Lady Gaga – za te rzeczy kochamy ją najbardziej

07/03/2019

 

Kontrowersyjna, ale niezwykle utalentowana – taka jest Lady Gaga. Podziwiają ją fani na całym świecie, a media śledzą jej każdy krok. Dziś poznamy powody tego, dlaczego Mother Monster stała się nową królową popu na miarę naszych czasów.

Lady Gagę można kochać lub nienawidzić, ale nikomu nie pozostaje ona obojętna. Zapytałam więc członków jednej z grup na Facebooku, za co kochają swoją idolkę.

 

Za niebanalny styl

 

„Pokazuje, że warto ciężko pracować, by osiągnąć cel”.

 

Każdy teledysk Lady Gagi jest oryginalny na tyle, że oglądając jej klipy czy występy sceniczne, początkowo można popaść w konsternację. Artystka oprócz muzyki pasjonuje się bowiem sztuką. Dlatego też często czerpie z niej inspiracje i wówczas można zobaczyć ją ubraną w ekscentryczne kostiumy, peruki i w odważnym makijażu. W taki sposób piosenkarka wciela się w różne role, które sobie wcześniej wymyśliła. Nietuzinkowy sposób bycia Lady Gagi porywa i inspiruje tłumy, które są świadkami rodzącej się legendy muzycznej i performerki.

Zobacz także: Muzyczne ewolucje: Rihanna

 

Za niesamowity talent

 

„Kocham jej muzykę i osobę”.

 

„Poprzez swoją muzykę wpłynęła na wielu ludzi, dając im wiarę w lepsze jutro i nadzieję”.

 

Lady Gaga znana jest nie tylko z charakterystycznego i nietuzinkowego wizerunku. Ta gwiazda ma przede wszystkim przepiękny, głęboki głos, który pozwala jej szeroko interpretować wiele gatunków muzyki. Udowodniła to, odchodząc od swojego popowego stylu i nagrywając płytę pełną jazzowych standardów ze znanym wokalistą Tonym Bennettem.

 

Dodatkowo artystka od czwartego roku życia gra na fortepianie, co często wykorzystuje podczas swoich koncertów.

Za wartościowe teksty piosenek

 

„Każdy jej nowy utwór jest hitem, nie boi się przekazywać wartości, dla innych uważanych za chore i nienormalne”.

 

„Gaga sama tworzy swoją muzykę i bierze czynny udział w pisaniu i produkowaniu wszystkich piosenek, a jej płyty są faktycznie o czymś”.

 

Lady Gaga sama pisze teksty do swoich utworów. Właściwie robi to już od trzynastego roku życia, kiedy to pierwszy raz postanowiła stworzyć swoją piosenkę.

Zobacz także: Muzyczne ewolucje: Miley Cyrus

 

Jej talent do „przelewania emocji na papier” doceniły również inne gwiazdy takie jak – Britney Spears, Jennifer Lopez, Fergie czy sama Cher. I nic w tym dziwnego, bo każdy utwór artystki dotyka ważnych i istotnych tematów, a ona sama pragnie wpływać na swoich odbiorców.

 

Za szczerość

 

„Przede wszystkim jest osobą prawdziwą i nikogo nie udaje”.

 

Fani Lady Gagi cenią ją za szczerość i otwartość. Wokalistka nie boi się bowiem odsłaniać swojej prywatności oraz poruszać tematów tabu. Otwarcie wypowiada się zatem o mniejszościach seksualnych, wspiera środowisko LGBT oraz angażuje się w politykę.

 Fotografia: www.facebook.com/bornthiswayfoundation

 

Lady Gaga ma także swoją fundację „Born This Way”, pomagającą walczyć z przemocą psychiczną i fizyczną w szkołach, ponieważ w przeszłości sama doznała krzywdy.

 

Za to, że kocha fanów, a oni kochają ją

 

„Mimo wszystko jest sobą. I jest prawdziwa w tym co robi. I jest dla nas. Zawsze”.

 

Lady Gaga już niejednokrotnie pokazała to, że uwielbia swoich fanów i jest im wdzięczna. Piosenkarka lubi ich zaskakiwać. Tak było, kiedy zdecydowała się wydać 1000 dolarów na pizzę, dla czekających na jej autografy wielbicieli.

Rzadko zdarza się też, że gwiazda zatrudnia swoją fankę, jak było w przypadku ilustratorki Helen Green. Artystka zaproponowała jej pracę w zespole kreatywnym The Haus of Gaga. To team, który odpowiada za styl artystki – od kostiumów do scenografii. Takie sytuacje nie dzieją się codziennie, prawda?

 Fotografie: www.pinterest.com

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska