Filmy Disneya, które zna każdy

19/07/2019

 

Pewnie teraz, po latach większość z nas się do tego nie przyznaje, ale każdy oglądał kiedyś filmy Disneya. Jestem też pewna, że wciąż jesteście w stanie zaśpiewać niektóre piosenki albo przytoczyć ulubione kwestie. W ramach małego przypomnienia przygotowaliśmy dla was listę kilku filmów Disneya, które prawdopodobnie zna każdy.

High School Musical
No to teraz niech podniosą rękę panie, które nie marzyły, aby popływać w basenie z Troyem Boltonem albo panowie, którzy dalej marzą o pikniku z Gabriellą Montez. Czy tylko my z nadzieją w sercu wyczekujemy dnia, w którym twórcy zdecydują się na czwartą część? 

 Zobacz także: Gwiazdy Disneya, które robią karierę w Hollywood

 

 

Nie wierzcie bliźniaczkom

Aż ciężko uwierzyć, że od premiery tego filmu minęło aż 21 lat. Pamiętacie jeszcze te czasy, gdy młodziutka Lindsay Lohan rządziła we wszystkich młodzieżowych i familijnych filmach? Jaka szkoda, że już raczej nie możemy liczyć na jej wielki powrót.

Zobacz także: 5 bajek Disneya, jakich jeszcze nie znasz (a warto to zmienić)

 

Camp Rock
Disney wie jak robić dobre musicale. Dowodem na to stał się sukces również tego tytułu. Oprócz muzyki i choreografii zdecydowanym plusem „Camp Rock” zdecydowanie była obsada. Sami musicie to przyznać - Demi Lovato i Jonas Brothers? To prosty przepis na sukces.

 

 

Piraci z Karaibów
Wiedzieliście, że „Piraci z Karaibów” to też film Disneya? Aż trudno uwierzyć, że wciąż pijany pirat Jack i jego szemrana załoga należy do rodziny Disneya tak samo, jak Alladyn czy Śpiąca Królewna. Tym filmem Disney po raz kolejny udowodnił, że jak nikt inny potrafi tworzyć filmy, które łączą pokolenia.

 Zobacz także: Na pierwszym planie: Johnny Depp

 

Hannah Montana. Film
Pamiętacie jeszcze te czasy, kiedy Miley Cyrus była grzeczną nastolatką, która odgrywała gwiazdę pop w blond peruce? Chyba każda z nas marzyła wtedy, żeby być jak Hannah i występować na międzynarodowych scenach. Do tej pory dziewczynki na całym świecie są jej wiernymi fankami. 

Zobacz także: Muzyczne ewolucje: Miley Cyrus

 

 

Alicja w Krainie Czarów
W tym przypadku mamy do czynienia z filmową adaptacją książki Lewisa Carolla o tym samym tytule. Oprócz bajkowej otoczki i wizualnej uczty, w filmie po raz kolejny zachwyca obsada: Johnny Depp i Helena Bonham Carter… Czy można prosić o więcej?

 Zobacz także: Wybitne role filmowe, które na trwałe zapisały się w pamięci kinomaniaków

 

 

Dziewczyny Cheetah

Kiedy świat dopiero poznawał „High School Musical”, „Dziewczyny Cheetah już dawno królowały na całym świecie, a każda mała dziewczynka chciała być jak one i występować na międzynarodowych scenach. Nic więc dziwnego, że film doczekał się trzech części. To jak? Którą dziewczyną Cheetah byłaś?

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska