Ich chwile sławy przeminęły - 7 aktorów, o których dziś rzadko się słyszy

16/05/2019

 

Kiedyś mówili o nich wszyscy. Każdy fan z zapartym tchem oczekiwał na nowe produkcje z ich udziałem. Dziś nie grywają już w filmach albo robią to sporadycznie, a publiczność coraz rzadziej o nich wspomina. Oto zestawienie 7 aktorów, którzy dobrowolnie lub nie, pożegnali się z dawną popularnością. 

1. Izabella Scorupco

Swoją karierę rozpoczęła w Szwecji, gdzie jako nastolatka zagrała w filmie “Nikt nie kocha jak my”. Przez długi czas wcielała się w  epizodyczne role. Przełomem w jej karierze okazał się film “Golden Eye”, gdzie odegrała rolę kultowej dziewczyny Bonda w kolejnej odsłonie filmu o Agencie 007. Cztery lata później Scorupco zagrała Helenę w filmowej ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza pt.: “Ogniem i mieczem” i to właśnie dzięki tej roli stała się popularna w ojczystym kraju. Kobieta nie pożegnała się z aktorstwem, lecz pojawia się w filmach zagranicznych twórców. Dlatego w Polsce słuch o niej zaginął. 

 

Zobacz także: Polscy laureaci Oscara

 

 

 

2. Meg Ryan

Największą popularność zyskała dzięki głównej roli w komedii romantycznej "Kiedy Harry poznał Sally". W 1993 roku, u boku Toma Hanksa, zagrała w megahicie "Bezsenność w Seattle". Po kilkunastu rolach filmowych, w 2015 roku przyszedł czas na kolejny debiut, tym razem jako reżyserka filmu "Ithaca", który spotkał się jednak z falą krytyki. Po nieudanym małżeństwie i krótkim romansie z Russellem Crowe'em zaczęła unikać rozgłosu, co odbiło się na jej popularności. Dziś Meg Ryan nie dostaje już nowych propozycji filmowych, a fani są przekonani, że ostatecznie skończyła z aktorstwem. 

 

 

Zobacz także: Aktorzy jednej roli

 

3. Marek Kondrat

Kto nie pamięta Kaniowskiego w “C.K. Dezerterzy”? Lub tytułowego “Pułkownika Kwiatkowskiego”? Wielu krytyków uważa jednak, że dopiero rola w “Psach” otworzyła mu drzwi do kariery. Film ten sprawił, że Konrad stał się aktorem polskiego kina akcji. W filmie “Dzień świra” stworzył przenikliwy obraz polskiego inteligenta. W 2007 roku ogłosił, że kończy z aktorstwem. W jednym z wywiadów przyznał, że zagrał już wszystko, co mógł zagrać. Jego decyzja była wielką stratą dla polskiego kina, ponieważ przez wielu uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów.

 

4. Sean Connery

Connery to jeden z najbardziej znanych i cenionych aktorów. Największą sławę przyniosła mu rola, kultowego już, Jamesa Bonda. W 1988 roku zdobył Oscara za rolę w filmie "Nietykalni". Uznanie przyniosły mu role w filmach: "Indianie Jones i Ostatniej Krucjacie" oraz "Polowanie na Czerwony Październik". W 1996 roku przyznano mu nagrodę Honorowego Złotego Lauru za całokształt. Ostatnią produkcją z jego udziałem okazała się "Liga Dżentelmenów", bo zaledwie 3 lata później, odbierając nagrodę za całokształt twórczości, poinformował fanów, że oficjalnie kończy karierę aktorską. Mimo to wciąż otrzymywał nowe propozycje, z których niestety nie skorzystał.

 

 

Zobacz także: Wybitne role filmowe, które na trwałe zapisały się w pamięci kinomaniaków

 

5. Agnieszka Krukówna

W latach 90. była uznawana za jedną z najbardziej obiecujących aktorek. Wszyscy wróżyli jej ogromną sławę. Nie bała się trudnych ról. Problemy miłosne sprawiły jednak, że kobieta straciła zapał do pracy, co mocno odbiło się na jej karierze. Do tego doszła depresja i nałogi. Jej zamiłowanie do aktorstwa podupadało, a ona sama przestała ubiegać się o większe role. Czarę goryczy przelała decyzja aktorki, która w 2007 roku tuż przed premierą spektaklu "Lament na placu Konstytucji", zrezygnowała z roli. Od tamtej pory kobieta zyskała miano nieprzewidywalnej.Wciąż sporadycznie pojawia się w epizodycznych rolach, jednak już nie tak spektakularnych jak przed laty. Dziś jej sława przeminęła i nikt nie pamięta o gwieździe polskiego kina lat 90.

 

Zobacz także: Nieznane twarze polskich aktorek

 

6. Chuck Norris

To jeden z czołowych aktorów kina akcji. Sławę przyniosła mu rola w filmie "Droga smoka", w którym zagrał u boku samego Bruce'a Lee. Zagrał też w kultowym już filmie "Zaginiony w akcji" oraz w serialu "Strażnik Teksasu". Fani na całym świecie marzyli, aby być jak on. Ostatni raz na ekranach telewizyjnych mogliście podziwiać go w 2012 roku, kiedy to zagrał w filmie "Niezniszczalni 2". Kilka lat później, bo w 2017 roku, oficjalnie ogłosił zakończenie kariery. Norris zdecydował, że poświęci swoją sławę, aby móc spędzić więcej czasu z ukochaną. Aktor podjął taką decyzję tuż po tym, jak świat obiegła informacja o chorobie jego żony. 

 

 

 

Zobacz także: Najlepsze filmy zagraniczne z lat 70, które warto znać

 

7. Amanda Bynes

Przez wielu była uważana za prawdziwe objawienie lat 90. Zadebiutowała w serialu "All that", a już 3 lata później prowadziła własny program rozrywkowy "Szał na Amandę", który szybko okazał się hitem wśród młodzieży na całym świecie. Fani mogli podziwiać ją w wielu komediach romantycznych np. "Ona to on" czy "Lakier do włosów". Jej ostatnią rolą była Marianne w filmie "Łatwa dziewczyna". Od tamtego momentu kariera Amandy stanęła w miejscu, a ona sama zmieniła styl bycia. W szybkim tempie przeszła drogę od grzecznej dziewczynki do "królowej skandali". W 2018 roku ogłosiła wielki powrót. Zdaje się jednak, że na obietnicach się skończyło, bo w hollywoodzkim świecie wciąż cicho jest o Amadzie Bynes.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska