Jak zorganizować udaną domówkę na sylwestra?

 

Planowanie imprezy, zwłaszcza takiej jak sylwestrowa, to spore wyznanie organizacyjne. Trzeba wszystko dobrze rozplanować, aby później nie ugrzęznąć w kuchni czy supermarkecie, nerwowo zerkając na zegarek. Co więc zrobić, by temu zapobiec?

Każdy, kto choć raz przygotowywał domówkę wie, że zrobienie tego na tip-top wymaga czasu i odpowiedniego rozplanowania. Impreza przygotowywana na ostatnią chwilę również może być udana, ale na pewno przysporzy nam więcej stresu i obaw czy ze wszystkim zdążymy. Oto kilka porad, które sprawią, że przygotowywanie sylwestrowej domówki stanie się banalnie proste.

 

Zobacz także: Sylwester w domu – pomysły na udaną imprezę

 

Przygotuj propozycję menu

                     

Zastanów się wcześniej jakie potrawy, ciasta i sałatki są Twoją specjalnością. Przemyśl, co lubią Twoi goście i co będzie odpowiednie na taką okazję. Poza głównymi potrawami pomyśl również o przekąskach, które zwykle na domówkach cieszą się dużym powodzeniem i idealnie komponują się z napojami procentowymi. Postaraj się przygotować menu w taki sposób, aby nie przesadzić z ilością jedzenia, ale też nie stresować się, że czegoś może zabraknąć. W razie czego zawsze możesz obdarować swoich gości kawałkiem ciasta czy opakowaniem sałatki „na wynos” lub podzielić się z potrzebującymi w ramach foodsharingu.

 

  Fotografia: pixaby.com

 

Zrób zakupy odpowiednio wcześniej

 

Okres przedświąteczny i około noworoczny obfituje w gigantyczne kolejki w sklepach spożywczych. Zrób listę rzeczy, które będą Ci potrzebne do zrealizowania menu. Zastanów się co możesz kupić wcześniej, bo się nie zepsuje, a co trzeba nabyć w ostatniej chwili. Staraj się wybrać na zakupy możliwie jak najwcześniej. Zaoszczędzisz wtedy swój czas, ale także nerwy. Masz również gwarancję, że potrzebne Ci produkty nie znikną ze sklepowych półek.

 

  Fotografia: pixaby.com

 

Zobacz także: Szybkie przekąski na domowe imprezy

 

Rozplanuj poszczególne prace

 

Przygotowywanie sylwestra to nie tylko samo gotowanie, ale również sprzątanie czy dekorowanie. Zaangażuj w to swoją rodzinę czy współlokatorów, którzy będą się razem z Tobą bawić w czasie tego wieczora. Nie odkładajcie wszystkiego na ostatnią chwilę, ale sukcesywnie wykonujcie wszystkie zaplanowane czynności. Zastanów się, w którym pokoju będzie centrum zabawy, jak ustawić stoły i czy uda Ci się wydzielić miejsce do tańca.

 Fotografia: pixaby.com

 

Uprzedź sąsiadów

 

Sylwester to nie urodziny, każdy zna jego datę i raczej spodziewa się hucznych zabaw, ale lepiej porozmawiaj ze swoimi sąsiadami i uprzedź ich o planowanej domówce. Będą mogli się wtedy do tego przygotować. Poza tym na pewno nie zaszkodzi to dobrym relacjom sąsiedzkim i będzie świadczyć o Twojej kulturze.

 

Zadbaj o dekoracje i muzykę

 

Perfekcyjna domówka nie może obejść się bez odpowiedniej oprawy muzycznej i dekoracji. Biorąc pod uwagę preferencje wszystkich Twoich gości przygotuj różnorodną playlistę. Jeśli chodzi o dekoracje, to na pewno podkreślą one rangę wydarzenia i umilą zabawę. Balony, serpentyny czy maski nie są drogie, a część dekoracji możesz wykonać samodzielnie. Weź również pod uwagę foto rekwizyty (np. usta, wąsy na patyku), które Twoi goście wykorzystają do robienia zdjęć.

 Fotografia: pixaby.com

 

Pomyśl o dodatkowych atrakcjach

 

Aby zapewnić swoim gościom szampańską zabawę, pomyśl jakie atrakcje im zapewnić. Z racji sylwestra możecie pokusić się o zimne ognie (ze względu bezpieczeństwa i w trosce o dobro zwierząt lepiej zrezygnować z petard i fajerwerków). Inna propozycją są gry planszowe, które zintegrują biesiadników. Spośród wielu opcji na pewno uda się wybrać takie, które będą pasowały do okazji.

 

 Fotografia: pixaby.com

 

Zobacz także: Gry towarzyskie – w co grać na imprezach?

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska