Idealny bankiet w Katowicach. Jakie miejsce wybrać?

10/11/2018

 

Organizacja bankietu to nie lada wyzwanie. Musimy wykazać się nie tylko zmysłem zarządzania, ale również kreatywnością. Istotnym jest, aby zadbać o nawet najmniejszy szczegół, a w tym celu w pierwszej kolejności należy określić charakter wydarzenia. W Polsce niezwykle rzadko organizowane są bankiety prywatne - zwykle są to eventy biznesowe, które organizowane są przez przedsiębiorstwa z różnych branż.

Wybór lokalizacji

Na samym początku należy znaleźć lokalizację. Jeśli planujemy wydarzenie na Śląsku,  doskonałą opcją będzie hotel w centrum Katowic. Jest to dogodne nie tylko dla mieszkańców miasta, ale również gości, którzy przyjeżdżają z różnych części kraju. Komunikacja z centrum jest tu na tyle rozwinięta, że do wybranej sali bankietowej można błyskawicznie i wygodnie dostać się z dowolnego punktu w okolicy. Uczestnicy wydarzenia spoza aglomeracji śląskiej mogliby mieć duży problem ze znalezieniem obiektu położonego na obrzeżach. Na dodatek nie każdy posiada własny samochód, a dojazd taksówką może kosztować majątek. Nawet jeśli gościom zapewniamy nocleg, to musimy liczyć się z tym, że nie każdy będzie nim zainteresowany. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby wybrać miejsce, które nie przysporzy dodatkowych problemów.

 

Wybór obiektu

Sala bankietowa powinna prezentować się bardzo efektownie. Najlepiej, aby było to miejsce nowoczesne i eleganckie. Wybór obiektu wbrew pozorom nie jest łatwy - musi być nie tylko atrakcyjny pod względem wizualnym, ale również dopasowany do różnych potrzeb. Najważniejsze jest oczywiście to, aby sala odpowiadała ilości zaproszonych gości. Zbyt małe pomieszczenie sprawi, że uczestnicy eventu będą odczuwać dyskomfort. Organizator musi również sprawdzić, czy obiekt wyposażony jest w niezbędny sprzęt audiowizualny, często potrzebny do prezentacji. Dużą rolę odgrywa obsługa techniczna, która powinna być na miejscu, aby ewentualnie pomóc z dostępnymi urządzeniami.

 

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić, czy salę bankietową można samodzielnie zaaranżować. Dzięki temu będzie ona spójna z motywem przewodnim wydarzenia. Dobrze, jeśli właściciele obiektu są otwarci na propozycje klientów i oczywiście we wszystkim powinna pomagać wyspecjalizowana obsługa. To ona odpowiada za realizację wizji klientów.

Wybór menu

Oczywistym jest, że wyżywienie jest podstawą każdego bankietu. Wybierając menu warto wziąć pod uwagę, że upodobania gości są bardzo różne, najlepiej więc postawić na dania powszechnie znane. Jest to opcja najbezpieczniejsza, a zarazem najprostsza w organizacji. Jeśli obiekt proponuje nam sprawdzony catering, to warto z niego skorzystać. W ten sposób można zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze.

 

Sala bankietowa w Q Hotel Plus

Q Hotel Plus to hotel w Katowicach zlokalizowany jest w samym centrum miasta. W obiekcie organizowane są bankiety i przyjęcia, a doświadczona i wykwalifikowana obsługa chętnie pomaga w organizacji eventu. Hotelowa sala bankietowa zaprojektowana została z dbałością o każdy detal i z myślą o różnych potrzebach. Dzięki temu niezwykle łatwo jest przystosować ją do indywidualnych wymagań, które przecież zależą od charakteru wydarzenia i zamysłu organizatora.

Więcej o sali bankietowej w Q Hotel Plus Katowice można dowiedzieć się na stronie obiektu: www.qhotels.pl/hotel-katowice-centrum/konferencje/sala-bankietowa-katowice

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska