Jak znaleźć tani nocleg w podróży? [+ kody zniżkowe]

 

Ferie to doskonały moment, by wyrwać się na chwilę z domu. Jeśli chcesz podróżować, ale obawiasz się, że nie będzie stać cię na noclegi, te rady mogą okazać się pomocne. A na dole czekają kody zniżkowe na booking.com oraz airbnb.pl!

1. Nocuj u znajomych

Jeśli znasz kogoś w miejscu, do którego się wybierasz, nocowanie u niego może być świetnym wyborem. Nie dość, że nie będziesz musiał płacić za nocleg, to przy okazji spędzisz czas ze znajomym. Czasem wiąże się to z koniecznością spania na karimacie i dojeżdżania z przedmieść do centrum miasta, ale jest to bardzo oszczędne rozwiązanie.

 

2. Spróbuj couchsurfingu

Couchsurfing to opcja podobna do noclegu u znajomych, tyle że… u nieznajomych. Ludzie z całego świata przyjmują pod swój dach podróżników zupełnie za darmo. Przy okazji bezpłatnego nocowania ma się okazję poznania „lokalsów”, którzy zwykle chętnie oprowadzą nas po okolicy, zabiorą na imprezę lub powiedzą, gdzie trafimy na najtańszą knajpkę w mieście. Takie rozwiązanie jest dobre dla tych, którzy poza zwiedzaniem lubią też kontakt z kulturą odwiedzanych miejsc.

 

3. Wymień się domami

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „home swap” lub „home exchange” i trafimy na mnóstwo stron oferujących wymianę domów. Zwykle wygląda to tak, że umawiamy się na termin wymiany i kiedy my korzystamy z domu np. w Japonii, jego mieszkańcy przebywają u nas. Oczywiście wymaga to sporego zaufania do obcych ludzi, ale portale pośredniczące w wymianach zwykle ubezpieczają obie strony.

 

4. Zaopiekuj się domem

House sitting, czyli opieka nad domem, staje się coraz popularniejszym sposobem podróżowania. Podczas nieobecności właścicieli opiekujemy się ich domem: podlewamy kwiatki, kosimy trawę, zajmujemy się zwierzakami. Zwykle trwa to kilka tygodni, ale zdarzają się oferty nawet na rok. Bywa, że za taką opiekę dostaje się drobne kieszonkowe. Choć czasem ogłaszają się ludzie mieszkający w małych mieszkaniach lub chatkach na odludziu, zdarzają się też domy z basenem czy jacuzzi w ogrodzie. To rozwiązanie atrakcyjne zwłaszcza dla osób, które chcą zatrzymać się gdzieś na dłużej, a do tego mieć zwierzaka do towarzystwa.

 

5. Śpij w tanich miejscach

Jeśli żadna z darmowych opcji ci nie pasuje, możesz wybrać tani nocleg o niskim standardzie. Takie miejsca jak schroniska górskie czy młodzieżowe, akademiki, bursy, hostele, domy pielgrzyma i zakony oferują stosunkowo niedrogie noclegi (od ok. 30 złotych w Polsce; za granicą – zależnie od kraju – może być jeszcze taniej). Najtańsze są miejsca w pokoju wieloosobowym z łazienką wspólną dla całego piętra. Nie ma tam luksusów, ale można poznać ciekawych ludzi, z którymi przyjdzie nam dzielić pokój.

 

Niekiedy zdarza się, że w takich miejscach pozwolą ci przenocować za darmo, np. na karimacie albo kanapie w pokoju telewizyjnym. Warto zapytać!

 

6. Nie popełnij błędów przy rezerwacji hotelu

Nocleg w hotelu czy wynajęcie apartamentu to najdroższe z wymienionych tu opcji, ale nie muszą oznaczać bankructwa. Żeby uniknąć dodatkowych (często ukrytych) kosztów, warto rezerwować z głową.

 

+ Znajdź miejsce, które ci się podoba

Stron do rezerwacji hoteli jest całe mnóstwo. Najpopularniejszą jest booking.com. Po wpisaniu nazwy miejscowości, dat i liczby podróżujących, strona wyświetli nam dostępne opcje. Warto skorzystać z filtrów, dzięki którym możemy zaznaczyć interesujący nas przedział cenowy, liczbę gwiazdek, konfigurację łóżek, wyżywienie itp. Dzięki temu unikniemy przeglądania ofert, które nam nie pasują.

 

Źródło: booking.com

 

+ Porównaj ceny

Gdy wybrałeś hotel, wejdź na jedną ze stron porównujących ceny. Popularną porównywarką jest Trivago. Strona pokaże nam, przez który portal najkorzystniej będzie zarezerwować nocleg.

 

+ Zadzwoń do hotelu

Hotele płacą wyszukiwarkom marżę od sprzedaży, dlatego zwykle chętnie zejdą z ceny, jeśli zarezerwujesz bezpośrednio u nich.

 

+ Uważaj na ukryte koszty

Czasem do ceny podanej w rezerwacji wynajmujący dolicza opłatę za sprzątanie lub podatek. Warto upewnić się, czy nie ma ukrytych kosztów, o których informacja (w przypadku booking.com) będzie napisana małą czcionką w tym miejscu:

Źródło: booking.com
 

+ Korzystaj z kodów zniżkowych

Wiele portali oferuje zniżki, jeśli użyjemy specjalnego kodu, wygenerowanego przez innego użytkownika. W przypadku booking.com dostaniesz 60 złotych zniżki, jeśli zarezerwujesz pobyt, klikając w link od znajomego. Co więcej, on też dostanie 60 złotych na swoje konto! Link udostępnić można dla 10 pobytów.

 

Jeśli chcesz, skorzystaj z mojego linku ze zniżką: https://www.booking.com/s/34_6/kajusi90 :)

 

Kody zniżkowe oferuje też Airbnb, czyli strona specjalizująca się w wynajmowaniu apartamentów od osób prywatnych. Bardzo polecam tę opcję, bo do tej pory każdy pobyt rezerwowany na Airbnb był dla mnie udany. Poza noclegami portal oferuje też atrakcje np. wycieczkę z przewodnikiem, rejs, skoki ze spadochronem itp.

 

Link ze zniżką 100 zł na pobyt (przy pobycie za min. 300 zł) oraz 38 zł na atrakcję (za min. 198 zł) tutaj: https://www.airbnb.pl/c/klaudiaj645?currency=PLN :)

 

Ruszaj w drogę, którąkolwiek z opcji wybierzesz!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska