Ćwiczenia na dobrą pamięć

 

 

Cały świat oszalał na punkcie utrzymywania formy fizycznej. Ćwiczymy swoje ciało, trzymamy kondycję, by móc cieszyć się dobrym zdrowiem i wyglądem. Warto pamiętać, że oprócz mięśni liczy się również sprawny umysł. Jak dbać o pamięć i ćwiczyć ją codziennie?

Nasz mózg codziennie bombardowany jest setkami informacji, które zewsząd do nas docierają. Przez to rozleniwiamy nasz umysł, nie szukamy nowych rozwiązań a podążamy za utartymi schematami.
Pamiętaj, że codzienne ćwiczenie umysłu pozytywnie wpłynie na pracę twojego mózgu. Z czasem taki trening wejdzie w nawyk dzięki czemu wzmocnisz swoją pamięć, koncentrację oraz swoje możliwości poznawcze. Oprócz chęci potrzebne Ci będą upór i konsekwencja, by z czasem na stałe wpisać proste ćwiczenia umysłu do swojego grafiku. Trenować możesz praktycznie wszędzie, dużo gier logicznych dostępnych jest również jako aplikacja na telefon.

1. Sudoku
Świetnie rozwija umysł. Podczas uzupełniania brakujących cyferek twoja lewa półkula mózgu ciężko pracuje na to, by twoja pamięć nawet w późnym wieku była w rewelacyjnej kondycji. Sudoku to naprawdę strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o ćwiczenia na inteligencję. Sudoku możesz rozwiązywać zarówno na papierze jak i na ekranie smartfona czy komputera.

 

2. Krzyżówki/skreślanki
To obok sudoku najpopularniejsza forma ćwiczenia umysłu. Dzięki krzyżówkom wytężasz umysł i przypominasz sobie hasła i definicje potrzebne w danej rubryce. Skreślanki również są dobrym ćwiczeniem, szukasz słów i przekreślasz je w pionie, poziomie, na skos itp.

 

3. Gry planszowe/szachy
To świetna okazja do spędzenia czasu w gronie znajomych. Oprócz rozrywki, planszówki typu scrabble zapewniają nam naprawdę intensywny trening mózgu. To samo tyczy się szachów!

 

4. Czytanie
Niby każdy wie, że czytanie książek rozwija horyzonty a media donoszą, że poziom czytelnictwa spada. Pamiętaj, że czytanie pomaga ćwiczyć koncentrację, a dzięki temu lepiej przyswoisz wiedzę i zapamiętasz informacje.

 

5. Ucz się codziennie czegoś nowego
Nowe umiejętności pomagają i stymulują pracę mózgu. Liczy się ciągła, twórcza i zróżnicowana praca twojego umysłu, dlatego warto uczyć się nowych rzeczy, np. gry na instrumencie czy obcego języka.

 

 

Pamiętaj, że oprócz atrakcyjnej formy fizycznej warto ćwiczyć swój umysł. W obecnych czasach masz dostęp praktycznie do wszystkiego wystarczy, by w twoim codziennego grafiku  znalazło się miejsce również na systematyczny fitness umysłu.

Korekta: Justyna.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska