Nowa płyta Justina Timberlake’a podzieliła fanów. A jakiej muzyki my się spodziewaliśmy?

28/02/2018

 

2 lutego 2018 roku wydał nowy album „Man Of The Woods”, z którego pochodzą aż 4 single. Justin Timberlake zaczął swoją karierę zaczął już w dzieciństwie, lecz szerszej publiczności dał się poznać występując w słynnym boysbandzie *NSYNC. Obecnie na jego koncerty przychodzą tłumy fanów.

Ostatnim głośnym wydarzeniem, w jakim wystąpił zdolny wokalista było Super Bowl Halftime Show 2018. Podczas przerwy w finałowym meczu o mistrzostwo w futbolu amerykańskim – na minikoncercie artysta wykonał swoje największe przeboje. Nie bez powodu większość z nich nie znajduje się także w naszym muzycznym zestawieniu najlepszych hitów Justina Timberlake’a.

 

Can’t Stop The Feeling!

Ten energetyczny kawałek jest jednym z utworów należących do ścieżki dźwiękowej amerykańskiego filmu animowanego „Trolle”. Na serwisie YouTube ma już 753 miliony odsłon, co świadczy o jego dużej popularności. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że bajka stała się jedynie dodatkiem do tego nagrania.

 

To tym kawałkiem Justin Timberlake otworzył w 2017 roku galę rozdania Oscarów. Stało się to nie bez powodu, ponieważ utwór nominowano wówczas w kategorii Najlepsza Piosenka Oryginalna.

 

Mirrors

Utwór z płyty „The 20/20 Experience” wydanej w 2013 roku okazał się wielkim przebojem list muzycznych w wielu państwach, a także i w Polsce. W samym USA singiel zarobił na siebie aż 3 miliony. Całkowitym dowodem świetności piosenki stała się też nominacja do nagrody Grammy w kategorii Best Pop Solo Performance.

 

What Goes Around…Comes Around

Ponadczasowego utworu o zdradzie w związku, która może dotknąć każdego z nas, nadal słucha się tak samo uważnie. Piosenka przyciąga ciekawą gitarową kompozycją oraz wpadającym w ucho refrenem.

 

Cry Me A River

Po wydaniu tej piosenki o młodym muzyku zrobiło się naprawdę głośno. Inspiracją dla powstania tego kawałka było rozstanie ze słynną wokalistką Britney Spears, z którą Justin spotykał się 3 lata. Ten drugi singiel z debiutanckiej płyty artysty zatytułowanej „Justified” na stałe wszedł do historii muzyki dzięki do bólu szczeremu tekstowi piosenki i charakterystycznej melodii.

 

SexyBack

To ponadczasowy utwór, dzięki któremu Justin miał okazję pokazać się od zupełnie innej, tej niegrzecznej strony. Jego ówczesne kawałki bardzo odbiegały od hitu, który ukazał się w 2009 roku. Dzięki Timbalandowi, amerykańskiemu producentowi muzycznemu, wokalista pokazał, że nie wykonuje jedynie bezpiecznego popu, ale radzi sobie także w intrygujących kompozycjach łączących R&B i elektronikę.

 

Rock Your Body

Nie trzeba być fanem Justina, żeby znać ten słynny utwór. Delikatny głos wokalisty i charakterystyczny beat rozkołysał już ciało nie jednego słuchacza. W 2003 roku kawałek niejednokrotnie trafiał do pierwszej dziesiątki hitów muzycznych, a sprzedaż tego singla była rekordowa. Nie sposób wspomnieć też o skandalu wiążącym się z tym utworem. Otóż podczas wykonywania tej piosenki w czasie występu na Super Bowl Halftime Show 2004 artysta obnażył nagą pierś występującej z nim wówczas Janet Jackson. Zaistniała sytuacja stała się dużym medialnym skandalem.

 

LoveStoned/I Think She Knows

To chyba najbardziej nastrojowy utwór Timberlake’a, którym artysta przetarł muzyczne szlaki, ponieważ swego czasu trudno było znaleźć podobną piosenkę. Fanom R&B i elektroniki na pewno trudno było oprzeć się kawałkowi, w jakim energetyczny rytm w ostatnich dwóch minutach zmienia się w subtelne i ciekawe interlude. Choć druga część piosenki tak bardzo różni się od pierwszej, razem tworzą wyborny utwór dance. Potwierdzili to sami jurorzy Nagrody Grammy, przyznając za niego nagrodę wokaliście.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska