Jak zorganizować tani nocleg – przegląd najlepszych stron

28/01/2018

 

Już nie musicie przeglądać dziesiątek blogów w poszukiwaniu najlepszych sposobów na fajny, niezwykły, tani, a nawet darmowy nocleg – zrobiliśmy to za Was! Do Was należy tylko wybór opcji najbliższej sercu i portfelowi. Poniżej znajdziecie przegląd stron, które zaspokoją potrzeby każdego podróżnika. 

Naszym niekwestionowanym faworytem jest portal Airbnb. Potwierdzi to chyba każdy, kto już zdążył poznać zalety tej strony. Znajdziecie tu zarówno możliwość wynajęcia pojedynczego pokoju w niskiej cenie, jak i ekskluzywnej willi od znanego celebryty. Każdy, kto ceni sobie swobodę, którą daje możliwość wynajęcia całego mieszkania, z bardzo dużym prawdopodobieństwem znajdzie tu coś dla siebie. Ceny poza sezonem są dużo lepsze od cen hotelowych, a mieszkania często (choć to oczywiście nie jest reguła i trzeba być czujnym) są w ciekawych lokalizacjach i urządzone w sposób charakterystyczny dla danego miasta, czy regionu. Przed rezerwacją można porozmawiać z właścicielem lokum, dopytać o szczegóły, ponadto miło jest mieć poczucie, że po intensywnym dniu zwiedzania wraca się do „domu”, a nie do miejsca zbiorowych usług noclegowych, zwanego potocznie „hotelem” .

 

Jakiś czas temu Airbnb wprowadził też usługi związane z organizacją czasu w miejscu pobytu – wachlarz jest naprawdę szeroki więc warto je przejrzeć, chociażby po to, by się zainspirować.

 

Jest też świetny bonus dotyczący poleceń – jeśli trafisz na ten portal dzięki komuś, kto już ma założone konto na Airbnb to otrzymasz kilkadziesiąt euro na konto pierwszej podróży, natomiast osoba, która Cię zaprosiła  połowę tej kwoty.

 

Na drugim miejscu plasuje się popularna skądinąd wyszukiwarka hotelowa booking.com. Jest bardzo czytelna, ma wszystkie potrzebne filtry i sposoby przeglądania konkretnych ofert. Co do zawartości podobna do trivago, ale przyjemniejsza w nawigacji. Dużo zdjęć i opinii korzystających z hotelu przed nami. Dodatkową zaletą jest to, że mnóstwo ofert nie wymaga przedpłaty, a wiele z nich ma też zupełnie darmowe anulowanie rezerwacji – trzeba wczytać się w warunki dotyczące konkretnego obiektu. Chociaż „wczytać” to nie trafione słowo – wystarczy rzucić okiem, bo informacje są krótkie, jasne i rzeczowe.

 

Warto poszukać wśród znajomych kogoś, kto często korzysta z tej strony, gdyż dzięki temu prawdopodobnie ma dostęp do ofert premium – czyli super okazji widocznych tylko dla wybranych, często rezerwujących za pośrednictwem booking.com.

 

Wśród niekwestionowanych faworytów na liście rasowych wagabundów jest stary dobry CouchSurfing. Dla tych, którzy jeszcze go nie znają krótkie wyjaśnienie: na tym portalu ludzie dobrej woli oferują nocleg u siebie w domu, tak po prostu, zupełnie za darmo. A jeśli nie mogą zaoferować noclegu to czasem oferują np. wspólną kawę lub wyjście na piwo z opowieścią o mieście. Jeżeli cenisz sobie podróże z dostępem do informacji z pierwszej ręki, towarzystwo prawdziwych lokalsów i smakowanie życia tak, jak oni – ta opcja jest dla ciebie.

 

W przypadku popularnych turystycznie destynacji przygotuj się jednak na to, że będziesz musiał poświęcić trochę czasu na znalezienie dla siebie kanapy, zapoznanie się z informacjami o potencjalnym gospodarzu, dzięki którym będziesz mógł napisać do niego osobistą wiadomość, która przekona go, że warto zaprosić Cię pod swój dach. Nie masz też pewności na jakie warunki trafisz, ale za to koszt podróży zdecydowanie się obniży.  

 

Fantastyczną formą darmowego noclegu jest opieka cudzym domem. Polecamy stronę housecarers zwłaszcza jeśli chcesz w jakimś miejscu zostać chwilę dłużej. Jeśli planujesz wyłącznie kilkudniowy pobyt to raczej szkoda zachodu na tworzenie własnego profilu i szukanie osób, które chciałyby ci powierzyć swój dom w opiekę. Jeśli jednak myślisz o – dla przykładu – spróbowaniu życia w innym kraju, ale boisz się wiążących się z tym kosztów wynajmu mieszkania, ta możliwość jest naprawdę fantastyczna.

 

Słyszeliście o zamianie domów? To naprawdę istnieje nie tylko w filmach! Sprawdźcie te dwa portale: HomeLink lub HomeExchange. W obu przypadkach są opłaty za przyłączenie się do społeczności wymieniającej się domami, jeśli jednak wyjeżdżasz często lub na długo, a Twoje własne mieszkanie czy dom ma duży potencjał przez co może być atrakcyjny dla innych w sieci – być może to będzie najkorzystniejsza dla Ciebie alternatywa. I będziesz się mógł poczuć jak jeden z bohaterów filmu „Holiday”.

 

Na końcu możliwość dla tych, którzy wypoczynek chcą łączyć z robieniem czegoś dobrego dla innych lub środowiska. Są takie portale, które zrzeszają prywatne osoby, przedsiębiorstwa, lub organizacje, które chętnie zapewnią wikt i opierunek w zamian za pomoc w ich codziennej pracy. Wakacje w winnicy lub na farmie pielęgnującej jakieś lokalne zagrożone żyjątka? Nic prostszego. Ofert jest mnóstwo, na całym świecie. Polecamy Wam następujące dwa portale: WWOF oraz helpx. Przeszukiwanie ofert wymaga cierpliwości i ostrożności, gdyż niestety można też trafić na osoby, które prawdopodobnie szukają po prostu taniej siły roboczej, ale dla zdeterminowanego nic trudnego

Zobacz także: Różne oblicza Izraela. Reportaż

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska