Harajuku - kolorowa moda z japońskiej ulicy

 

Harajuku to tętniąca życiem ulica kraju kwitnącej wiśni. To miejsce, gdzie można spotkać wiele subkultur oraz lepiej poznać uliczne trendy. Przyjrzyjmy się więc bliżej modzie Harajuku.

Harajuku to jedyna w swoim rodzaju dzielnica mody, znajdująca się w Japonii. Słynie ona z osobliwych ludzi, którzy czerpią przykład z artystów i tym samym inspirują wszystkich swoim wizerunkiem. Zaskakujące jest to, że styl ten istnieje od lat 80. XX wieku. Nazwa Harajuku pochodzi od stacji Harajuku w Tokio. Na początku młodzież próbowała łączyć tradycyjny japoński strój z zachodnimi ubraniami. Obecnie Harajuku to mieszanka różnych stylów, które nie muszą do siebie pasować. Najważniejsze w tym stylu jest to, aby przez ubiór wyrażać siebie.
 

www.pinterest.com

 

Style Harajuku


Modę Harajuku nie można określić jednoznacznie. Łączy on ze sobą różne japońskie style, takie jak:


- Visual Kei, czyli wizualny styl japońskich muzyków. Charakteryzuje się mocnymi, kolorowymi makijażami, natapirowanymi fryzurami, skórzanymi kostiumami oraz heavy-metalowymi dodatkami.


- Lolita, czyli moda oparta o wiktoriańskie czasy. Cechuje ją skromny oraz dbały ubiór. Ważna jest przede wszystkim jakość i produkcja odzieży. Dziewczyny charakteryzujące się na lolity noszą przeważnie długie spódnice w kształcie dzwonu, koszule, gorsety, podkolanówki, a także różne nakrycia głowy.


- Decora to kolorowy styl, gdzie przeważają barwy pastelowe (w największym stopniu różowy). Włosy najczęściej związane są w dwa kucyki. Rozpoznawalna jest duża ilość dodatków, takich jak bransoletki, wisiorki, breloczki, spinki itp.


- Hime gyaru to szykowny styl na księżniczkę. Dziewczyny noszą urocze sukienki i kokardki. Włosy układają w loki lub kręcą i zachowują się jak prawdziwe księżniczki Disneya.


- Cosplay to sposób odzwierciedlania postaci z anime, mangi, kreskówek oraz filmów. Osoby zajmujące się cosplayami starają się jak najlepiej wcielić w ulubioną postać.


- Punk rock stawia na indywidualizm. Ubrania najczęściej kupowane są w second-handach, a następnie własnoręcznie przerabiane, tak aby nabrały oryginalnego wyglądu.
 

www.pinterest.com

 


Dla kogo jest styl Harajuku?


Styl Harajuku jest dla każdego, kto uwielbia bawić się modą. Jeśli lubisz wyglądać niecodziennie i w ten sposób pokazywać siebie to jak najbardziej dla ciebie! W tym stylu wszystkie zasady są łamane. Łączenie 'niepasujących' do siebie ubrań, nadmierna ilość biżuterii oraz specyficzne fryzury i przesadzony makijaż są jak najbardziej dozwolone. Najważniejsze jest to, żeby obudzić w sobie dziecko i dobrze się bawić. Na co dzień Japończyków obowiązuje formalny strój w pracy oraz szkole, dlatego też Harajuku pozwala im oderwać się od rzeczywistości.
 

www.pinterest.com

 

Styl Harajuku ma swoich zwolenników, ale nie jest jeszcze popularny na świecie. Większość nie jest przekonana do tak specyficznego ubierania się, ponieważ uważane jest to za dziecinne i dziwne. Niemiłe opinie nie powstrzymują jednak zwolenników tego stylu przed wyrażaniem siebie. Istotna jest radość z tworzenia niesamowitych wizerunków i wspólna zabawa. Mam nadzieję, że z czasem ta unikalna moda zdobędzie więcej fanów. A ty co myślisz o niepowtarzalnym stylu Harajuku?

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska