Gry towarzyskie – w co grać na imprezach?

25/07/2018

 

Co robimy na imprezach? Głównie pijemy, rozmawiamy i bawimy się. A co by było, gdybyśmy spędzali ten czas w nieco inny, ale nadal ciekawy sposób? Integracjom podczas spotkań ze znajomymi sprzyja wspólne granie w gry. Poznaj, więc najfajniejsze z nich i wybierz tę, która najbardziej przypadła Ci do gustu.

Stare gry nadal na topie

 

Gry planszowe są idealną propozycją nawet dla dużej grupy osób. Pamiętacie jeszcze tak stare gry, jak Eurobiznes czy Monopoly? Reguły są proste – każdy gracz rzuca kostką i wykonuje tyle ruchów pionkiem, ile wypadnie mu oczek. Podczas okrążania planszy uczestnicy zabawy mogą kupować różne nieruchomości. Jeśli staną jednak na polu „wykupionym” przez swojego kolegę lub koleżankę, muszą im zapłacić. W trakcie tej gry towarzyskiej na imprezowiczów czekają także nagrody i kary np. pieniężne. Rozgrywka kończy się, gdy dojdzie do bankructwa ostatniego uczestnika.

 

 Fotografia: www.pexels.com

 

Zobacz także: Nowe aplikacje dla graczy

 

Planszówka rodem z teleturnieju

 

W sklepie z grami planszowymi znajdziemy inną, ciekawą planszówkę – tym razem z 2017 roku. Nazwę „Milionerzy” na pewno kojarzycie z programem prowadzonym przez Huberta Urbańskiego. To właśnie na bazie tego słynnego teleturnieju zdecydowano się stworzyć grę planszową.

 

Dlaczego gra „Milionerzy” jest idealna na imprezę? Bo na jej uczestników czeka aż 660 pytań pochodzących z programu emitowanego przez stację TVN. Wystarczy jednak, że któreś z was odpowie prawidłowo tylko na 12 z nich i może zostać milionerem.

 

Gracze dzielą się rolami uczestników i gospodarza. Ci pierwsi mają do dyspozycji koła ratunkowe w postaci żetonów do gry i 20 kart służących, jako telefon do przyjaciela i pytanie do publiczności. Rolą prowadzącego jest zaś czuwanie nad całą rozgrywką. Zabawa może toczyć się również tylko pomiędzy „Urbańskim” i jednym graczem.

 

 Fotografia:TVN

 

Gra towarzyska w nowym wydaniu

 

Kiedy impreza z bliskimi zaczyna robić się nudna, wybierz grę rodzinną kryjącą się pod nazwą Taboo. Ta rozrywka polega na przekazaniu swojej drużynie tajemnych haseł umieszczonych na specjalnych kartkach przygotowanych przez twórców gry. Utrudnieniem jest jednak to, że żaden z graczy nie może użyć zagadkowego słowa, czyli „tabu”, ani haseł do nich pokrewnych. Gdy ktoś z twojej drużyny odgadnie wyraz, zdobywacie punkt. Taboo można nazwać nową wersją kultowej gry Kalambury i trzeba przyznać, że jest równie ciekawa.  

 

 Fotografia: www.pexels.com

 

Zobacz także: 8 gier, do których wracamy

 

Jak impreza to Twister

 

Twister to całkiem inny rodzaj gry, w którą grał chyba już każdy z nas. Ta rozrywka jest kultowa, a my wciąż lubimy się przy niej dobrze bawić.

 

Gracze mają przed sobą specjalną matę z 24 kołeczkami w czterech kolorach. Jedna osoba kręci specjalną strzałką umieszczoną na kole, która wskazuje, na których kolorowych polach gracze mają położyć ręce i nogi. Na znak prowadzącego grę każdy z uczestników musi szybko postawić jedną ze swoich kończyn we wskazanym miejscu np. prawą rękę na zielonym polu.

 

Następnie wszyscy gracze gry zastygają w nieruchomych pozycjach. Odpada ten kto podczas gry nie będzie w stanie się już ruszyć lub straci równowagę i upadnie.

 

Jeśli jesteście ciekawi innych, fajnych gier sięgnijcie po nową książkę Joanny GlogazyW to mi graj! 97 gier, dzięki którym wygrasz w życie towarzyskie”. To zbiór wyselekcjonowanych zabaw, dzięki którym twoje spotkania z przyjaciółmi nabiorą nowego wymiaru.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska