Fit królowie i królowe Instagrama

03/01/2018

 

Kiedyś nikt nie przypuszczał, że osoby pasjonujące się wysiłkiem fizycznym i zdrowym stylem życia w przyszłości będą mogły się stać gwiazdami mediów społecznościowych. Dziś każdy, kto ma coś do przekazania i umie przyciągnąć uwagę fanów fit życia, ma szansę wpłynąć na odbiorców. Oto zestawienie sławnych polskich instagramowiczów i instagramowiczek robiących karierę w sieci i poza nią.

Anna Lewandowska – 1,5 miliona followersów  

 

Wśród fit Polek na Instagramie to ona wiedzie prym. Choć nie chce być postrzegana jedynie jako żona piłkarza Roberta Lewandowskiego trzeba przyznać, że ten fakt przysparza jej dodatkowej popularności.

 

Sport w życiu Anny Lewandowskiej od zawsze grał pierwsze skrzypce. Kiedyś znana była głównie jako mistrzyni karate i w tej właśnie dziedzinie osiągnęła sporo sukcesów, będąc niejednokrotną medalistką. A dzisiaj? To nie tylko fit Polka, ale też fit mama małej Klary. Media śledzą każdy krok naszej rodzimej kreatorki życia. Sportsmenka inspiruje wiele kobiet (i nie tylko) do tego, by żyć zdrowiej i uprawiać aktywność fizyczną.

 

 źródło: https://www.facebook.com/healthyplanbyann/

 

Wypadkową zainteresowań Anny jest blog „Healthy Plan by Ann”, na którym można znaleźć wiele porad na temat odżywiania i dbania o swoje ciało oraz oryginalne przepisy i pomysły kulinarne. Jej wiedza to nie tylko to, co możemy zobaczyć w internecie, ale tez treningi, konferencje czy warsztaty organizowane przez nią każdego roku. Ania wydała także książki i płyty treningowe DVD oraz stworzyła własną markę spożywczą „Foods by Ann”.

 

Lewandowska jest przykładem fitnesski kompletnej, która dzięki swojej ciężkiej pracy ambitnie podąża za swoimi marzeniami.

 

Ewa Chodakowska – 1,2 miliona followersów

 

Trudno byłoby uwierzyć, że w Polsce jest ktoś, kto nie zna Ewy Chodakowskiej  fitness trenerki personalnej. Niejednokrotnie zarzucano, iż za sukcesem gwiazdy w mediach społecznościowych stoi wynajęty sztab ekspertów. Ona jednak wciąż broni swojej osoby oraz zaskakuje olbrzymią naturalnością oraz opanowaniem w kontaktach ze swoimi odbiorcami – zarówno fanami, jak i przeciwnikami.

Tak ogromna rzesza ludzi, do których Ewa dociera ze swoim profilem i tym, co chce przez niego przekazać sprawia, że nie można być obojętnym na jej działania. A robiła już wszystko – m.in. wydała własne książki i płyty DVD z treningami, pobiła rekord Guinnessa w największym otwartym treningu fitness, prowadziła cykliczne warsztaty fitness „Be Active Tour”, miała własny program telewizyjny i została redaktor naczelną miesięcznika o aktywności i zdrowiu – „Be Active. Dietetyka & Fitness”.

 źródło: https://www.facebook.com/chodakowskaewa/

 

Instagram oraz inne social media w jej wydaniu to przede wszystkim ogromna dawka motywacji i równowagi. Ewa nie kreuje się na kogoś, kim nie jest. Pokazuje publicznie swoje wzloty i upadki, które spotykają każdego z nas. Fitness trenerka z dystansem i humorem dzieli się swoim życiem, np. przyznając się do przybrania na wadze w święta, uchyla rąbka tajemnicy ze swojego życia prywatnego i niejednokrotnie pokazuje swoich bliskich. Chodakowska nie boi się też pokazać łez w momencie, gdy zastaje zalane jej mieszkanie, czy wtedy kiedy musi wracać do Polski po tym, gdy okazało się, że ma złą wizę do USA. I w tej jej nieidealności jak widać jest metoda... na sukces.

 

Marita Sürma (Deynn) – 1,1 miliona followersów i Daniel Majewski – 575 tysięcy followersów

 

Kochana i nienawidzona, ale wciąż nieobojętna obserwatorom – taka jest Marita Sürma bardziej znana jako Deynn. Jeszcze parę lat temu sława rozkręcającej się blogerki-szafiarki nie była tak szeroka. Dziewczyna znana była też ze związku z polskim raperem Sulinem, a także z burzliwych kulis ich rozstania.

W końcu jednak pojawił się on... Daniel Majewski. Twierdził, że stworzył nową Deynn, która dzięki jego ćwiczeniom osiągnęła wymarzoną figurę, a proces ten przebiegał „na oczach” internautów. Niektórzy z nich zarzucają im jednak to, że chłopak wybił się na sławie Marity, a ich związek jest czystą abstrakcją. Sami zainteresowani odpierają zarzuty i szczycą się swoją szczerością, a sukces w social mediach zawdzięczają swojemu kontrowersyjnemu stylowi bycia.

 źródło: https://www.facebook.com/DEYNNKA/


Choć polskiej fit parze nie brakuje hejterów, którzy znajdują coraz to nowe szkodzące im informacje to wydaje się, że takie ataki nie robią na nich wrażenia. Internauci wypominają im sztuczność, bo pomimo idealnych ciał Deynn powiększyła sobie piersi oraz usta, a Daniel podobno przyznał się do tego, iż brał sterydy. Znani są też z wulgarnych wypowiedzi i uporczywego blokowania użytkowników wyrażających o nich swoje zdanie w mediach społecznościowych. Największą popularnością wśród osób krytykujących Maritę cieszą się jej zdjęcia, które przed udostępnieniem rzekomo przerabiała w jednym z programów graficznych. Posty i zdania układane przez Deynn również spotykają się z falą krytyki, gdyż pisanie logicznych wywodów według jej obserwatorów nie jest jej mocną stroną.

Mimo tak dużej skali hejtu sława fitnessowej pary ma swoje miłe następstwa. W 2017 roku wystąpili w programie u Kuby Wojewódzkiego i pokazali innym, że potrafią spełniać swoje marzenia. Hitem okazała się zaś okładka dla magazynu „Joy”, na której znalazło się zdjęcie Marity oraz wspólna książka obydwojga „Trening życia”, zawierająca motywację, diety i ćwiczenia.

Przez ostatnie dwa tygodnie Daniel Majewski niespodziewanie przestał udzielać się w social mediach, a niektóre ze swoich profili po prostu skasował. Być może za jakiś czas odbiorcy dowiedzą się, czy to zaplanowany zabieg a może cisza przed burzą – nowym projektem.


Fit Lovers – 353 tysiące followersów

 

Na polu social mediów nie ma chyba bardziej żywiołowej pary, która tak skutecznie zaraża pozytywną energią. Mateusz Janusz i Pamela Stefanowicz potrafią pokazać, że dobrą zabawę śmiało można połączyć ze zdrowym trybem życia. Udowadniają to, co jakiś czas organizując treningi i warsztaty, które nazywają „FIT IMPREZAMI”.

Ich główny żywioł to jednak serwis YouTube, gdzie regularnie pokazują siebie i swoje szalone życie. Poprzez swój kanał dają fanom motywację, bo jak sami podkreślają są dla ludzi motywatorami. Można tam znaleźć propozycje ich ćwiczeń, np. w parze, ale też materiały lifestylowe, ich teledyski „sklejone” ze wspólnych wyjazdów do pięknych miejsc, parodie znanych piosenek oraz totalnie własne „utwory”.

Zakręcona para prowadzi także bloga, który od początku jest miejscem spajającym ich działalność, opisują swoje codzienne przygody, udzielają wiele życiowych porad nie tylko pod względem ćwiczeń i diety oraz zamieszczają swoje lookbooki, czyli propozycje ubraniowych stylizacji.

 źródło: https://www.facebook.com/FitLovers/


Najszybszym narzędziem komunikacji z fanami jest jednak Instagram, gdzie Fit Lovers obserwuje już 353 tysiące użytkowników, a liczba ta stale rośnie. To tutaj najszybciej mogą poznać komentarze swoich obserwatorów. Dzięki pozytywnym reakcjom El Wariato, bo tak Pamela i Mateusz nazywają swoich fanów, para już nie raz przekonała się, że to co robi ma sens. W konsekwencji postanowili pójść o dwa kroki dalej, decydując się wydać własną książkę – „Para na całe życie. Zmotywuj się z Fit Lovers”  na stronach której pokazują, jak czerpać radość z każdego dnia, dbając przy tym o siebie. Młodzi ludzie stworzyli także własną markę ubraniową „EL WARIATO”. Sportowa odzież i dodatki cieszą oko stylowymi wzorami, a do tego są też wygodne i spełniają swoje sportowe funkcje.

Fit Lovers to po prostu zjawiskowa para, a najnowszym na to dowodem jest niedawno zdobyta przez nich nagroda – zostali „Parą Roku” w rankingu magazynu „Joy”. Laur ten odebrali wyłącznie dzięki głosom internautów.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska