Kanały na YouTube, które warto znać

24/09/2019

 

YouTube to strona internetowa, którą w 2019 roku znają już chyba wszyscy. Nierzadko jednak, jako jej użytkownicy, mamy zagwozdkę w jaki sposób w tym morzu ciągle publikowanych, nowych treści, znaleźć te, które naprawdę nas zainteresują. Postanowiłam spróbować ułatwić Wam to zadanie i podzielić się moimi ulubionymi kanałami na YouTube.

Jestem przekonana, że w dzisiejszych czasach większość osób odwiedza ten serwis internetowy już nie (tylko) dla posłuchania muzyki – a przede wszystkim – dla obejrzenia kolejnego filmiku swojego ulubionego youtubera. Jak dobrze wiemy, dzisiaj twórców internetowych jest bez liku, a to może powodować niemały ból głowy, gdy chcemy znaleźć treści, które naprawdę zasługują na naszą uwagę. Z racji tego, że sama bardzo lubię „przesiadywać” na YouTube, stwierdziłam, że podzielę się z Wami moimi ulubionymi kanałami – a nuż znajdziecie wśród nich coś dla siebie.

 

CIUT WIĘCEJ

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=tPR76w5DJoc 

 

Ciut Więcej, a właściwie Karolina Zabaryłło, najczęściej w swoich filmikach mówi o tym, jakie są korzyści z bycia zero waste, czym zachwyca się w świecie szeroko pojętej kultury. Nagrania dotyczą także challenge'u, którego się podjęła, czyli roku bez zakupów. Myślę, że jest to świetna propozycja dla tych, którzy są gotowi na zmiany i lubią stawiać przed sobą coraz to nowsze wyzwania. Oprócz kanału na YouTube, prowadzi bloga oraz jest współtwórczynią projektu Roślinne Przestrzenie.

 

WILL DARBYSHIRE

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=1YpHvRANgDQ

 

To 26-letni Brytyjczyk, tworzący najczęściej kilkuminutowe filmy, w których słowa są tylko dodatkiem do obrazu, a w tle można usłyszeć spokojną, nostalgiczną muzykę. Każde wideo ma swój motyw przewodni – nierzadko jest nim miłość, samotność czy po prostu codzienność. Osobiście uwielbiam zaglądać na ten kanał, odnajduję w nim niesamowity spokój i harmonię.

 

KRZYSZTOF GONCIARZ VLOG

źródło: https://youtu.be/12d4mSegenY

 

Pewnie dla wielu z Was to, że polecam tutaj kanał Krzysztofa Gonciarza, nie jest zbyt wielkim zaskoczeniem. Myślę, że nie minę się z prawdą, mówiąc, że jego daily vlogi są jednymi z najciekawszych i najlepiej zrobionych materiałów na YouTube. Przepisem na tak duży sukces kanału są nie tylko mądre treści przekazywane przez Gonciarza, ale także – a może przede wszystkim – sposób montażu filmików, za który odpowiedzialny jest w głównej mierze zespół specjalistów współpracujących z Krzyśkiem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 24 czyli najpopularniejsza wystawa krakowskiego Muzeum Manggha

 

LEKKO STRONNICZY

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=UkCGKjWJvBg&t=205s

 

Myślę, że teraz tego duetu już nikomu nie trzeba przedstawiać, a to za sprawą ich niedawnego powrotu na YouTube, dokładnie po 4 latach nieobecności. Karol i Włodek podejmują w swoich filmikach zazwyczaj lekkie, śmieszne, jak i absurdalne tematy. Dzięki temu, że wideo na kanale pojawia się codziennie o godzinie 18, każdy odcinek Lekko Stronniczych idealnie pasuje do przerwy na gorącą herbatę w długie jesienne wieczory 😉.

 

MAMA LAMA

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=zrWNe4j6jCc

 

Ania i Ola z zainteresowaniem opowiadają nie tylko o tematach typowo „mamowych”, ale także np. dzielą się historią wprowadzenia dwujęzyczności w swoich domach. Zapewniam Was, że mamo-lamowe filmiki są bardzo przyjemne w odbiorze dla każdego, niezależnie od tego czy jest się już rodzicem, czy nie 😉.

 

To już wszystkie moje ulubione kanały na YouTube. A Wy, macie jakichś swoich faworytów? Z chęcią ich poznam! – dajcie znać w komentarzu 😉.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska