Mamo, dobrze, że jesteś

 

Każda jest bohaterem w swoim domu. Bez jej poświecenia i codziennej walki ze wszystkimi przeciwnościami losu świat nie wyglądałby tak jak wygląda. Moja mama, jedyna, wyjątkowa, kochana, piękna. W tym szczególnym dniu podziękujmy właśnie MAMIE za to, że jest i swoją postawą pokazuje jak dzielnie strzec ogniska domowego.

W Stanach Zjednoczonych te wyjątkowe kobiety świętują już w drugą niedzielę maja. W Polsce właśnie dziś, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. I chociaż rok ma 365 a każda i każdy z nas jest wdzięczny mamie za jej dobre serce przez cały rok, to właśnie dziś możemy okazać to w bardziej uroczysty sposób.

Mama to nie tylko osoba, to stan umysłu. To zawód dożywotni. Codziennie godzi pracę, dom i inne obowiązki. Codziennie zadaje sobie trud, by uporządkować tysiące spraw, tych na pozór błahych, ale wokół których kręci się nasza rzeczywistość. Zawsze pamięta o swoich dzieciach i mężu a siebie zazwyczaj pomija. Z przyzwyczajenia, bo nie wypada, bo tak trzeba, bo nie ma na to czasu…

 


Tylko ona wie, jak wiele wyrzeczeń musiała podjąć, jak wiele poświęcić, byś był właśnie tu, gdzie teraz. Ile smutków i radości przechodziła właśnie z Tobą – swoim dzieckiem? Ile razy zamartwiała się na zapas? Ile nocy nie przespała by czuwać nad Tobą? Ile to razy winiła siebie a nie Ciebie?
Ile razy motywowała Cię do działania? Ile razy wierzyła  w Twój sukces?

Matka, mama, mamusia. Jedyna kobieta, która codziennie ma siłę walczyć ze światem tylko po to, by jej dziecku żyło się lepiej. Mamo, w tym specjalnym – twoim dniu, chcę żebyś wiedziała, że jesteś dla mnie bardzo ważna. Dziękuję Ci za to, że mnie urodziłaś, nauczyłaś chodzić i porozumiewać się z innymi. Za to, że akceptowałaś moje pomysły, cierpliwie znosiłaś bunty i za to, że zawsze mogę na Ciebie liczyć.  Za to, że zawsze służysz dobrą radą. Czasami może nie wszystko idzie po twojej myśli, ale w pełni to akceptujesz. Za to, że nauczyłaś mnie szacunku do innych. Ale przede wszystkim dziękuję Ci za to, że jesteś dla mnie wzorem i oparcie. Jesteś KOBIETĄ – kobietą niezłomną!

 

 

Korekta: Justyna. 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska