„Magiczne Drzewo. Tajemnica mostu” – recenzja

 

Kto z nas nie chciałby być w posiadaniu magicznego przedmiotu, który spełnia wszystkie zachcianki? Ogromny dąb, który ucierpiał podczas burzy, został pocięty na deski, z których zrobiono setki rzeczy, w tym tajemniczy most. Andrzej Maleszka w tej części „Magicznego Drzewa” również zaskakuje wartką akcją, z którą mierzą się niezwykli bohaterowie.   

Giuseppe, właściciel wytwórni pamiątek, dostaje od filmowców zamówienie m.in. na miniaturowy model weneckiego mostu Ponte dell’Accademia. Kotka Latte wykorzystując nieuwagę właściciela, przechadza się po nim, po czym ucieka przez okno i nie wraca. W tym czasie w innym zakątku kuli ziemskiej Kuki, Wiki i Filip są w posiadaniu magicznego czerwonego krzesła. Po niefortunnym wypowiedzeniu życzenia rodzice nakazują przedmiotowi, by ten nie spełniał żadnej z ich próśb. Niedługo po tym Kuki odkrywa, że Melania, jako koleżanka z sąsiedztwa, może realizować ich marzenia. Ta natomiast na urodzinach Filipa siedząc na magicznym krześle, życzy sobie, by ten zakochał się w pierwszej dziewczynie, którą zobaczy. Zawiedziona tym, że to nie ona a modelka bilbordu reklamującego żelki Żu, uruchamia serie nadzwyczajnych zdarzeń. Filipa odczarować może jedynie Most Zapomnienia Giuseppe’a, ale by do niego dotrzeć dzieci muszą przebyć podróż pełną przygód.

 

Dla wszystkich fanów „Magicznego Drzewa” Andrzej Maleszka przygotował kolejną część. „Tajemnica mostu” to opowieść pełna magii i niecodziennych zdarzeń. Książka bogata jest w ilustracje, co dodatkowo wizualizuje przebieg zdarzeń. Główni bohaterowie, których dobrze znamy z ekranizacji kinowej Magicznego Drzewa (z 2008 roku), niezmiennie towarzyszą czytelnikom też w „Tajemnicy mostu”. Książka opiera się na walce dobra ze złem, dziecięcych uczuciach oraz ekscytujących i niezwykłych zdarzeniach. Mimo to, że na bohaterów czyhają takie zagrożenia jak gigantyczny pająk, niedźwiedź, coca-cola rozlana po całej Wenecji, to największym z nich jest Greta – szefowa agencji reklamowej. Dzieciaki muszą zmierzyć się ze złem, doprowadzając Filipa do magicznego mostu i uwalniając go od czaru Żu. Książka z półki familijne pozwoli odkryć nie tylko  magiczny świat i serię niespotykanych zdarzeń, ale też wskaże na podstawowe relacje i dziecięcą fantazję. Dodatkowo nieskomplikowana treść i dialogi pozwalają na płynne zaczytanie się w fabule.

 

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy wydawnictwu Znak.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska