Listopadowe premiery filmowe – jesienne wieczory z nadchodzącymi hitami

 

Zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego też wieczory stają się jeszcze dłuższe. W tym okresie warto wybrać się do kina ze znajomymi na jakąś nadchodzącą premierę filmową. W tym miesiącu kinomaniacy mogą liczyć na polskie komedie z popularnymi aktorami czy kontynuacje dobrze znanych i przyjętych przez widownie filmów fantastycznych z elementami horroru.

Terminator: Mroczne przeznaczenie – 8 listopada (Polska), 23 października (świat)

 

Jedną z najbardziej znanych serii filmowych poruszających tematykę postapokaliptyczną jest Terminator, która została zapoczątkowana w 1984 roku. Amerykański film z gatunku science fiction wyreżyserował dobrze znany oraz ceniony producent i reżyser filmowy James Cameron. W Polsce film był wyświetlany w kinach pod tytułem „Elektroniczny morderca”, co miało być bezpośrednim nawiązaniem do jednego z głównych bohaterów filmu. Tematyka filmu opierała się na walce ludzi z robotami, które w niedalekiej przyszłości miały zdobyć władzę nad światem. Przybyły z przyszłości cyborg z wielką determinacją łaknął śmierci Sarah Connor, która miała zostać matką przyszłego dowódcy ludzkiej rebelii przeciwko zbuntowanej sztucznej inteligencji. Pojawienie się tego w filmu w kinach zaskoczyło zarówno amerykańską, jak i zagraniczną część widowni. Dlaczego? Film z niezwykłą dbałością o szczegóły przedstawił postać Terminatora, w którego wcielał się Arnold Schwarzenegger. Widownia z wielkim zaskoczeniem obserwowała jego zręczność, siłę oraz zdolność regenerowania się po wcześniejszemu zaatakowaniu przez główną bohaterkę. Cyborg został skonstruowany przez sam Skynet, czyli wojskowy system obronny, który zbuntował się przeciwko ludzkości.

 

 

Do premiery najnowszej części „Terminatora” zostało już tylko kilka dni. Pierwsze trailery długo zapowiadanej części z serii, spowodowały wielkie ożywienie wśród wielbicieli dobrze znanej serii filmowej. Planowany na jesień tego roku film „Terminator: Mroczne przeznaczenie” jest kontynuacją drugiej części „Terminatora”. Tym razem Sarah Connor powraca w postaci terminatora, który musi chronić dziewczynę imieniem Dani przed nowym Terminatorem Rev-9. Najnowsza część z cyklu o mściwych Terminatorach nosi podtytuł „Mroczne przeznaczenie”. Fani serii mają wielkie oczekiwania co do nowej części, ponieważ niektóre filmy z serii nie przypadły im do gustu i nie potrafiły powtórzyć sukces swoich pierwotnych odsłon. Tym razem produkcja całkowicie zrywa ze wszystkimi sequelami, które ukazały się po premierze drugiej części. Nad filmem czuwał wcześniej wspomniany James Cameron, który jest twórcą dwóch pierwszych części z cyklu. Prawdopodobnie najmocniejszą stroną filmu jest powrót dobrze znanej pary filmowej, która wciela się w role Sarah Connor oraz zdeterminowanego Terminatora - Linda Hamilton oraz Arnold Schwarzenegger. Wielu krytyków podkreśla, że „Mroczne przeznaczenie” powinno być pożegnaniem kultowego cyklu. Miejmy nadzieję, że twórcy filmu w znakomity sposób przedstawili związek między ludźmi a sztuczną inteligencją.

 

Doktor Sen – 15 listopada (Polska), 30 października (świat)

 

Tym razem twórcy filmowi postanowili wykorzystać wielki potencjał jednego z wielkich bestsellerów Stephena Kinga. W 1974 roku pisarz opublikował swoją pierwszą powieść „Carrie”, która umożliwiła mu zdobycie rzeszy czytelników na całym świecie. Kolejne książki potwierdziły kunszt literacki pisarza oraz jego wielką wyobraźnię. Przez 40 lat kariery został jednym z najsłynniejszych, najbardziej poczytnych i najlepiej zarabiających pisarzy na świecie. Jego książki rozeszły się w nakładzie przekraczającym 350 milionów egzemplarzy. „Doktor Sen” to filmowa adaptacja kontynuacji „Lśnienia”, która jest jedną z najsłynniejszych powieści mistrza grozy. W 1980 roku mroczna powieść Stephena Kinga doczekała się słynnej filmowej adaptacji w reżyserii Stanleya Kubricka z Jackiem Nicholsonem w roli głównej. Film zdobył wielką przychylność widowni i krytyków oraz miano jednego z najlepszych klasyków filmowych wszech czasów. Od momentu swojej premiery „Lśnienie” Kubricka nadal cieszy się wielką popularnością oraz zbija kolejne profity komercyjne. Horror posiadał nietuzinkowe kadry, przestrzeń scenograficzną oraz tajemniczych i przyciągających uwagę widzów głównych bohaterów.

 

 

„Doktor Sen” to bezpośrednia kontynuacja „Lśnienia”, która rozwija niektóre wątki ze swojej poprzedniczki. Głównym bohaterem filmu jest Danny, czyli dobrze znany czytelnikom bohater z pierwszej części. Dla tych, którzy nie czytali książki oraz nie oglądali filmu, mogę zdradzić, że jest to syn głównych bohaterów horroru. Film opowiada historię nękanego przez duchy dorosłego mężczyznę, który nie może poradzić sobie z koszmarami z przeszłości. Danny jest nadal nawiedzany przez zjawy z hotelu Panorama, gdzie spędził dramatyczną zimę w górach. Szaleństwo jego ojca doprowadziło do wzbudzenia w nim demonów zła, żądnych śmierci mieszkańców hotelu. Podobnie jak ojciec Danny jest alkoholikiem i przez wiele lat tuła się po całej Ameryce, wyrzucany z kolejnych miejsc pracy. Główny bohater filmowej adaptacji ostatecznie odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire. Mężczyzna postanawia zmienić swoje życie, dlatego postanawia dołączyć do grupy Anonimowych Alkoholików. Po upływie czasu zyskuje miano „Doktor Sen”, ponieważ zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym osobom z domu opieki w ostatnich chwilach ich życia. Nadchodząca premiera filmu zapowiada się niezwykle obiecująco, jednak fani pierwszej części powinni trzymać rękę na pulsie. „Lśnienie” powstało około 40 lat temu, od tego czasu widzowie stali się bardziej wymagający i znieczuleni na siły zła.

 

1800 gramów – 15 listopada (Polska), 15 listopada (świat)

 

W jaki sposób skraść serce kinamaniaków? Prawdopodobnie jedną z najlepszych metod jest wybranie tematyki, która jest zbliżona jak najbardziej ku zwykłej codzienności każdego z nas. W naszym życiu pojawiają się stale problemy, na które nie mamy wpływu oraz wielkie tragedie, które doprowadzają do zmiany naszych osobowości oraz zniszczeniu wielkich nadziei. „1800 gramów” to film, który przedstawia zwykłą, a może niezwykłą opowieść o dojrzewaniu do roli bycia rodzicem oraz zmaganiu się z brakiem rodzicielstwa zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. W roli głównej zobaczymy Magdalenę Różdżkę. Na ekranie pojawią się również m.in. Maciej Zakościelny, Danuta Stenka, Piotr Głowacki, Roma Gąsiorowska i Wojciech Mecwaldowski. Niedawno w internecie zadebiutował oficjalny teledysk Ani Dąbrowskiej i GrubSona do piosenki promującej film. Oprócz kadrów z filmu „1800 gramów”, w wideoklipie możemy zobaczyć oboje artystów. Dla niektórych miłym zaskoczeniem może być fakt, że GruBson zadebiutuje we wspomnianym filmie jako aktor. „1800 gramów” zapowiada się bardzo obiecująco, ze względu na ukazany ostatnio zwiastun. W filmie przeplata się kilka historii, których głównym złączeniem jest osoba głównej bohaterki Ewy.

 

 

Film przedstawia historię wrażliwej i dobrej Ewy, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Kobieta prowadzi specjalny ośrodek, do którego trafiają dzieci pozbawione rodzin. Główna bohaterka szuka nowych opiekunów dla dzieci, które pragną mieć mamę i tatę. Każde z nich posiada inne potrzeby, które przekładają się na to, jakimi są „małymi ludźmi”. Ewa jest wielkim wulkanem energii, potrafi doprowadzić do zakończenia każdej sprawy oraz poradzić sobie z każdym roztargnieniem swoich znajomych. Zwrotnym momentem w jej życiu jest pojawienie się w ośrodku Nutki, która jest maluszkiem pozostawionym przez matkę. Do Bożego Narodzenia pozostało niewiele czasu, a maleństwo powinno mieć dom z prawdziwego zdarzenia. Ewa postanawia zrobić wszystko dla dziewczynki, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość. Główna bohaterka jest bardzo zdeterminowana i kładzie swoje szanse na wielką przyszłość w ręce Nutki, która jak wiele podopiecznych z ośrodka Ewy pragnie zaznać wielkiej miłości ze strony rodziców.

 

Kraina lodu 2 – 22 listopada (Polska), 20 listopada (świat)

 

W pewnej krainie mieszka piękna królowa obdarzona wielkimi zdolnościami magicznymi. Jej siostra to córka zmarłego króla, śmiało patrząca się na przyszłość. Ich przyjaciółmi jest roztargniony Kristoff i jego podopieczny renifer, a także zabawny bałwan. Pierwsza część „Krainy lodu” okazała się wielkim sukcesem zarówno kinematograficznym, jak i komercyjnym. Film animowany zdobył wiele przychylnych opinii oraz nagród filmowych, w tym m.in. Oscara w kategorii „Najlepsza piosenka” oraz Złoty Glob w kategorii „Najlepszy film animowany”. W pierwszej części widzowie mogli poznać losy dwóch sióstr – Elsy oraz Anny, które musiały uratować swoje królestwo przed srogą zimą. Zrozpaczona Elsa nie mogła poradzić sobie z nieokiełznaną mocą, którą otrzymała w dzieciństwie. Wrogowie sióstr postanowili wykorzystać słabość do mocy nad śniegiem i lodem Elsy. W tym celu posłużyli się niecnymi i podstępnymi sztuczkami, aby doprowadzić do zmiany jej wizerunku przed mieszkańcami tytułowej krainy. Mimo że Anna nie była jeszcze w pełni świadoma sił swojej siostry, postanowiła ją odszukać i doprowadzić do zakończenia pogodowych anomalii. W drugiej części siostry wyruszą z przyjaciółmi w pełną niebezpieczeństw podróż, aby dowiedzieć się jak najwięcej o drzemiących w Elsie nieposkromionych mocy. Będą również poszukiwały odpowiedzi na pytanie, kim są i dlaczego jedna z sióstr urodziła się z magicznymi mocami.

 

 

Druga część „Krainy lodu” zbliża się do kin wielkimi krokami! Fani filmu z niecierpliwością wyczekują nowych zwiastunów, piosenek i wszelkich filmików, które umożliwią im zdradzenie, choć odrobinkę scenariuszu filmu animowanego. Nic w tym dziwnego, ponieważ widzowie musieli czekać aż 6 lat, aby poznać kolejne losy swoich ulubionych bohaterów. Film ponownie może odnieść spory sukces komercyjny, zważając na to, że wiele fanów niecierpliwie wyczekuje drugiej odsłony dobrze przyjętej historii sióstr. Pierwsze prognozy dotyczą rynku amerykańskiego, który może przynieść powyżej 100 mln dolarów. „Kraina lodu” wchodzi na ekrany w czasie święta Dziękczynienia, podczas którego wielu z Amerykanów spędza czas niezwykle kreatywnie. Obywatele Stanów Zjednoczonych mogą więc wybrać się do kina, aby w miły sposób spędzić czas z bliskimi i ze znajomymi. Jeśli natomiast wynik będzie jeszcze wyższy, będzie to rekord najlepszego otwarcia dla filmu animowanego w historii studia Walt Disney Animation. Poprzedni rekord należy obecnie do innej animacji „Zwierzogród”, która zebrała 75,1 mln dolarów. W 2013 roku pierwsza część zebrała łącznie 1,3 mld dolarów z całego świata. Być może będzie to również świetna okazja dla twórców filmowych, którzy będą chcieli stworzyć trylogię filmową bazującą na historii królewskich córek.

 

Jak poślubić milionera? – 29 listopada (Polska), 29 listopada (świat)

 

Jesteście fanami polskich komedii, które wzorują się na zachodnich klasykach? Jeśli tak, film „Jak poślubić milionera” jest właśnie dla was! Film opowiada historię Alicji, w którą rolę wciela się Małgorzata Socha. Kobieta przypadkiem trafia na kurs prowadzony przez autorkę bestsellerowych poradników – Sonię, w którą rolę wciela się Małgorzata Socha. Szalona i zabawna autorka poradników uważa, że każda kobieta jest zdolna do uwiedzenia nawet najtwardszego zawodnika. Podczas kursów zdradza najlepsze metody uwodzenia, które umożliwiają kobietom czerpanie wielkich korzyści ze spotkań z mężczyznami. Skromna i płochliwa Alicja nie jest w stanie sprostać wymaganiom postawionym przez Sonię, jednak postanawia wykorzystać nadchodzącą szansę. Decyzja głównej bohaterki może wpłynąć na jej całe życie, dlatego też stawka gry jest bardzo wysoka. W obsadzie filmu znaleźli się dobrze znani polskiej kinematografii aktorzy i aktorki, w tym m.in. Małgorzata Foremniak, Michał Malinowski, Mikołaj Roznerski, Małgorzata Socha oraz Anita Sokołowska. Film posiada wiele zabawnych gagów i żartów, ciekawą fabułę oraz sprawdzonych aktorów, którzy już od wielu lat zachwycają polską widownię swoim talentem aktorskim.

 

 

Jak poślubić milionera? Takie pytanie z pewnością zadawało sobie już wiele kobiet, a niektóre nawet próbowały na nie odpowiedzieć. Po obejrzeniu tego filmu będą już prawdopodobnie w stanie odpowiedzieć na to pytanie. „Jak poślubić milionera?” to zabawny przewodnik dla wszystkich, którzy marzą o wielkiej miłości i radości w sercu. Główni bohaterowie filmu są zdeterminowani, aby odnaleźć swoją upragnioną i długo wyczekiwaną miłość. A to bardzo ciekawy element tego filmu! Zamiast czekać, aż przeznaczenie ześle im drugą połówkę, biorą sprawy w swoje ręce i zapisują się na kurs gwarantujący znalezienie miłości. Film „Jak poślubić milionera?” ma szanse stać się prawdziwym hitem na miarę Planety Singli. Z pewnością komedia romantyczna może zdobyć serca wielu widzów. Twórcy filmu zatroszczyli się o powstanie utworu, który mógłby promować kolejną polską komedię romantyczną. Piosenka z filmu „Jak poślubić milionera?” to utwór zespołu PECTUS nagrany z Kasią Cerekwicką. Piosenka nosi tytuł „Głowę noś do góry” i pochodzi z płyty Pectus „Kobiety/Wojciech Młynarski”, która będzie miała premierę 8 listopada 2019.

 

Czy jesteście zainteresowani ofertą listopadowych premier filmowych? Ponownie wielu kinomaniaków nie jest w stanie powiedzieć, na który film warto zabrać ze sobą dużo popcornu oraz dobrych znajomych. Jesienne wieczory warto spędzić w kinie, gdy na zewnątrz jest nieładna pogoda, a wy chcecie podładować swój akumulatory.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska