Jak dobrać okulary do twarzy? Praktyczne porady

Tak jak wybieramy biżuterię, która dobrze komponuje się z naszą stylizacją, tak też odpowiednio dopasowane okulary mogą być naszą ozdobą. Jednak wybór idealnych okularów nie jest wcale taki prosty. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Wam w ich wyborze.

Decydując się na okulary należy pamiętać o kilku istotnych sprawach, tak żeby po tygodniu nie żałować swojej decyzji. Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad fasonem oprawek, kolorystyką oraz ich doborem w zależności od naszej karnacji i kształtu twarzy. Równie ważna jest wygoda i komfort noszenia. W końcu zależy nam, żeby spełniały swoja funkcję, a nie utrudniały życie. Nic tak bowiem nie denerwuje jak spadające z nosa okulary. Taką decyzję lepiej przemyśleć. Możemy najpierw pochodzić po salonach optycznych i zrobić rozeznanie, a dopiero później podjąć ostateczną decyzję. Dobrze jest zabrać ze sobą przyjaciółkę lub kogoś, kto szczerze nam doradzi. Dobrze dobrane okulary mogą zdziałać cuda i odwrotnie, źle dopasowane mogą spowodować, że będziemy wyglądać bardzo niekorzystnie.

 

  Fotografia: pixaby.com

 

 Co z kolorami?

 

Przede wszystkim pamiętajmy, że wybieramy oprawki na dłuższy czas. Decydujmy się na takie kolory oprawek, które będą pasowały nam na różne okazje i do różnych stylizacji. Kolorowe, wyraziste oprawki są ciekawą formą ożywienia wizerunku i nadania mu nutki szaleństwa. To właśnie one mogą być taką kropką nad i, dodawać nam charakteru i być naszym znakiem rozpoznawczym. Nie każdemu pasują, ale chyba każdy się ze mną zgodzi, że potrafią pozytywnie wpłynąć na nasz wygląd. Stonowane, ciemne oprawki są za to bardziej klasyczne i na pewno będą do wszystkiego pasować. Podejmując decyzję przemyśl, jaki jest Twój styl i na tej podstawie dokonaj wyboru. Jeśli chcesz zachować spójność wizerunku, postaraj się dobrać kolor oprawek do typu urody.

 

  Fotografia: pexels.com

 

Zobacz także: Trendy 2019. Co będzie modne tej wiosny?

 

Oprawki a kształt twarzy

 

Doskonale wiemy, że nasze twarze różnią się od siebie kształtem, jednak możemy je pogrupować w kilka dominujących typów i na tej zasadzie dobierać oprawki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że dany fason nam pasuje i podkreśla nasz typ urody, a nie wręcz przeciwnie. Przecież raczej nie chcemy dodawać sobie lat czy kilogramów. Sprawdźmy zatem, jakie oprawki pasują do konkretnych typów twarzy.

 

 • Twarz okrągła

Jeżeli Twoje rysy są mocno zaokrąglone, a policzki uwypuklone, to właśnie taki kształt ma Twoja twarz. W tym przypadku zdecyduj się na delikatne oprawki o nieco kwadratowym kształcie, które dodadzą wyrazistości Twojej twarzy. Ich głównym zadaniem będzie wyszczuplenie twarzy. Dobrze sprawdzą się tu ciemne kolory.

 

 Fotografia: pexels.com

 • Twarz kwadratowa

Jeżeli Twoje rysy są proste, nieco kanciate, szczęka jest wyraźnie zaznaczona, a kształt podłużny, to Twoja twarz należy do kwadratowych. W tym przypadku zdecyduj się na okrągłe lub owalne oprawki, które załagodzą ostrość kształtu twarzy. Do tego dobrym wyborem będą oprawki ombre, które maja ciemniejszą górę, a jaśniejszy dół.

 

  Fotografia: pixaby.com

 

 • Twarz trójkątna

Jeżeli masz mocno zarysowaną górę i zdecydowanie węższy dół, to właśnie taki kształt ma Twoja twarz. W takim przypadku zdecyduj się na delikatne okrągłe lub owalne oprawki. W kwestii koloru postaw raczej na te jaśniejsze. Możesz również pokusić się o okulary bez oprawek, które tutaj sprawdzą się idealnie. Inną propozycją będą oprawki typu „kocie oczy”, które złagodzą ostre rysy.

 

 Fotografia: pexels.com

 • Twarz w kształcie serca

Jeżeli masz szerokie czoło i wąski podbródek, to właśnie taki kształt ma Twoja twarz. W tym przypadku zdecyduj się na delikatne oprawki, które nie zdominują Twojej twarzy. Ten typ jest podobny do twarzy trójkątnej, ale jednak szerszy i łagodniejszy. Tutaj również sprawdzą się „kocie oczy”.

  Fotografia: pixaby.com

 • Twarz owalna

Jeżeli Twoje rysy są miękkie, a najszerszym miejscem są policzki, to właśnie taki kształt ma Twoja twarz. W tym przypadku zdecyduj się na co tylko masz ochotę. Tak, dokładnie to co czytasz. Owalny kształt twarzy charakteryzuje się doskonałymi proporcjami, dlatego dobranie do niego oprawek zależy od preferencji kupującego. Lepiej jednak nie przesadzać z szerokością oprawek.

 

  Fotografia: pexels.com

 

 • Twarz trapezowa

Jeżeli masz podbródek i policzki szersze niż czoło, to właśnie taki kształt ma Twoja twarz. W tym przypadku zdecyduj się na oprawki z wyraźnie zaznaczoną górą. Zbyt wąskie mogłyby zaburzyć Twoje proporcje.

 

 Fotografia: pexels.com

 

Zobacz także: Co zrobić, żeby wyglądać młodziej?

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • snapchat dailyvibes
 • YouTube Social Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska