Historia Bez Cenzury – dlaczego warto przeczytać ich książki?

22/01/2019

 

Ich. Bo to zespół pięciu osób tworzących ten znakomity historyczny i z żartem prowadzony kanał na YouTubie. Chociaż na lidera całego przedsięwzięcia wyrósł nam Wojciech Drewniak, który w każdym odcinku, zabawnie i w pewien nonszalancki sposób, opowiada o losach historii, począwszy od średniowiecza aż po czasy współczesne. Uwaga, tak samo jest z książkami, które sam opowiadający postanowił wydać pod swoim imieniem i nazwiskiem, sygnując się oczywiście dobrze już znanym tytułem projektu jakim jest Historia Bez Cenzury.

Być może ktoś uzna, że tym stwierdzeniem na samym wstępie sam sobie strzelę w kolano? Ale tak nie jest, bo oczywistym jest, że w filmiku można więcej. Książka jest ograniczona. Jest zwartą całością, z której już nic nie możemy skreślić. Chyba że wydać kolejną, ale na pewno nie w celu poprawienia błędu z pierwszej (to po prostu bez sensu i wymaga wiele zachodu). W filmikach wiedza poprzez mowę może płynąć. W książce więc musi się znaleźć w takim wypadku to, co nie znalazło się z rozmaitych powodów w filmiku. Tak też jest z książkami z serii „Historia Bez Cenzury” Wojciecha Drewniaka.

 


Historia Bez Cenzury I

 

Pod każdym zdjęciem znajdziemy link do samych wypowiedzi Wojciecha Drewniaka odnoszących się do tych właśnie pozycji książkowych. Książki Historii Bez Cenzury warto przeczytać, ponieważ nie jest to wiedza (jak ja to nazywam) stała, lecz wiedza ruchoma. Po przeczytaniu jeszcze nie raz i nie dwa można do nich zaglądać, aby przypomnieć sobie daty, bądź po prostu czegokolwiek się dowiedzieć, co nam umknęło, a chcielibyśmy szybko odświeżyć. Znajdziemy w nich wiedzę na temat: króla, wojny czy wybitnych postaci, niekoniecznie tych dobrych. Poza książkami, które są dopiero trzy i z pewnością szybko je przeczytacie, zachęcam do oglądania odcinków Historii Bez Cenzury. Choćby z tego względu, iż na samym końcu prowadzący przedstawia inne ciekawe książki historyczne równie dobre i wcale nie nudnie napisane, a dotyczące pośrednio bohaterów, czy sytuacji związanych i omawianych w filmiku.

 

Historia Bez Cenzury II


Wszystkie trzy dzieła można nabyć w cenie przystępnej. To granice od 25 do 35 zł, jeśli mówimy o książce nowej. Wszystkie mają słuszną grubość. Są obfite w niemałą wiedzę, oczywiście nie tracąc na żartobliwym języku. Są to tak ciekawie opowiedziane historie, że po ich przeczytaniu ma się niedosyt, że to już? Koniec? Szkoda… Dlatego mniemam, iż na trzeciej książce się nie skończy. Nadmienić pragnę, iż „Historia Bez Cenzury I”, jak to pierwsze wydanie, zdaje się być ogólna. Później ten zabieg (bo przecież wypalił) jest nieco inaczej pomyślany. W drugiej i trzeciej, na co wskazują nam choćby podtytuły, jest ukierunkowanie z ogólnego w konkretny rozdział, którym pozostaje cała książka. Dlatego w tej chwili wyobraziłem sobie, że rzeczywiście możemy mieć z biegiem lat piękną serię książek pt. „Historia Bez Cenzury”.

 

Historia Bez Cenzury III

 

Zobacz także: Hity, które w rzeczywistości są coverami część 2

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska