Lenovo, Samsung, Huawei - jaki tablet wybrać?

27/11/2019

 

 Jakiej firmy kupić tablet? To pytanie coraz częściej zadają sobie konsumenci. Oferta firm jest bowiem tak bogata, że ciężko zdecydować się na konkretny model. Czym różnią się poszczególne produkty i jak wybrać ten, który będzie spełniał wszystkie nasze zapotrzebowania? 

 1. Krótka historia tabletów

 2. Tablety Samsung

 3. Tablety Huawei

 4. Tablety Lenovo
   

Krótka historia tabletów

 

Tablet to nic innego jak przenośny komputer mniejszy niż laptop, ale większy od telefonów komórkowych. Tablety posiadają stosunkowo duży ekran dotykowy (technologia Multi-Touch). Pierwsze prace nad elektrycznymi urządzeniami, które wykorzystywały rysik do wprowadzania tekstu, datuje się na XIX wiek. Właśnie wtedy naukowiec Elish Gray opatentował sprzęt nazwany teleutografem. W późniejszych latach różni badacze opracowywali swoje wersje urządzenia wprowadzając nowe udoskonalenia. Dzisiaj tablety to nowoczesne sprzęty kupowane w celach rozrywkowych lub do pracy. Obecnie większość modeli ma wbudowaną klawiaturę dotykową i nie trzeba używać rysików. 

 

Tablety Samsung

 

Samsung to znana południowokoreańska firma produkująca między innymi telefony komórkowe, laptopy oraz tablety. Produkty przedsiębiorstwa należą do średniej półki cenowej, dlatego są często wybierane przez użytkowników ceniących sobie jakość w rozsądnej cenie. Zacznijmy od obudowy urządzeń. Są one zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii. Tworzywo jest trwałe i ciężko je porysować, dzięki czemu przez długi czas tablet wygląda estetycznie. Większość modeli ma wbudowaną matrycę w proporcjach 4:3. Produkty Samsung sprawdzają się jako czytniki e-booków oraz podczas przeglądania witryn internetowych. Urządzenia najczęściej obsługują system operacyjny Android. Każdy model w sklepie internetowym oleole.pl (https://www.oleole.pl/ipad-i-tablety-multimedialne,_Samsung.bhtml) ma inną pamięć RAM, dlatego decydując się na zakup, trzeba zwrócić szczególną uwagę na te parametry. Ceny tabletów wahają się od 600 zł aż do 3000 zł. 

 

Tablety Huawei

 

Chińska firma Huawei stawia na nowoczesne rozwiązania. W najnowszych modelach tabletów wyświetlacz ukryty został pod taflą zakrzywionego szkła 2.5D. Przedsiębiorstwo kładzie nacisk na wyjątkowo dobrą jakość dźwięku, dlatego większość urządzeń świetnie nadaje się do oglądania filmów np. w podróży. Dodatkowym atutem jest wyświetlacz, który prezentuje bardzo żywe kolory. Według opinii użytkowników, tablety firmy Huawei działają szybko, bateria wytrzymuje dość długo. Tablety nie zacinają się i pozwalają swobodnie przeglądać strony internetowe oraz grać w gry. Na stronie: https://www.oleole.pl/ipad-i-tablety-multimedialne,_Huawei.bhtml można znaleźć wiele modeli w różnych cenach: od 600 zł do 2000 zł. Ceny zależą między innymi od parametrów typu pojemność RAM, wielkość ekranu czy rodzaj procesora. 

 

Tablety Lenovo

 

Kolejne chińskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji tabletów to Lenovo. Firma cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników, którzy korzystają z tabletów głównie w celach rozrywkowych. Urządzenia są proste w obsłudze i bardzo intuicyjne, dlatego często kupowane są jako prezenty komunijne dla dzieci. Kusząca jest także cena tabletów Lenovo. W przypadku tego przedsiębiorstwa nie trzeba się martwić, że tańsze produkty nie będą nowatorskie. Firma stara się stosować najnowsze technologie także w tabletach z niższej półki cenowej. Dodatkowo produkty Lenovo są mało awaryjne, a ich bateria wytrzymała. Modele o różnych parametrach dostępne są na stronie: https://www.oleole.pl/ipad-i-tablety-multimedialne,_Lenovo.bhtml 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • snapchat dailyvibes
 • YouTube Social Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska