Jak przygotować szafę na jesień?

 

Czas przestać się oszukiwać - nadeszła jesień i musimy pożegnać się z upalnymi temperaturami. Zmiana pogody za oknem, idzie w parze ze zmianami w naszej szafie. Jak przygotować się więc na  jesienny sezon? Poniżej podpowiadamy, jak w kilku krokach dostosować naszą garderobę do jesiennej aury.

Zrób selekcję
Pierwszym krokiem do przygotowania naszej szafy na jesień jest odpowiednia selekcja. Musisz dokładnie przejrzeć wszystkie swoje ubrania, zastanowić się które z nich należy wyrzucić, które naprawić, a które zwyczajnie odłożyć w głąb szafy. Wszystkie typowo letnie ubrania wypierz, poskładaj i schowaj do pudełek lub worków, w których poczekają na letni sezon. Nie ma sensu trzymać zwiewnych, letnich sukienek na wieszakach. Zajmują miejsce, tworzą niepotrzebny bałagan, a i tak nie będą używane przez nadchodzące miesiące.

Zobacz także: Trendy na sezon jesienny 2019. Na te rzeczy warto zwrócić uwagę

 

Napraw
Te ubrania które zdecydowałaś się zostawić dokładnie przejrzyj. Być może niektóre z nich wymagają zwężenia, zaszycia dziur, doszycie paska lub wymiany suwaka. Nie zapominaj też o wełnianych swetrach, które bardzo często się mechacą i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Rozwieś je na wieszakach i użyj specjalnej golarki do ubrań, która pomoże pozbyć się zmechaceń. Jeśli jej nie posiadasz, nie martw się! Wystarczy użyć jednorazowej maszynki do golenia. Pamiętaj jednak, by być bardzo ostrożnym i nie przedziurawić ostrą żyletką delikatnej wełny.


 

 „Na cebulkę”
Złote porzekadło naszych mam, które doceniamy dopiero gdy jesteśmy dorośli. Polska jesień potrafi być jednak zdradliwa, dlatego pamiętajcie o kilku warstwach ubrań. Szczególnie istotne są wykonane z przewiewnych materiałów koszulki i podkoszulki. Warto więc zainwestować w kilka podkoszulek w neutralnych kolorach, które będzie można łączyć z różnymi dodatkami. Idealnie sprawdzą się jako bazy do wielu stylizacji.

Zobacz także: Ubrania, które musisz mieć w swojej szafie

 

Pamiętaj o butach
Pierwszy krok do jesiennego przeziębienia to przemoczone i zmarznięte stopy.  Pamiętaj więc o odpowiednim przygotowaniu jesiennego obuwia. Sprawdź podeszwy. Jeśli są dziurawe, koniecznie oddaj je do szewca. Kup ciepłe wkładki do butów, dzięki czemu będzie Ci cieplej, a nogi nie przemokną. Koniecznie zainwestuj też w odpowiednią impregnację obuwia. Dzięki temu będziesz mogła dłużej cieszyć się z ich użytkowania.


 

 

 

Uzupełnij braki
To bez wątpienia najbardziej przyjemna część sezonowej zmiany garderoby. Skrupulatnie zapisz, czego brakuje w Twojej szafie. Zapisz dokładnie czego Ci potrzeba, tak abyś w sklepie nie marnowała czasu na bezsensowne poszukiwania. Przejrzyj sklepy internetowe  i sezonowe promocje. Idź na zakupy odpowiednio wcześnie, zanim dopadną Cię pierwsze jesienne przymrozki.


 

 
Jesienią najważniejsze jest to, by nie zmarznąć i nie dać się złapać jesiennemu przeziębieniu. Pamiętaj więc o tym, by dbać o odpowiednią garderobę, dzięki której niestraszna Ci będzie jesienna atmosfera.
 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska