Dlaczego bycie singlem jest lepsze?

15/02/2018

 

Minęły walentynki. 15 lutego, tuż po święcie zakochanych, mamy Dzień Singla. Smutno wam spędzać życie w pojedynkę? Rozchmurzcie się, bo to wcale nie koniec świata. Mamy dla was argumenty przemawiające za tym, że bycie wolnym w niektórych sytuacjach jest lepsze niż wchodzenie w związki.

Większa towarzyskość

Okazuje się, iż osoby żyjące w pojedynkę przywiązują większą wagę do swoich kontaktów towarzyskich oraz bardziej o nie dbają. Kiedy jesteśmy singlami, nasze życie społeczne wręcz kwitnie i wbrew pozorom nie izolujemy się od sąsiadów, rodziny oraz przyjaciół. Mamy też większe, zróżnicowane grono znajomych, bo w okresie wolności koleżeństwo jest dla nas ważne niczym druga połowa. Częstsze przebywanie z ludźmi to nie tylko dobra zabawa, ale i ćwiczenie umysłu, pamięci, a nawet zapobieganie chorobom układu nerwowego.


Czas na hobby i przyjemności

Samotnicy nie siedzą w domu, lecz w przeciwieństwie do ludzi żyjących w związkach mają więcej czasu na wypełnianie swoich chwil zainteresowaniami i poddawaniu się codziennym przyjemnościom. Podobno single bardziej dbają o formę fizyczną oraz zdrowie.

 
Pan/pani swojego czasu

Kiedy człowiek jest sam, nie musi z nikim niczego uzgadniać i swobodnie wybiera, co będzie robił w wolnym czasie. Nawet jeśli w ostatniej chwili samotnik zmieni plany to nie będzie musiał się z tego tłumaczyć drugiej osobie. Dlatego, kiedy jesteś singlem możesz robić wszystko, co zechcesz, nie mówiąc o tym kiedy wrócisz. Tylko wolni mają tak luźne życie bez kompromisów.

 
Dzielni i niezależni

Związek to czasami życie w stresie a nerwowe napięcia, które mogą szkodzić zdrowiu, pojawiają się w każdej relacji. Osoby stanu wolnego są więc zdecydowanie bardziej wyluzowane i rzadziej zapadają na depresje, ponieważ są mniej narażone na takie konflikty. Poza tym dłuższe życie w pojedynkę uczy odporności psychicznej, niezależności oraz polegania na własnej sile – zarówno na tej fizycznej, jak i psychicznej. Nie trzeba więc szukać potwierdzenia swojego szczęścia w drugiej osobie – singiel sam jest dla siebie „sterem i okrętem”.


Lepszy sen

Mieszkanie z drugą połówką zazwyczaj oznacza wspólny sen oraz dzielenie łóżka. Samotna drzemka jest jednak statystycznie dłuższa i wygodniejsza. Na dodatek nie ma ryzyka, że ktoś obudzi Cię zabierając kołdrę lub chrapiąc. W rezultacie spokojny sen powoduje, iż mamy więcej energii o poranku.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska