Koci towarzysze Disneya – który jest twoim ulubionym?

13/11/2019

 

Są inteligentne, przebiegłe, mają zawsze swój plan i nie lubią kompromisów – takie są koty i w rzeczywistości, i w kreskówkach.

Przez lata koci bohaterowie przyzwyczaili nas do swojej obecności w różnego rodzaju bajkach i filmach. Znani i lubiani, mniej lub bardziej, rzadko odgrywają one rolę głównych bohaterów. Spróbujcie sobie przypomnieć postaci sławnych kotów z bajek – ile naliczyliście?

 

Jeśli czujecie niedosyt, zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem mruczków, które podbiły serca fanów filmów animowanych. Proponujemy grę: z całego przeglądu najpopularniejszych kreskówek, określcie który futrzak wygląda jak wasz. A jeśli nie macie kota lub macie go, ale nie pasuje on do żadnego z opisów, spróbujcie rozszerzyć atrybucje, na ludzi których znacie. Będziecie zaskoczeni, ile analogii znajdziecie. W końcu niezależnie od tego, czy mają futro, pióra czy łuski, postacie Disneya są niczym więcej jak metaforami rasy ludzkiej.

 

Zobacz także: Relaksuje, koi nerwy, uspokaja. Sprawdź jak codziennie pomaga Ci Twój kot

 

Simba  Król Lwiej Ziemi. W dzieciństwie był chronicznie bezmyślny, nieodpowiedzialny i rozwydrzony. Interesowała go tylko dobra zabawa. Jako dorosły lew, Simba stawia sobie dobro królestwa i swoich bliskich za najważniejsze. Staje się pomocny, zawsze gotów pomóc zwierzęciu w potrzebie. Jest rozważny, czuły oraz szanuje wszystko, co żyje na Lwiej Ziemi.

 Źródło: www.pinterest.com 

 

Rajah  To duży, umięśniony tygrys indyjski. Dawniej był tygrysem cyrkowym. Gdy cyrk był w Agrabah ten uciekł z niego i został znaleziony przez Jasmine. Wychował się w pałacu. Rajah jest zawsze wierny księżniczce, to jej najlepszy przyjaciel. Potrafi ją obronić, jest miły i opiekuńczy. A także agresywny, ale tylko dla wrogów i nieznajomych którzy wchodzą do pałacu.

Źródło: www.pinterest.com 

 

Kiara  Główna bohaterka filmu animowanego „Król Lew 2p;l”. Jest córką Simby i Nali, dlatego dziedziczy tron Lwiej Ziemi. Kiara jest bardzo podobna do swojego ojca. Nie ma masywnej postury. Lecz jako lwiątko jest strasznie ciekawa świata i beztroska. Mimo że jest uparta, Kiara jest otwarta na zawieranie nowych znajomości, na przykład z wygnańcem o imieniu Kovu. Dostrzega różnice między ich stadami, ponieważ szybko zdaje sobie sprawę, że Kovu został wychowany w innym otoczeniu niż ona. Nadal jest dzieckiem w sercu, potrafi śmiać się ze wszystkiego i sprawić, że nawet ciężki trening stanie się zabawą. Posiada również silne poczucie sprawiedliwości.

Źródło: www.pinterest.com 

 

Bagheera (czyt. Bagira)  Postać z „Księgi Dżungli”. Jest to czarna pantera płci męskiej (w książce płci żeńskiej), która znalazła Mowgliego w dżungli i zajęła się nim. Najszlachetniejsza i najgroźniejsza z mieszkańców puszczy. Siła idzie u niej w parze z mądrością i doświadczeniem. Jej głos jest słodki niczym miód. Od ludzi nauczyła się sprytu, odwagi i bezwzględności. Kocha chłopca i pomaga mu pokonać tygrysa Shere Khana.

Źródło: www.pinterest.com 

 
Oliver  Mały kotek, który zaprzyjaźnił się z psami. Bohater bajki „Oliver i spółka”. Nie jest jasne, dlaczego ten piękny kotek o urzekającym wyglądzie, na początku opowieści nie jest adoptowany przez żadne dziecko. To czysta dusza, która nie zna zła. Lecz kiedy go napotka, wyciąga pazury, aby walczyć z nim w granicach możliwości. Dobrze się dostosuje do sytuacji, nawet jeśli to nie on je wybiera.

Źródło: www.pinterest.com 

 

Zobacz także: Zachwycające koty, czyli przegląd nietypowych ras

 

Kot Sierżant Czmych Ten kot, czujny, „wykształcony”, zdecydowany, odważny, jest podwładnym psa o imieniu Pułkownik. Lęk przed towarzyszem jest jednak bardziej pozorny niż rzeczywisty ponieważ, gdy sytuacja staje się krytyczna, nie waha się wysłać swojego przełożonego do tego kraju, aby przejąć dowodzenie oddziałem dalmatyńczyków. Jest strategiem, zdolność która zakłada kalkulację i chłód. Ale Czmych jest także instynktowny i hojny, pomimo swojej skromności, nigdy nie rości sobie pretensji do tego, co robi.

Źródło: www.pinterest.com 

 

Kot Figaro  Czarny kot ze znacznymi białymi łatami, który uwielbia się bawić. Występował w filmach animowanych i komiksach, stworzonych w studiu Walta Disneya. Ulubieniec Myszki Minnie. Zadebiutował w filmach Disneya w 1940 roku, gdzie wraz z rybką Cleo, pojawił się w bajce „Pinokio”.

Źródło: www.pinterest.com 

 

Thomas O'Malley  Latynoski kochanek filmu o kotach z wyższych sfer – „Arystokraci”. Z pewnością nie jest tym, który gardzi przygodami: jest kotem podróżnikiem, który żyje z dnia na dzień, typowym przedstawicielem sztuki radzenia sobie. Prawdziwy lider, szanowany, bez arogancji. Jest miłośnikiem wolności totalnej oraz charyzmatycznym zdobywcą.

Źródło: www.pinterest.com 

 

Tygrysek – Tygrys to jeden z bohaterów serii książek, filmów i seriali „Kubuś Puchatek”. Jest najbardziej „rozbrykanym” mieszkańcem Stuwiekowego lasu. Ciągle chce się bawić, śmiać i próbuje tym zarażać innych. Prawie nigdy się nie smuci. Jest przyjacielski i bałaganiarski.

Źródło: www.pinterest.com 

 

Zobacz także: Kocie ruchy, czyli co mówi twój kot

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska