Jak się nie nudzić na kwarantannie? - 7 ciekawych zajęć

27/04/2020

 

Kwarantanna każdego z nas potrafi znudzić, zwłaszcza kiedy ciągnie się coraz dłużej i nie widać jej końca. Nie możemy wyjść z domu dla własnej przyjemności, spotykać się ze znajomymi a na dodatek wszystkie ośrodki rozrywki są zamknięte. Dlatego podpowiadamy jak urozmaicić sobie ten trudny okres, by choć trochę zaznać zabawy pośród czterech ścian.

Zrób kino domowe!

 

Kina również należą do miejsc, które zostały zamknięte ze względu na wirusa. Największy ból z tego powodu na pewno odczuwają kinomaniacy, którzy uwielbiali wybrać się przed duży ekran. Ale nic straconego! Sam możesz zamienić swój pokój w kino. Wybierz swój ulubiony film albo taki, którego jeszcze nie miałeś okazji oglądnąć. Dużo stron oferuje teraz zakup nowego filmu za kilkanaście złotych. Aby urozmaicić sobie seans, zrób pyszne przekąski  np. popcorn czy chipsy i owiń się ciepłym kocykiem. Domowy, przytulny klimat - to jest to!

 

 Źródło: www.pinterest.com

 

Zabaw się w fotografa!

 

Posiadasz aparat, który służył ci podczas wycieczek do fotografowania ciekawych zabytków? Wspaniale - wyjmij go z szafy! Jeśli nie masz cyfrowego aparatu - weź swój telefon. Wystarczy, że wyjdziesz do swojego ogrodu, który rozkwita wraz z nadchodzącą wiosną. Rób zdjęcia kwiatom, owadom a może swojemu zwierzakowi? Potem obrób wykonane zdjęcia w edytorze zdjęć, a zobaczysz jak wspaniałe efekty można osiągnąć. Super pomysłem jest również oprawa wykonanych przez siebie zdjęć w ramki - będą świetną dekoracją wnętrza.

 

 Źródło: www.pinterest.com

 

Zobacz także: Wiosenne porządki domowe - skuteczne porady

 

Kamerkowa impreza!

 

Każdemu z nas brakuje znajomych, z którymi mogliśmy wyjść na imprezę, tańce czy zwykły spacer. Dzięki nowoczesnym środkom komunikowania online możemy mieć z nimi kontakt w każdej chwili! Umów się na konkretną godzinę z przyjaciółmi, zasiądźcie przed kamerkę i… pograjcie w gry! Internet jest pełen gier, w które można zagrać online w trybie wieloosobowym, np. kalambury. Super opcją jest także wspólne śpiewanie, czyli karaoke. Pamiętaj, aby wzbogacić takie spotkanie o swoje ulubione przekąski i napoje!

 

Książkowy maraton!

 

Nie miałeś nigdy czasu na przeczytanie ulubionej trylogii książek? Teraz jest na to świetny czas! Wykorzystaj swój balkon i piękną pogodę. Dla orzeźwienia zrób domową lemoniadę i zasiądź do lektury. Po codziennym przebywaniu w domu taka dawka świeżego powietrza jest bardzo potrzebna.

 

 Źródło: www.pinterest.com

 

Zobacz także: 5 pomysłów na niestandardowe zabawy w domu

 

Czas dla rodziny!

 

Większość z nas spędza kwarantannę w domach z własnymi rodzinami. Przebywamy teraz dzień w dzień z osobami, dla których wcześniej mieliśmy mało czasu z powodu pracy czy studiów. To dobry czas, aby zacieśnić i utrwalić więzy rodzinne. Spędźcie razem czas przy planszówkach, puzzlach albo kalamburach. Może gra państwa-miasta? A może powspominacie dawne czasy? Warto wyciągnąć album ze zdjęciami, aby zobaczyć piękne, rodzinne chwile utrwalone na fotografiach.

 

Domowy trening!

 

Jesteś sportowym świrem? Brakuje ci ruchu i siłowni? Urządź ją w domu! Wystarczy, że poszukasz filmiku z treningiem, który cię interesuje w Internecie, rozłożysz matę i wskoczysz w sportowy strój. Ciężarki łatwo można zastąpić butelkami z wodą. Warto też taki trening przenieść na zewnątrz, gdy jest ładna pogoda. Dotlenienie gwarantowane, ale również swoboda ze względu na dużą ilość miejsca.

 

 Źródło: www.pinterest.com

 

Kreatywne, nowe dania!

 

Lubiłeś przeglądać piękne i smakowicie wyglądające potrawy w Internecie? Zrób je. Zgromadź składniki, które ci są potrzebne oraz przepis. Dzięki nowym eksperymentom w kuchni można odkryć swój kulinarny talent albo stworzyć potrawy, które staną się twoimi ulubionymi. Baw się, łącząc przeróżne smaki i próbuj coraz to nowszych przepisów. Podczas gotowania można nauczyć się wielu przydatnych trików.

 

 Źródło: www.pinterest.com

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska