Kim jest VSCO girl? – styl zdobywający popularność

 

VSCO girl to obecnie najmodniejszy trend królujący wśród nastolatek. Luźne T-shirty w jasnych kolorach, buty Birkenstock czy butelka Hydro Flask to tylko niektóre elementy charakteryzujące ten styl. W tym artykule poznasz bliżej dziewczynę VSCO. 

Obecny trend zapoczątkowała aplikacja VSCO (Visual Supply Company), która została stworzona w Kalifornii w 2011 roku. Służy ona do przerabiania i publikowania zdjęć. Można tam znaleźć kreatywne prace ludzi z całego świata. VSCO girl to trend w dużym stopniu powiązany z latami 90.


Styl VSCO girl
Dziewczyny stylizujące się na VSCO girl noszą przede wszystkim duże koszulki lub crop topy w kolorze białym, jasnym różowym, niebieskim, żółtym oraz o pastelowych barwach. Do oversizowych T-shirtów dobierają przeważnie krótkie jeansowe spodenki, które przykrywa bluzka. Najczęściej chodzą w butach markowych typu Birkenstock, Crocs czy Vans. Prosta biżuteria i naszyjniki z muszelek to obowiązkowe dodatki tego stylu. Charakterystyczne są również Scrunchies, noszone na ręku jako dodatek do outfitu. Najchętniej posiadany jest także plecak marki Fjallraven Kanken.

www.pinterest.com


Niezbędne rzeczy VSCO girl
Rozpoznawalnym przedmiotem dziewczyny VSCO jest butelka Hydro Flask. To świetny zamiennik plastikowej butelki, który pomaga w ochronie środowiska. Kamera Polaroid to również charakterystyczna rzecz tego stylu. Zrobione przez nią zdjęcia idealnie zdobią pokój. Deskorolka, Airpods, naklejki, rośliny to kolejne ulubione rzeczy VSCO girl. Do codziennego makijażu dziewczyny stosują rozświetlacz, błyszczyki Carmex oraz naturalne kosmetyki typu Mario Badescu Skin Race.

www.pinterest.com


Charakterystyczny język VSCO girl
Specyficzne zwroty stereotypowej dziewczyny VSCO to „and I oops” oraz „sksksk”. Jest to nawiązanie do Jasmine Master. Oba zwroty służą do wyrażenia zaskoczenia i podekscytowania. Stało się to parodią na TikToku.

www.pinterest.com


VSCO girls są wyluzowane i radosne, dlatego też zdobyły więcej zwolenników, niż Tumbrl girls. Wiele ludzi uwielbia je, ale są też tacy, którzy kpią z aktualnego trendu. Niektórzy uważają to za bezmyślne podążanie za modą z Instagrama. A ty co myślisz o VSCO girls?

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska