Domowe sposoby na ból zęba. Co przyniesie ulgę w cierpieniu?

 

Ból zęba to poważna sprawa, która może naprawdę uprzykrzyć życie. Są jednak sposoby, które pozwolą nam na uśmierzenie dolegliwości. Wcale nie musisz łykać opakowania tabletek przeciwbólowych, wystarczy skorzystać, z któregoś z opisanych poniżej rozwiązań.

Uczucie bólu bywa zdecydowanie irytujące, zwłaszcza jeśli chodzi o zęby. Przyczyn takiego stanu może być wiele począwszy od wyżynających się zębów mądrości, po próchnicę i stany zapalne, dlatego lepiej niezwłocznie skontaktować się ze swoim stomatologiem. Jednak w czasie oczekiwania na wizytę musimy sobie radzić sami. Oto kilka sposobów, które pozwolą nam przetrwać trudny czas, a co lepsze są naturalne, nie musimy wiec faszerować się tabletkami.

 

Płukanki

Jedną z przyczyn bólu zęba może być stan zapalny. Dlatego w leczeniu doraźnym warto skorzystać z tego, co w darze dała nam natura – czyli ziół. W tym przypadku zalecane są rumianek bądź szałwia. Mają one właściwości odkażające, a także antybakteryjne dlatego sprawdzą się tu doskonale. Należy zaparzyć zioła, a następnie wystudzić i delikatnie przepłukiwać nimi jamę ustną.

 Fotografia: pixaby.com

 

Czosnek

Często określa się go jako naturalny antybiotyk, dlatego powinien pomóc i w tym przypadku. Możemy z niego przygotować płukankę. Rozgniatamy czosnek i zalewamy wrzątkiem, a następnie studzimy. Można również przykładać rozkrojony ząbek w okolice bolącego miejsca, ale w tym przypadku należy uważać, aby nie wywołać dodatkowych podrażnień, ponieważ czosnek jest intensywny i nieco piekący.  

Fotografia: pixaby.com

 

Zobacz także: Domowe sposoby na ból głowy

 

Goździki

Są niewielkie, a potrafią zdziałać cuda, a to za sprawą właściwości znieczulających. Goździki również możemy stosować na dwa sposoby. Po pierwsze można je delikatnie rzuć, przez co znieczulamy jamę ustną. Po drugie natomiast możemy sięgnąć po gotowy olejek goździkowy i wsmarować kilka kropel tego specyfiku w dziąsło.

 Fotografia: pixaby.com

 

Imbir

Ta przyprawa również wykazuje liczne właściwości, które pozwolą nam zniwelować ból. Przede wszystkim działa przeciwzapalnie i odkażająco. Zmielony imbir należy rozmoczyć w odrobinie wody i tak przygotowaną papkę przykładamy do bolącego zęba omijając jednak okolice języka i dziąseł, aby ich dodatkowo nie podrażnić.

 Fotografia: pixaby.com

 

Okłady

Jeśli bólowi towarzyszy opuchlizna możemy również zastosować zimne okłady. Przyniosą nam ulgę i pozwolą zmniejszyć obrzęk. Warto też sięgać po mrożone produkty do jedzenia np. owoce, które będziemy delikatnie ssać chłodząc punkt zapalny od wewnątrz. Okłady są wskazane również w przypadku ekstrakcji zęba. Wtedy również należy unikać gorących potraw.

 

Zobacz także: Domowe sposoby na ból mięśni

 

Nawet jeśli dzięki tym sposobom uda nam się całkowicie zlikwidować ból, to nie rezygnujmy z wizyty u dentysty. Lepiej sprawdzić czy wszystko jest w porządku, aby nie okazało się potem, że tylko stłumiliśmy objawy, a niekorzystne stany zębów nadal się rozwijały prowadząc do nieodwracalnych konsekwencji. Podane metody są środkami doraźnymi, które maja nam pomóc zanim dostaniemy się na fotel stomatologiczny.  

 

Fotografia: pixaby.com

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska