Gwiazdy Hollywood, które wspierają cele charytatywne

03/09/2019

 

Nie od dziś wiadomo, że gwiazdy Hollywood zarabiają zdecydowanie więcej od przeciętnego Kowalskiego. Są też zdecydowanie bardziej wpływowe. Większość z nich, świadoma swojej "przewagi" nad innymi, wykorzystuje ją wyłącznie dla swoich przyjemności. Budujący jest  jednak fakt, że wśród takich osób występują też gwiazdy, dla których los innych nie jest obojętny i które robią wszystko, by świat stał się lepszym miejscem. Przedstawiamy wam 4 gwiazdy, które w tej dziedzinie naszym zdaniem zasługują na szczególne wyróżnienie.

Angelina Jolie
Angelina Jolie już kilka lat temu stała się pełnoetatową działaczką społeczną. Kilka lat temu przez 18 dni wizytowała obozy dla uchodźców w Sierra Leone i Tanzanii. Brała też udział w misji w Kambodży, której celem było oznaczanie i likwidowanie pól minionych. Przekazała też milion dolarów na rzecz uchodźców z Afganistanu. Jolie bardzo skutecznie wykorzystuje swoją pozycję na światowej arenie. Przy okazji promocji kolejnych filmów ze swoim udziałem, bardzo często zwracała uwagę dziennikarzy na problemy, z którymi wciąż zmagają się ludzie w różnych zakątkach świata. Odkąd zaczęła się jej przygoda z działalnością społeczną, do każdego ze swoich kontraktów dodaje punkt, by 30% jej wynagrodzenia zostało przeznaczonych na cele charytatywne. Na uwagę zasługuje też fakt, że Jolie kierowana chęcią pomocy adoptowała trójkę dzieci pochodzących z biednych rodzin i porzuconych przez biologiczne matki: dwóch chłopców, jeden z nich pochodzi z Kambodży, drugi zaś z Wietnamu, oraz dziewczynkę z Etiopii.

 

Zobacz także: Angelina Jolie – poznaj 10 faktów z życia gwiazdy

 

 

Bono
Bono, czyli tak naprawdę Paul David Hewson to jeden z członków znanego na całym świecie zespołu rockowego “U2” . Mężczyzna już od połowy lat 80 angażuje się w działalność charytatywną. Był jednym z członków charytatywnej grupy Band Aid i uczestnikiem koncertów Live Aid, z których dochody w całości zostały przeznaczone na pomoc osobom głodującym w Afryce. Brał również udział w kampaniach mających na celu umorzenia długów 50 najbiedniejszych krajów na świecie. Aktywnie włącza się też w walkę z epidemią AIDS w Afryce. To właśnie między innymi za swoją pomoc humanitarną otrzymał w 2006 roku Order Imperium Brytyjskiego z tytułem Rycerza Komandora.

 

Zobacz także: 20 zagranicznych hitów z lat 90.

 

 

 

Leonardo DiCaprio
Chyba każdy z nas wie, że Leonardo to aktor z ogromnym talentem. A czy wiedzieliście, że ma też ogromne serce? Otóż Leo od kilku lat przekazuje część swoich zarobków na różnego rodzaju cele charytatywne. Szczególnie istotna jest dla niego ochrona środowiska i to na ten cel przekazuje najwięcej datków. W poprzednich latach przekazał między innymi 7 milionów dolarów na projekty ochrony oceanów, 3 miliony przekazał fundacji zajmującej się ratowaniem tygrysów w Nepalu, a w tym roku przeznaczył już 5 milionów dolarów na ochronę płonących lasów Amazonii. Oprócz tego warto też wspomnieć, że DiCaprio to zagorzały ekolog. W jego garażu znajdziemy wyłącznie eko-samochody, a jego dom jest przyjazny środowisku. 

 

Zobacz także: Najlepsze role filmowe Leonarda DiCaprio

 

 


Oprah Winfrey
Dziennikarka już od kilku lat znajduje się na liście najbogatszych i najbardziej wpływowych osób w Stanach Zjednoczonych. Jest też kolejną z gwiazd, która wykorzystuje swoją pozycję do niesienia pomocy innym. Oprah jest właścicielką fundacji “Angel Network”, która pomaga między innymi osobom dotkniętym katastrofami naturalnymi. Wspiera też akademię przywództwa dla kobiet w RPA, na którą przeznaczyła już 40 milionów dolarów. Przyczyniła się również do powstania wielu szkół w Afryce, dzięki którym dostęp do edukacji otrzymało ponad 50 tysięcy dzieci. To właśnie dzięki niej w Stanach powstała też baza danych o przestępcach seksualnych. O jej dobroczynności najlepiej świadczy tytuł Najhojniejszej Sławnej Osoby na Świecie, którym została nagrodzona przez “Parade Magazine”.

 

Zobacz także: Gwiazdy, które przygarnęły psy ze schroniska

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska