wokół muzyki pop. W latach 80. piosenkarka zaśpiewała kompozycje autorstwa Krzesimira Dębskiego, które zabrzmiały w filmach „Deja vu” i „Kingsajz”. W 1984 roku w jej karierze nastąpił jednak gwałtowny zwrot i Majka postanowiła wydać piosenkę „A ja wolę moją mamę” skomponowaną do tekstu Agnieszki Osieckiej. Kiedy utwór okazał się wielkim hitem, to uświadomiła sobie, że właśnie zapełniła muzyczną niszę, ponieważ w tamtym czasie piosenki dla dzieci nie były tak popularne a te, które powstały były po prostu słabe. W 1995 roku powstała więc płyta pod tym samym tytułem. Od tej chwili piosenkarka postanowiła tworzyć utwory także dla dzieci. Na przełomie wielu lat powstało więc wiele kultowych przebojów takich jak m.in. „Margarita”, „Najpiękniejsza w klasie” czy „Kolorowe dzieci”. Dziś żaden dziecięcy festiwal nie może się odbyć bez udziału Majki Jeżowskiej, a 30-latki i 40-latki na sam dźwięk jej piosenek wspominają swoje młodociane lata z wielkim sentymentem.

 

Zobacz także: 15 polskich hitów z lat 80.

 

Za swoje zasługi w tej dziedzinie polskiej muzyki Majka Jeżowska dostała nagrodę od samych dzieci a było nią odznaczenie kawalera Order Uśmiechu. Piosenkarka od 16 lat jest także jednym z Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF. Misją tej organizacji jest wspieranie działań na rzecz najmłodszych, a także walka o ich podstawowe prawa.

 

Co jeszcze planuje Majka Jeżowska?

 

Mijają lata, a Majka Jeżowska wciąż świetnie wygląda i tak też się czuje. Choć jest już dojrzałą kobietą, to nadal nie boi snuć planów i realizować swoich najskrytszych marzeń. Wciąż nagrywa nowe piosenki, a podczas swoich koncertów artystka jest wulkanem energii i kolorowym ptakiem.

 

Zobacz także: 15 polskich hitów z lat 90.

 

Majka nie ma zamiaru spocząć na laurach i zwolnić tempa. W tym roku ujrzymy ją na kilku istotnych wydarzeniach muzycznych. Najważniejszy będzie cykl koncertów z okazji 40-lecia jej pracy artystycznej. Artystka właśnie przygotowuje specjalną trasę koncertową z udziałem specjalnych gości. Przewidziany jest także jej benefis artystyczny, który ma być wyemitowany w telewizji. Oprócz tego 14 czerwca ujrzymy ją na 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, podczas którego wraz z Krystyną Prońko zaśpiewa znany utwór „On nie kochał nas”. Artystki pierwszy raz zaśpiewały tę pamiętną piosenkę 33 lata temu. Co ciekawe Majka Jeżowska da też koncert podczas największego festiwalu muzycznego w Polsce i w Europie, czyli Pol'and'Rock Festival organizowanym w Kostrzynie nad Odrą. Piosenkarka zagra tam 3 sierpnia tego roku na Małej Scenie. Jesteśmy bardzo ciekawi jej występów, a wy?

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska