Dlaczego warto angażować się w koła naukowe na studiach?

16/03/2020

 

Dla wielu studentów uczelnia kojarzy się tylko z kolokwiami i trudnymi sesjami. A co jeśli powiem wam, że wasza uczelnia może dać wam coś więcej niż załamanie nerwowe (wywołane tonami materiału, który trzeba przyswoić) albo tygodnie nieprzespanych nocy? O czym mówię? Już wyjaśniam.

Oczywiście mam na myśli koła naukowe. Pewnie pomyślicie "Hola, hola! Naukowe? Przecież mamy dość nauki". Jeśli tak, oznacza to, że nie należycie jeszcze do żadnego takiego koła, a to błąd. Dlaczego?

1. Koła naukowe pozwalają rozwijać twoje zainteresowania

Nie wiem jak u was, ale na mojej uczelni istnieje mnóstwo różnych kół, których obszar działania jest tak zróżnicowany, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Bycie aktywnym członkiem na pewno pozwoli ci poszerzyć wiedzę w temacie, który na prawdę cię interesuje i to w sposób zupełnie inny, niż bezsensowne wkuwanie regułek. 

 

Zobacz także: Jakie studia wybrać? 5 nietypowych kierunków studiów w Polsce​

2. Dzięki kołom naukowym możesz poznać ludzi takich jak ty

Do danego koła może należeć każda osoba, która studiuje na twojej uczelni. Oznacza to, że prawdopodobnie poznasz bliżej osoby, o których istnieniu wcześniej nie miałeś pojęcia. A kto wie? Może w ten sposób poznasz też przyjaciół na całe życie. W końcu nie ma nic lepszego, niż rozmowa z osobą, która podziela twoje zainteresowania. 

 

 3. Koła naukowe pozwalają zyskać doświadczenie

Członkostwo w kole wiąże się też ze zdobywaniem nowych doświadczeń i umiejętności. Dzięki temu z pewnością nauczysz się pracy w większej grupie. Organizacje takie to również przygotowywanie konferencji albo uczestniczenie w nich. Dzięki aktywnej działalności w łatwy sposób możesz zdobyć doświadczenie, które potem może okazać się niezbędne w twojej karierze zawodowej.

 

Zobacz także: Jak przetrwać studia? 5 skutecznych wskazówek​


4. Możesz przejąć inicjatywę

Kołami naukowymi z reguły zarządzają studenci i to oni podejmują decyzję o dalszych jego działaniach. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, abyś mógł zrealizować plan, który od dawna błąka ci się po głowie, ale dotąd nie miałeś możliwości na jego realizację. Wystarczy, że przygotujesz wstępny plan działania i przedstawisz go pozostałym członkom. 

 

 

Zobacz także: Praca dla studentów – na tak?

Pamiętaj również, że działalność w kołach naukowych to świetna okazja do nawiązywania kontaktów z ludźmi z branży. Jeśli jeszcze nie myślisz, o tym, co będzie po ukończeniu studiów, ta kwestia może ci się wydać bez sensu. Jestem jednak pewna, że za kilka lat, na etapie szukania poważnej pracy, sam sobie podziękujesz ;). A jeśli już jesteśmy w temacie pracy, to działalność w kole  świetnie wygląda w CV. Nie wierzysz mi? Sam sprawdź! :D

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska