Jak przetrwać związkowe kłótnie? 7 praktycznych porad

 

W każdej relacji międzyludzkiej nietrudno o spory, a szczególnie w związkach. Im więź między dwoma osobami jest bardziej zacieśniona, tym łatwiej o kłótnie i niesnaski. Jak sobie z nimi poradzić i nie dać się zwariować? 

Kłótnie w związku mogą przynieść swego rodzaju oczyszczenie. Są niezwykle potrzebne, pozwalają poznać wzajemne potrzeby, trudności, słabe i mocne strony. Niestety są takie spory, które nie tak łatwo rozwiązać i mogą doprowadzić do rozłamu. Co robić, aby do niego nie doszło? 

 

1. Czas to pieniądz

Może warto porozmawiać na spokojnie? Kiedy coś was poróżniło, spróbujcie poczekać aż ostygną emocje. Wtedy obawa, że możecie powiedzieć za dużo - zniknie! Po krótkim czasie można przemyśleć zachowanie partnera i swoje, a następnie przeanalizować rację obu stron. Można też ułożyć w głowie, co ma się do powiedzenia. Czasami naprawdę warto poczekać, oczywiście jeśli się da! :) 

 

 

2. Przed zachodem słońca..

W związku ważne są zasady. Spróbujcie wprowadzić nową, mianowicie - zawsze godzimy się przed zaśnięciem. Tę regułę bardzo często polecają rekolekcjoniści i specjaliści od szczęśliwego małżeństwa. Podobno jest ona wyjątkowo skuteczna - spaja związek, pozwala na zachowanie równowagi. Kiedy wejdzie wam w nawyk godzenie się przed snem, zobaczycie, że jest to naprawdę idealne rozwiązanie. To niełatwa sprawa, jednakże warto spróbować i wzajemnie się mobilizować oraz starać. Uwierzcie, będzie wam się żyło o wiele lepiej! 

 

Zobacz także: Jaki film wybrać na randkę

 

3. Prośbą, nie groźbą 

Za wszelką cenę unikajcie zwrotów typu: „Jeśli czegoś nie zrobisz, to..”, „Jeszcze raz tak powiesz, a...”, itp. Nie tędy droga! W kłótniach chodzi o oczyszczenie, o znalezienie siebie i wzajemnych potrzeb. Jeśli będziecie sobie grozić, występuje większe prawdopodobieństwo, że od siebie odejdziecie. A może warto założyć, że nigdy tak do siebie nie powiecie w kłótni? Że nigdy nie będziecie rozmawiać w nerwach o rozstaniu? Będzie wam się żyło o niebo lepiej! Gwarantuję. 

 

4. Twoja wina

Łatwiej jest szukać błędów w drugiej osobie i ją oskarżać. Trudniej jednak zobaczyć to, co ja robię źle. Dlatego w czasie kłótni (niezależnie od tego, kto ją wywołał), spróbuj dostrzec też swoje przywary, a nie na okrągło oceniaj swojego partnera/partnerkę. Wina zazwyczaj leży po obu stronach, nie zawsze po równo, ale jednak zarówno w sobie, jak i w ukochanej osobie zawsze można doszukać się błędów. Takie po prostu są relacje międzyludzkie, a szczególnie związki.

 

 

5. Porównania

Najgorsze, co możesz zrobić w czasie kłótni, to porównywać. Nikt tego nie lubi, dlatego w związku, a szczególnie w czasie kłótni unikaj tego, jak ognia! Nawet jeśli Twoja mama lepiej gotuje, albo Twój były facet lepiej tańczył, zostaw to dla siebie. 

 

Zobacz także: 3 książki o… miłości

 

6. Co było, a nie jest…

Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr. Otóż to! Nie wypominajcie sobie wzajemnie błędów. Każdy je popełnia i nie da się tego ominąć. Ważne jest to, aby się starać do nich nie wracać, albo przynajmniej je ograniczać. 

 

7. Ostatnia szansa

Teksty typu: „Daję ci ostatnią szansę!” są po prostu słabe. W miłości chodzi o zrozumienie, wsparcie, ale także o przebaczanie. Oczywiście, nie wszystko można ot tak wybaczyć i wówczas szanse są jak najbardziej wskazane. Ale jeśli Twój facet zapomni o czymś ważnym, a Twoja dziewczyna za długo będzie tańczyła ze swoim przyjacielem, darujcie sobie tę odzywkę.  

 

 

Życzymy Wam jak najmniej kłótni i powodzenia we wprowadzaniu w życie powyższych zasad! :) 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska