Jak zmienić sprzedawcę prądu przez Internet?

02/08/2019

 

Gdy wiesz, że możesz dostać ten sam produkt w kilku miejscach, to w większości przypadku dla własnej wygody wolisz kupić go bez wychodzenia z domu przez Internet lub telefon. Podobnie jest obecnie z prądem. Możesz wybrać najbardziej odpowiednią ofertę na energię elektryczną u sprzedawcy drogą internetową lub telefoniczną. Dlaczego więc z tego nie skorzystać? W tym artykule postanowiliśmy przybliżyć bliżej zagadnienie, jakim jest zmiana sprzedawcy prądu przez Internet

Zalety zmiany sprzedawcy prądu


Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na uzyskanie niższej stawki cenowej za prąd, a w wyniku - niskich rachunków za energię elektryczną, jest zmiana sprzedawcy energii elektrycznej.

 

W Polsce użytkownicy mają możliwość zmiany sprzedawcy prądu od ponad dziesięciu lat. Wcześniej byliśmy zmuszeni do zakupu prądu od dystrybutora, który był nam z góry przypisany, w zależności od naszego miejsca zamieszkania. Nie istniała wtedy możliwość alternatywnego wyboru, co wiązało się z akceptacją narzuconych stawek za zużycie energii elektrycznej Na szczęście teraz sytuacja wygląda inaczej i możemy wybierać spośród różnych ofert sprzedawców prądu tą najlepszą dla siebie.

 

Kim jest sprzedawca prądu?


Przed zmianą sprzedawcy warto zaznaczyć, że wiąże się ona z tym od kogo będziemy otrzymywać faktury i rachunki, ale nie wpływa na obecną infrastrukturę energetyczną. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jaka jest różnica między sprzedawcą prądu i dostawcą energii elektrycznej.

 

Dostawca prądu, to firma odpowiedzialna za wykonanie i utrzymanie infrastruktury energetycznej. Dostawcami prądu w Polsce są Tauron, Enea, Energa, PGE i Innogy. Nie mamy możliwości zmiany wyboru dostawcy prądu, gdyż każdy z nich odpowiada za osobny region naszego kraju. Przykładowo, jeśli mieszkasz w Małopolsce, Podkarpaciu czy na Śląsku, to twoim dostawcą energii elektrycznej jest Tauron, a za dostawę prądu na terenie Wschodniej i Środkowej Polski odpowiada PGE, czyli Polska Grupa Energetyczna.

 

Zmiana sprzedawcy przez Internet


Na pierwszy rzut oka, wybór sprzedawcy energii elektrycznej wydaje się skomplikowanym i czasochłonnym procesem. Aby uprościć proces zmiany sprzedawcy, niektóre firmy oferują możliwość załatwienia wszelkich formalności za pośrednictwem Internetu.

 

Spośród obecnych na rynku sprzedawców prądu w Polsce można wyróżnić spółkę Po Prostu Energia, która oferuje niskie ceny za prąd dla klientów indywidualnych i firm, a jednocześnie podbija serca nowych klientów nowoczesnym podejściem do całego procesu kupna prądu.

 

Otrzymanie oferty, podpisanie umowy i załatwienie wszystkich niezbędnych formalności jest możliwe za pośrednictwem portalu internetowego i poczty mailowej bez wychodzenia z domu. Można całkowicie zapomnieć o męczącym i czasochłonnym staniu w kolejce. Aby dokonać zmiany sprzedawcy prądu wystarczy zadzwonić na infolinię lub skontaktować się mailowo, a po podpisaniu umowy, załatwienie formalnej strony zmiany leży całkowicie po stronie Twojego nowego sprzedawcy.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska