Książę William i Kate Middleton – historia pięknej miłości

10/05/2019

 

Zanim doszło do królewskiego ślubu Williama i Kate, ich losy jako pary były nieco skomplikowane. Wszystkiemu przyglądały się media, które śledziły ich każdy krok.

Kate i William – pierwsze spotkania

 

Na samym początku 20-letnia Kate Middleton widywała 19-letniego wówczas Księcia Williama bardzo często. Młodzi studiowali historię sztuki na tym samym Uniwersytecie St. Andrews w Szkocji. Co więc, oboje mieszkali też w tym samym akademiku St. Salvador's, więc mieli dużo okazji do przypadkowych spotkań.

 

 

Zobacz także: Książęta z całego świata. Który jest najprzystojniejszy?

 

Niektóre plotki głoszą jednak, że Kate poznała Williama już w liceum przez wspólnych znajomych. Podobno po tym spotkaniu nastolatka postanowiła iść na tę samą uczelnię co młody książę.

 

Książę William zakochuje się w Kate Middleton

 

Kiedy tak naprawdę William zauważył Kate? Prawdopodobnie było to na specjalnym charytatywnym pokazie mody zorganizowanym w 2002 roku przez uczelnię. Przyszła księżna wystąpiła w nim jako modelka. Furorę zrobił jej w dość kusy strój. Miała bowiem na sobie prześwitującą sukienkę, pod którą widać było tylko samą bieliznę. William, który tego wieczoru siedział na sali w pierwszym rzędzie, widział słynne wystąpienie skromnej na co dzień studentki. Przypuszczalnie wtedy zobaczył Kate, której nie znał i był tym bardzo pozytywnie zaskoczony.

 

 

Zobacz także: Księżna Kate: za co kochamy żonę Williama?

 

Jednak na początku inteligentna studentka i książę byli tylko dobrymi przyjaciółmi. Obydwoje spotykali się z innymi osobami, zanim zauważyli, że prawdziwa miłość i szczęście jest bliżej niż myślą.

 

Sam William po latach wspomniał w jednym z wywiadów, że mimo tego, że od razu zobaczył w swojej przyszłej żonie coś wyjątkowego, co zapragnął odkryć, to długo byli razem na stopie koleżeńskiej. Jak jednak uważa, ta relacja okazała się solidną podstawą dla przyszłego udanego związku.

 

Kiedy dwoje ludzi postanowiło być w końcu razem, swój związek na początku utrzymywali w tajemnicy, aż do 2003 roku wiadomo, kiedy wiadomo było, że są już razem. Oficjalnie informacje te potwierdzono jednak w 2004 roku, kiedy obydwoje zostali przyłapani przez media na wspólnym pobycie na nartach w Klosters. Wówczas głośno było o tym, że paparazzi ciągle nękali Kate, śledząc z zainteresowaniem jej związek z Williamem. Doszło nawet do tego, że młoda wybranka księcia musiała w imieniu swoich prawników zasygnalizować mediom, że chce mieć prawo do normalnego życia i prywatności.

 

Rozstanie i zaręczyny Kate i Williama

 

Życie razem nie było sielanką i między parą nie zawsze było tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać. W 2007 roku prasa rozpisywała się o głośnym rozstaniu księcia z Kate. Podobno była to ich wspólna decyzja, podjęta podczas wakacji w szwajcarskim kurorcie.

 

Jak się okazuje ta „separacja”, nie trwała jednak długo. Niedługo po zerwaniu Kate niejednokrotnie towarzyszyła Williamowi, wspierając go podczas publicznych uroczystości.

 

W końcu w 2010 roku para postanowiła zrobić poważny krok i oficjalnie się zaręczyć. Książę Cambridge podarował Kate słynny pierścionek zaręczynowy z niebieskim oczkiem. Ten sam który niegdyś jego ojciec Książę Karol podarował Dianie, jego matce. William poprosił Kate o rękę w Kenii podczas ich wspólnych wakacji w Lewa Wildlife Conservancy.

 

 Fotografia: www.pinterest.com

 

Kate Middleton – ślub z księciem Cambridge

 

Finalnie w kwietniu 2011 roku, w Dzień Św. Katarzyny Kate Middleton i Książę William wzięli huczny ślub, na który zostało zaproszone 1900 gości. Uroczystość zorganizowana w słynnym opactwie Westminster Abbey była transmitowana w telewizji na całym świecie. Jak informowano w mediach, wydarzenie te oglądało aż 23 miliony widzów.

 

 

Pierwsze dziecko małżeństwa pojawiło się dość szybko, bo już dwa lata po zawarciu przez nich związku małżeńskiego. Najpierw na świat przyszedł książę George’a, następnie 2 lata później urodziła się jedyna córka Williama i Kate – księżniczka Charlotte, zaś w kwietniu 2018 roku przyszło na świat ostatnie dziecko książęcej pary – Louis. Pięcioosobowa rodzina mieszka obecnie w Kensington Palace w Londynie, który nazywają swoim prawdziwym domem.

 

 

 

Zobacz także: Brytyjska rodzina królewska – ciekawostki. Miłosne ekscesy i wyrzeczenia w imię władzy

 

Ostatnio pojawiły się spekulacje na temat rzekomej zdrady Księcia Williama i o tym, że małżonkowie złożyli już papiery sądowe. Jak jest jednak naprawdę wiedzą tylko sami zainteresowani.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska