Jak dokonać zakupu na Aliexpress? Przewodnik krok po kroku!

 

W poprzedniej części pisałam, czym jest Aliexpress i jaka jest geneza jego popularności. Tym razem postaram się Was przeprowadzić przez proces zakupu, a przynajmniej chciałabym go ułatwić dzięki krótkiemu przewodnikowi.

Każdy z nas może tam założyć konto i rozpocząć swoją przygodę. Różnica jest taka, że znajdujemy tam aukcje najczęściej z Chin lub sprzedawców, którzy mają bezpośrednie dostawy z fabryk.

 

Jak założyć konto na Ali?

 

1. Zakładamy konto na stronie https://pl.aliexpress.com/ poprzez opcję „Przyłącz się” i przechodzimy proces rejestracji wpisując swoje dane.

 

2. Wybieramy opcję logowania przez Facebooka lub maila i postępujemy zgodnie z instrukcjami.

3. Po wpisaniu wszystkich danych zostajemy automatycznie przeniesieni na stronę główną, gdzie możemy rozpocząć zakupy.

 

 Jak zrobić zakupy na Ali?

 

Proces wyszukiwania nie różni się od Allegro. Istotną rzeczą jest, żeby na górze strony, gdy już trafimy na interesującą nas listę produktów, wybrać „Poland” w okienku „Dostawa do”. Dzięki temu z listy produktów zostaną odfiltrowane tylko te, które możemy zamówić do naszego kraju.

Dwa inne ciekawe elementy na liście produktów to z pewnością: „Darmowa dostawa” i „Sortowanie”. Dzięki pierwszej opcji zostaną tylko te produkty, których sprzedawcy zgodzili się na bezpłatną wysyłkę do Polski. Sortowanie poukłada produkty np. od najbardziej popularnych.

Oprócz zdjęć i opisu lub rozmiarówki znajdziemy także liczbę dotychczasowych zamówień wybranego przez nas produktu oraz opinie innych klientów. To bardzo ważne, jeśli chcemy uchronić się przed oszustwem.

Kolejnym krokiem po wybraniu produktu, jest wypełnienie danych do wysyłki. Po wypełnieniu poniższego formularza klikamy Złożyć zamówienie (na samym dole), po czym zostaniemy przekierowani do strony płatności.

Jak płacić na Ali?

Wybieramy metodę płatności dla kraju, w którym mieszkamy. Jeśli jest to Polska - płatność będzie w złotówkach. Pierwszą opcją jest płatność poprzez Przelewy24. Aby skorzystać, wybieramy kraj zamieszkania “Poland”.

 

Przelewy24: 

Klikamy „Pay Now” i przechodzimy do tradycyjnego formularza przelewów Płatności24. W zależności od banku, przelew wykonujemy ręcznie lub automatycznie zostaniemy przekierowani na stronę logowania do banku.

 

Karty płatnicze:

Drugą opcję, czyli „karty płatnicze”, wybierają posiadacze kont walutowych w Polsce, jak i za granicą.

Tak wygląda proces zamówienia na Aliexpress. Teraz pozostaje nam tylko czekać na swój produkt.

 

 

Korekta: Aleksandra Borkowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska