Filmy, których akcja dzieje się w Krakowie

14/07/2019

 

Chyba każdy zgodzi się z tym, że Kraków to jedno z najpiękniejszych miast na polskiej mapie. Jego urok coraz częściej dostrzegają twórcy filmów, którzy akcję swoich dzieł osadzają właśnie w tym magicznym miejscu. Dlatego też przygotowaliśmy dla was listę filmów, których akcja dzieje się w Krakowie. 

1.Lista Schindlera 

Lista Schindlera to dzieło jednego z najlepszych hollywoodzkich reżyserów, Stevena Spielberga. Jeden z tych filmów, które każdy powinien zobaczyć chociaż raz. Opowiada o losach Oskara Schindlera, który podczas II wojny światowej ryzykował życie, ratując Żydów od śmierci. Film kręcony był w różnych polskich miastach, jednak większość akcji rozgrywa się w Krakowie. Dlatego też w filmie zobaczyć możemy Dworzec Główny czy też wiele krakowskich ulic. 

 

 

 

Zobacz także: „Tatuażysta z Auschwitz” – Heather Morris [RECENZJA]

 

 

2. Nie kłam kochanie

Ten film to chyba już klasyk wśród polskich komedii romantycznych, a większość rozgrywających się w nich wydarzeń miała miejsce właśnie w Krakowie. To właśnie w tym mieście Marcin i Ania zakochują się w sobie podczas romantycznej przejażdżki dorożką czy zwiedzania żydowskiej dzielnicy.

 

 

 

 

Zobacz także: Damsko-męsko: Komedie romantyczne

 

 

3. Kłamstwo

Słyszeliście kiedyś o Davidzie Irvingu? Otóż ten pan postanowił zanegować kiedyś istnienie Holokaustu. Był pewien swojego zdania do tego stopnia, że zdecydował się pozwać kobietę, która zawodowo zajmowała się tym zagadnieniem. Właśnie te wydarzenia stały się inspiracją do powstania filmu "Kłamstwo". Większość scen nagrywana była w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Nie brakuje jednak scen z Krakowa i Oświęcima, gdzie bohaterowie postanowili szukać prawdy.

 

 

Zobacz także: Władysław Mazurkiewicz – seryjny morderca nazwany Eleganckim mordercą

 

 

4. One love

Jak się okazuje, Kraków to idealne miasto do tworzenia bollywoodzkich przebojów. W 2015 roku krakowski Rynek zamienił się w scenę taneczną i miejscem, gdzie para głównych bohaterów zakochuje się w sobie. Na potrzeby tej produkcji w Krakowie nakręcone zostały teledyski do dwóch piosenek. Niestety film nie doczekał się polskiej premiery. A może ktoś z was jednak go widział?

 

 

 

Zobacz także: Legendy z Krakowa, których (prawdopodobnie) nie znałeś 

 

 

5.Vinci

To kolejna komedia prosto od Juliusza Machulskiego, który jak nikt inny potrafi żartować z polskiej rzeczywistości. 

Akcja filmu kręci się wokół próby zrabowania jednego z najdroższych światowych dzieł, "Damy z gronostajem". "Vinci" nagrywany był w kilku polskich miastach. Jednym z nich jest właśnie Kraków, dzięki czemu w filmie podziwiać możemy Stare Miasto czy Nową Hutę.

 

 

 

Zobacz także: Najlepsze seriale kryminalne ostatnich lat

 

 

6. Zakochani po uszy

Mimo że "Zakochani po uszy" to serial, zasługuje na miejsce w naszym zestawieniu. Opowiada on o losach Asi mieszkającej w Nowej Hucie, która pracuje w centrum Krakowa. Jak więc sami widzicie, trudno o więcej Krakowa w jednym serialu. Skomplikowane relacje między głównymi bohaterami przeplatają się w nim z pięknym krakowskim krajobrazem. Jest to więc pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników tego miasta.

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska