Kogel Mogel – 7 ciekawostek o ulubionej trylogii komediowej Polaków

25/01/2019

 

Film „Kogel Mogel” jest jedną z najbardziej lubianych polskich komedii. Obraz filmowy w reżyserii Romana Załuskiego bawi kolejne pokolenia widzów już od ponad 30 lat. W 1989 roku powstaje równie świetny – „Galimatias, czyli Kogel Mogel 2”. No i w końcu nadszedł długo wyczekiwany moment. Dziś jest premiera „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”. Z tej okazji warto przyjrzeć się znanym i mniej znanym faktom związanym z każdą z tych filmowych części.

1. Wielu fanów Piotrusia może być zawiedzionych, ponieważ Maciej Koterski grający przed laty tego bohatera nie pojawi się już na ekranach kin. W nowej części „Kogla Mogla” postać dorosłego już Piotra będzie odgrywana przez Macieja Zakościelnego. Jeszcze jako kilkulatek chłopiec nie kontynuował swojej aktorskiej przygody i tak jest do dzisiaj. Obecnie trzydziestoparoletni Maciej podobno mieszka w Wielkiej Brytanii i pracuje jako lekarz.

 

 

 

2. W filmie „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3” nie zobaczycie także innej charakterystycznej postaci znanej z poprzednich dwóch filmowych hitów Romana Załuskiego, Pawła. Dariusz Siatkowski, który wówczas znakomicie wcielił się w tę rolę, zmarł 11 lat temu. Jego śmierć pozostała owiana tajemnicą, gdyż była niespodziewana i nie do końca znano jej powód. Aktora znaleziono w hotelu usytuowanym w okolicach Łodzi. Spekulowano, że Dariusz zmarł na schorzenie związane z górnymi drogami oddechowymi, a niektórzy twierdzili nawet, że miał problemy z alkoholem i narkotykami.

 

 Fotografia: https://www.facebook.com/Kogel.Mogel/

 

Zobacz także: Najlepsze filmy polskie z lat 80. Te filmy każdy Polak powinien znać!

 

  3. W pierwszym filmie „Kogel Mogel” można zauważyć błąd, którego dotychczas pewnie nie zauważyliście. Otóż w słynnej scenie na targu, gdzie Kasia grana przez aktorkę Grażynę Błęcką-Kolską kupuje kwiaty, widać pięć róż. Jedna z nich jest dokładnie w kolorze różowym, a pozostałe są żółte. W następnej scenie okazuje się jednak, że w domu u państwa Wolańskich, zamiast kwiatu w kolorze różu znajduje się czerwona róża.

   4. Inną zabawną wpadkę można zaobserwować w drugiej części perypetii Wolańskich i Zawadów – „Galimatias, czyli kogel mogel 2”. W tym filmie Paweł i Kasia – już jako małżeństwo, pokazani w wielu scenach poruszają się swoim samochodem. Jak się jednak okazuje na aucie widnieją różne rejestracje. Raz jest to numer rejestracyjny WGH 4771, a raz WIA 7427.

    

   Zobacz także: Najlepsze filmy polskie z lat 90., które każdy Polak powinien znać

    

   5. W trakcie jednej z filmowych scen Barbara Wolańska, w którą wcieliła się Ewa Kasprzyk ogląda film „Och Karol”. Nie byłoby w tym nic interesującego, gdyby nie to, że ten obraz filmowy był również wyreżyserowany przez Romana Załuskiego.

    

   6. Jak się okazuje zdjęcia do nowej części filmu „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3” tym razem w reżyserii Kordiana Piwowarskiego, syna reżysera Radosława Piwowarskiego znanego m.in. serialu „Złotopolscy” trwały bardzo krótko. Okres zdjęciowy wynosił tylko około dwóch miesięcy – od września do początku listopada 2018 roku.

    

   7. Pamiętacie jeszcze charakterystycznych sąsiadów małżeństwa Solskich – Józefa i Zofię Goździków? W trzeciej części Goździkową miała zagrać Stanisława Cielińska, która wcieliła się w tę rolę już przeszło 30 lat temu. Niestety w ostatniej chwili musiała zrezygnować z udziału w nowym filmie. Z powodów zdrowotnych zdecydowała się dać tę szansę Małgorzacie Rożniatowskiej.


     

   Zobacz także: Najlepsze filmy polskie z lat 70. Te filmy każdy Polak powinien znać!

   Share on Facebook
   Share on Twitter
   Please reload

   Ostatnie posty
   Please reload

   RSS Feed

   Skontaktuj się z nami

   Znajdziesz nas:

   • Facebook Social Icon
   • Instagram Social Icon
   • snapchat dailyvibes
   • YouTube Social Icon

   DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
   Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
   Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

   Warszawa, Polska