Jakie filmy warto zobaczyć w lutym? Oto najciekawsze premiery kinowe

Luty filmowo jest bogaty w doskonałe produkcje. Poznaliśmy już filmy nominowane do Oscarów, które właśnie w tym miesiącu pojawiają się w Polsce. To ostatnia szansa, żeby obejrzeć je wszystkie przed galą rozdania statuetek, która odbędzie się 4 marca. Jakie są najciekawsze filmy, które mają premierę w lutym?

2 lutego

 

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Ten film był wielkim wygranym tegorocznych Złotych Globów. Zdobył aż 6 nominacji, z czego zgarnął 4 statuetki. Podczas Oscarów ma okazję powtórzyć swój sukces. Nominowany jest aż w 7 kategoriach, zarówno technicznych, jak i głównych, w tym za Najlepszy film. Może zatem mocno namieszać podczas tegorocznej gali. Samotna matka, która straciła córkę w wyniku morderstwa, prowokuje przekazem na billboardzie. Film utrzymany jest w westernowym klimacie.

 

Pełnia życia

Jeżeli lubicie brytyjskie kino, ten film jest dla was. To produkcja angielska do bólu, oczywiście w pozytywnym znaczeniu. To zarówno opowieść o relacjach ojca z synem, jak i wielkiej miłości, która dodaje sił. W rolach głównych dwoje niesamowitych aktorów: Andrew Garfield, który w ubiegłym roku był nominowany do Oscara za „Przełęcz ocalonych”, oraz Claire Foy, znana polskiej publiczności przede wszystkim z roli królowej Elżbiety II w „The Crown”.

 

Plan B

Polska produkcja twórców dramatu „Moje córki krowy”. W rolach głównych wystąpi śmietanka aktorska: Marcin Dorociński, Kinga Preis, Edyta Olszówka oraz Roma Gąsiorowska. I choć film opowiada o miłości i nie zabraknie w nim zabawnych epizodów, nie jest typową komedią romantyczną. Przede wszystkim brak w niej kolorowych, przerysowanych, walentynkowych motywów. Znajdziemy natomiast typową miłość, ciekawie pokazaną w sposób nieco bardziej naturalistyczny.

 

9 lutego

 

Disaster Artist

„Disaster Artist” jest pieśnią pochwalną ku czci Tommy’ego Wiseau, który był artystą-katastrofą. Wielu może się oburzać, że nie powinno się wyciągać na piedestał postaci, która promuje coś tak kiczowatego, jak „The Room” określany przez wszystkich „Obywatelem Kanem” wśród najgorszych filmów. Nie można jednak nie docenić tego fenomenu, jakim ewidentnie jest Wiseau. Podczas gdy wszyscy szaleją na punkcie tanich romansideł, które nie mają nic wspólnego z dobrym kinem, warto zobaczyć tę produkcję, która przejdzie do historii ze względu na legendę swojego producenta. „The Room” może być nieporozumieniem, „Disaster Artist” jest jednak jego odbiciem w alternatywnej rzeczywistości. A najbardziej warto w nim docenić rolę Jamesa Franco, który zagrał głównego bohatera.

 

Zobacz także: Porażka Wiseau drogą do sukcesu Franco – „Disaster Artist”

 

Nowe oblicze Greya

Tego dnia wychodzi jeszcze jeden kontrowersyjny film. A nawet najbardziej kontrowersyjny w ostatnich latach. Oto trzecia i ostatnia część opowieści opartej na książce E.L. James. To romans w stylu Harlequina, na punkcie którego kobiety na całym świecie oszalały. Trudno się zatem dziwić popularności „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Jeżeli podobały Wam się wcześniejsze części, nie przegapcie tej, „niech nie ominie was finał”.

 

Zobacz także: Nie oceniaj człowieka po okładce. Wyniki ankiety czytelniczej na podstawie „Ciemniejszej twarzy Greya”

 

Winchester. Dom duchów

Coś dla fanów grozy. W tym filmie znajdziemy wszystko – samotną kobietę, chłodną typową dla horrorów kolorystykę i duchy, które nawiedzają główną bohaterkę. Okazuje się, że nie są to przypadkowe zjawy, tylko osób, które zostały zabite przez karabin Winchester, stworzony przez jej zmarłego męża.

 

14 lutego

 

Czarna Pantera

Nowy bohater pojawia się w wytwórni Marvela. Tym razem książę T’Challa, syn króla Wakandy, przywdzieje kostium Czarnej Pantery i ruszy bronić świat. W jedną z głównych ról w filmie wciela się Lupita Nyong’o, która w 2014 zdobyła Oscara za rolę w filmie „Zniewolony. 12 Years a Slave”.

 

16 lutego

 

Kształt wody

Ten film jest prawdziwym artystycznym arcydziełem. I ma możliwość zostać wielkim wygranym tegorocznych Oscarów. Jest nominowany aż w 13 kategoriach, w tym za Najlepszy film. Na Złotych Globach wygrał 2 z 7 otrzymanych nominacji. Film opowiada o prawdziwej, lecz nieracjonalnej i niemalże zakazanej miłości. Towarzyszą mu surrealistyczne sceny, a główna bohaterka jest niema. To właśnie za stworzenie tej postaci Sally Hawkins otrzymała nominację do Oscara. Obok niej również Octavia Spencer za rolę drugoplanową. Aktorka już trzykrotnie była nominowana do Oscara, z czego wygrała statuetkę w 2012 roku.

 

Czwarta władza

Najnowszy film Stevena Spielberga, który opowiada o konflikcie między rządem Stanów Zjednoczonych a amerykańskimi dziennikarzami, do którego doprowadził sam prezydent. W rolach głównych niezastąpiona para aktorów: Tom Hanks i Meryl Streep, która za stworzenie postaci w filmie otrzymała nominację do Oscara za rolę pierwszoplanową. Produkcja może powalczyć również w najważniejszej kategorii za Najlepszy film.

 

Pomiędzy słowami

Bardzo specyficzna polska produkcja, utrzymana w czarno-białym kolorze. To polsko-holendersko-niemiecka koprodukcja. W rolach głównych występuje dwóch naszych rodzimych aktorów: Jakub Gierszał oraz Andrzej Chyra. Produkcja wygrała 3 Złote Lwy, w tym nagrodę specjalną australijskich dystrybutorów filmowych.

 

22 lutego

 

Kobiety mafii

Patryk Vega znów zaskoczy. Tym razem biorąc się za polską mafię i przedstawiając ją z perspektywy kobiet. W rolach głównych oczywiście stali współpracownicy reżysera, m.in.: Katarzyna Warnke, Agnieszka Dygant, Olga Bołądź, Tomasz Stramowski, Sebastian Fabijański oraz nowe twarze: Aleksandra Popławska i Julia Wieniawa. Nie zabraknie też pierwszego aktora gangsterskiego w Polsce, czyli Bogusława Lindy. W filmie pojawią się też zaskakujące gwiazdy: raper Sobota, piosenkarka Katarzyna Cerekwicka i dziennikarz Filip Chajzer. Trzeba przyznać, że obsada robi wrażenie, jednak po ostatnich produkcjach Vegi naprawdę można obawiać się o finalny efekt. Jedno jest pewne – o tym filmie już od dłuższego czasu jest głośno, a może być tylko głośniej.

 

23 lutego

 

Nić widmo

Kolejny oscarowy film, który w tym roku może powalczyć w wielu kategoriach. Choć podczas Złotych Globów nie wygrał żadnej z dwóch nominacji, tym razem ma szansę na aż 6 statuetek, w tym za Najlepszy film. Produkcja opowiada o znanym w całym Londynie krawcu, który zakocha się, co zburzy jego dotychczas uporządkowane życie. W roli głównej Daniel Day-Lewis, który otrzymał za swoją postać nominację do Oscara.

 

W ułamku sekundy

Diane Kruger wróciła do korzeni i wystąpiła w niemiecko-francuskiej produkcji. Życie jej bohaterki zmieni się w koszmar, przez co będzie zmuszona rozpocząć walkę o sprawiedliwość. Czy uda jej się ją uzyskać?

 

Na którą z tych produkcji się skusicie?

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska