Descendants - recenzja serii filmowej

14/10/2019

 

Wszyscy znamy wielkich złoczyńców z bajek Disneya, ale co wiemy o ich dzieciach? Czy są one również przeznaczone na przyszłość złoczyńców? O to właśnie pytania które zadawała sobie seria filmów „Descendants” (czyli „Następcy”), nowa oryginalna produkcja Disney Channel.

Ile razy, oglądając bajkę, zadawaliśmy sobie pytanie, co dzieje się po tak oczekiwanym „I żyli długo i szczęśliwie”? To bardzo częste pytanie, do tego stopnia, że wiele projektów filmowych na swój sposób pragnęło udzielić przekonującej, komicznej, ironicznej lub zdecydowanie katastrofalnej odpowiedzi. Oczywiście nie mógł uciec od tego zadania Disney, który próbował wyobrazić sobie przyszłość widząc ją oczami potomków najsławniejszych bohaterów jego bajek: tak narodzili się „Następcy”, oryginalny film Disney Channel. Obsada to przyjemna mieszanka postaci z kanału Disney Channel: starzy przyjaciele kina (przynajmniej dla nastolatków) i wielkie nazwiska amerykańskiego musicalu, którzy wchodzą w interakcje w magicznym świecie, w którym niszczą się klasyczne zasady oddzielające dobro i zło. Produkcja liczy tylko trzy filmy, z powodu nagłej śmierci jednego z aktorów: Cameron Boyce (alias Carlos), który odszedł w lipcu tego roku przez atak epilepsji, mając 20 lat. Ostatni film ukazał się w polskiej telewizji kilka dni temu.

 

Zobacz także: 5 bajek Disneya, jakich jeszcze nie znasz (a warto to zmienić)

 

Pierwsza część „Descendants”, otwiera się pokazując Wyspę Potępionych, miejsce całkowicie pozbawione magii, w którym zamknięci są wszyscy czarodziejscy złoczyńcy: Diabolina (Kristin Chenoweth), Zła Królowa (Kathy Najimy), Cruella DeMon (Wendy Raquel Robinson), Jafar (Maz Jobrani)....a wraz z nimi, oczywiście, także ich dzieci: Mal (Dove Cameron), Evie (Sofia Carson), Carlos (Cameron Boyce) i Jay (Booboo Stewart). Nie znają żadnej innej prawdy niż taką, którą powiedzieli im ich rodzice. Nie mają pojęcia, jak wygląda świat poza wyspą, ale wkrótce się dowiedzą. W rzeczywistości to Ben (Mitchell Hope), syn Królowej i Króla Auradon (czyli Pięknej i Bestii), który lada moment wstąpi na tron, w swojej pierwszej proklamacji, daje szansę odkupienia czterem synom złoczyńców, zapraszając ich do nauki w szkole królestwa. Hojny gest księcia, ale także świetny sposób, aby Diabolina w końcu zbliżyła się do różdżki Wróżki Chrzestnej, jedynej, która jest w stanie pozwolić jej ponownie przejąć straszną magię, przywracając jej moc. Czy jej złe plany powiodą się?

 

 Źródło: instagram/descendantsmovie

 

Dzieci „Złych”, powracają w drugiej części „Descendants 2”. Tym razem problemem jest poszukiwanie roli, która szanuje własną osobowość, bez ograniczenia dostosowywania się do standardów narzuconych przez innych. Mal, córka Diaboliny, nie może przystosować się do życia w idyllicznej szkole Auradon, i z wielkim bólem postanawia wrócić do swojego domu: Wyspy Potępionych. Tutaj, puste miejsce pozostawione przez Mal zajęła Uma, córka Urszuli, obrażona i oburzona wykluczeniem Bena, król i syn Belle i Adama, z wyboru do szkoły Auradon. Chcecie wiedzieć co dalej? Zatem mocno zachęcamy do obejrzenia filmu! 

 

Źródło: instagram/descendantsmovie

 

 Zobacz także: Walt Disney przedstawia...

 

„Descendants 3”: w ostatnim rozdziale opowieści fantasy, wrogowie stają się sojusznikami, aby przypieczętować los dzieci „Złych”. Jest ono trafnym zakończeniem serii, która testuje lojalność i uczciwość postaci, których poznaliśmy i kochamy. Dove Cameron, Cameron Boyce, Sofia Carson i Booboo Stewart powracają jako czterej główni bohaterowie: Mal, Carlos, Evie i Jay wybierają kolejne cztery szczęśliwe dzieci, które przekroczą barierę rozdzielającą dwa królestwa i dołączą do nich, aby zamieszkać i uczyć się w Auradon. Gdy prowadzą ich przez portal między dwoma światami, Mal musi zmierzyć się z Hadesem - i prawda, która stoi za ich związkiem, zostaje w końcu ujawniona. Z powodu naruszenia bezpieczeństwa, Mal musi podjąć decyzję jako przyszła królowa: czy zamknąć barierę i wstrzymać od zaproszenia innych dzieci do Auradon - ale oznaczałoby to również, że wszyscy ci, którzy odeszli, nie mogliby już wrócić aby zobaczyć się z przyjaciółmi lub z rodziną. Dodam do tego fakt, że Audrey postanawia przejść na złą stronę dowodząc berłem Diaboliny. Mal musi ustalić, czy połączyć siły z Umą i jej bandą piratów, aby scalić moce i pokonać Audrey. Czy uda się przyszłej królowej zwyciężyć zło i ocalić dwa światy?

 

Żródło: instagram/descendantsmovie

 

 

Zobacz także: Czego nauczyły nas księżniczki Disneya?

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska