Kickboxing sportem tylko dla mężczyzn?

 

Kickboxing kojarzy się tylko i wyłącznie z mężczyznami. To dyscyplina sportowa, która łączy zarówno elementy bokserskich ciosów pięścią, jak i kopnięcia oraz pracę nóg. Rozwija tężyznę fizyczną – szybkość, siłę, wytrzymałość, a także doskonale działa na wzmocnienie cech charakteru takich jak: pewność siebie, panowanie nad stresem i nad swoimi słabościami. Czy słusznie zatem uznaje się ten sport za typowo męski?

Kobiety od wieków postrzegane były jako cienie swoich mężów. Miały pięknie wyglądać i pachnieć, umieć zachować dobre maniery w towarzystwie. Dziś w świetle widocznych zmian w społeczeństwie stały się samodzielne, pełne wigoru. Chcą być aktywne zawodowo i fizycznie. Szukają zatem sportów idealnych dla siebie. Większość wybiera pilates, zumbę, pływanie itp. Co z innymi?

 

Inne wybierają sporty walki np. kickboxing. Stereotypowy schemat myślenia, że sport ten mogą uprawiać tylko mężczyźni, pokonała między innymi modelka Adriana Lima, która tej dyscyplinie zawdzięcza swoją idealnie wyrzeźbioną sylwetkę. Zmotywowała ona setki kobiet do podjęcia pracy nad swoją wymarzoną figurą poprzez kickboxing. Na swojego Instagrama wrzucała filmy z intensywnych treningów, które ukazywały jej progres i zaangażowanie.

 

W kickboxingu, jak w większości sportów, nie trudno o kontuzje. Siniaki, zaczerwienienia, mogą stać się zmorą uprawiającego tę dyscyplinę, ale nie muszą. Wystarczy wyposażyć się w porządne rękawice bokserskie, ochraniacze i kask, a sińce nie powinny zagrażać potencjalnemu sportowemu maniakowi.

 

Kickboxing, o ile jest sportem dość brutalnym, może równie brutalnie rozprawić się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Kobiety, kiedy chcą zrzucić jak najwięcej kilogramów, sięgają po ćwiczenia cardio. Ta dyscyplina sportowa to nic innego, jak bardzo intensywny trening całego ciała. Angażuje wszystkie mięśnie, wpływa na kondycję organizmu, poprawia koordynację ruchową. Powoduje, że ciało staje się wzmocnione, bardziej gibkie. Przy doborze odpowiedniej diety może wpłynąć na rozwój muskulatury.

 

Treningi kickboxingu wpływają nie tylko na zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. W każdym zawodniku należy znaleźć pewność siebie, opanowanie, odporność na stres. Trener pomaga wydobyć te cechy. Sport ten wpływa na lepsze samopoczucie. Dzięki intensywnym treningom wzrasta poczucie własnej wartości, świadomość własnego ciała i swoich możliwości. Regularne ćwiczenia pomagają zniwelować stres i drażliwość.

 

Każda kobieta, która chciałaby odnaleźć pewność siebie, siłę i witalność, która chciałaby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, bądź wyrzeźbić swoją sylwetkę, powinna spróbować kickboxingu. Jest to sport jak najbardziej dostosowany do potrzeb współczesnych kobiet.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska