Héctor García, Francesc Miralles – Shinrin-yoku. Japońska sztuka czerpania mocy z przyrody [RECENZJA]

 

Czy w chaosie i zdynamizowanym świecie znajdzie się jeszcze czas na odrobinę odpoczynku i wyciszenia? Autorzy bestsellerowego Ikigai pokazują japońską sztukę czerpania mocy z przyrody. Nie czekaj wprowadź ją już dziś!

Shinrin Yoku to ukłon do wszystkich szukających spokoju, harmonii i szczęścia. Książka „Japońska sztuka czerpania mocy z przyrody” to wyjaśnienie fenomenu tej praktyki w krajach azjatyckich. Wydawałoby się, że regionie tak technologicznie rozwiniętym jest to niemożliwe. Jednak tradycje i zwyczaje japońskie przedzierają się coraz częściej do ludzkiej świadomości i goszczą w ich życiu. Wszystko dlatego, że w tak zdynamizowanej wiecznie pędzącej rzeczywistości zatracamy spokój i harmonię. Shinrin Yoku mogą praktykować wszyscy bez wyjątku!
 

 Fotografia: Joanna Łukasiewicz

 

Shinrin Yoku to książka pokazująca jak (wydawać by się mogło) w prosty sposób czerpać siłę i energię do życia. Drzewa mają potężną moc, którą rozprzestrzeniają nawet w miejskim parku. Wszędzie tam gdzie jest zielono i mamy do czynienia z przyrodą jakość naszego życia nawet w minimalny sposób się poprawia (chociaż nie zawsze jesteśmy tego świadomi).
 
W książce przeprawiamy się przez sześć rozdziałów. Pierwsze dwa (Raj utracony i Powrót do Edenu) do wprowadzenie do zrozumienia praktyki jaką jest Shinrin Yoku. Po takim początku czekają nas cztery rozdziały poświęcone już japońskiej sztuce czerpania mocy z przyrody. Poznajemy jej naukę, filozofię oraz praktykę i jak skutecznie wprowadzić ten zwyczaj w domu. Trochę historii, ciekawych przykładów, wierzeń i legend azjatyckich rozwija temat tej praktyki. Poradnik ubogacają też fotografie, cytaty czy fakty zdrowotne. To książka dla osób lubiących niebanalne poradniki, z nutą filozofii.

 Fotografia: Joanna Łukasiewicz


Shinrin Yoku, odwołuje się do świadomości życia, medytacji, wyciszenia i ustabilizowania swoich wewnętrznych rozterek. Jest to ciekawa propozycja dla miłośników przyrody i wielbicieli ciszy i spokoju. Ale jest to też książka dla wszystkich zapracowanych marzących o chwili relaksu. Bo jak podają autorzy „Wszyscy pragnęliśmy w dzieciństwie zamieszkać w domku na drzewie.”

 Fotografia: Joanna Łukasiewicz


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy wydawnictwu Znak.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska